هر روز!
هر روز!

ویلای شیشه ای فاطمه معتمدآریا!!!!+ تصاویر : ویلای فاطمه معتمد

ویلای شیشه ای فاطمه معتمدآریا!!!!+ تصاویر
: ویلای فاطمه معتمد آریا اصولا طراحی برای قشر هنرمند جامعه پروسه ای چالش برانگیز است. در طراحی ویلای جاجرود برای فاطمه معتمدآریا و همسرشان آقای حامد نیاز کارفرمایان هنرمند پروژه، ویلای کوچکی در نزدیکی تهران بود تا در اوقات فراغتشان به آن جا بروند. تلاش گروه معماری زاو به سرپرستی محمدرضا قدوسی نیز در همین […]
ویلای شیشه ای فاطمه معتمدآریا!!!!+ تصاویر - : ویلای شیشه ای فاطمه معتمدآریا!!!!+ تصاویر
: ویلای شیشه ای فاطمه معتمدآریا!!!!+ تصاویر
به گزارش : ویلای فاطمه معتمد آریا
اصولا طراحی برای قشر هنرمند جامعه پروسه ای چالش برانگیز است. در طراحی ویلای جاجرود برای فاطمه معتمدآریا و همسرشان آقای حامد نیاز کارفرمایان هنرمند پروژه، ویلای کوچکی در نزدیکی تهران بود تا در اوقات فراغتشان به آن جا بروند. تلاش گروه معماری زاو به سرپرستی محمدرضا قدوسی نیز در همین راستا بوده است تا اثری معمارانه خلق کنند که هویتش را از سبک زندگی و شخصیت آن ها بگیرد. با چیدانه همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار آن سری بزنیم .

مشخصات عمومی معماری و طراحی داخلی ویلای جاجرود
    موقعیت:جاجرود، تهران، ایران     معمار: محمدرضا قدوسی     دفتر معماری: استدیو معماری زاو     کارفرما: فاطمه معتمدآریا      سال: ۱۳۸۹

برای طراحی این پروژه بهترین راه شناخت آن ها، مطالعه ی نوشته های آقای حامد و تماشای بازی های خانم فاطمه معتمدآریا بود. از خلال این جستجوها به وجه مشترک ممتاز کارهای هر دو رسیدیم که «سادگی»، «شفافیت» و «خوانایی» است و هر چه هست، به زبانی آشنا و روان ارایه می شود. از همین رو در ویلای آن ها نیز، آبژه ها که همان فضاها و عناصر داخلی اند و موضوعات که همان فعالیت ها هستند به صورت خوانا و با ظاهری خالص در کنار یکدیگر می نشینند.

«هندسه»ی بنا به عنوان ابزار معماری با تکیه بر همین موضوع، ساده و ناب انتخاب شده است. تکان های ناچیزی که در این نظم هندسی ایجاد شده به خانه جان می بخشد و آن را همچون ساکنانش، «پویا» می نمایاند. از سویی آن چه هنر این دو هنرمند یعنی سینما و نویسندگی را به یکدیگر متصل می کند، «متن و کتاب» است. این وجه مشترک شاخصه اصلی مکانی می شود که این دو را کنار یکدیگر قرار می دهد. کتابخانه ای از بافت متخلخل آجری ساده اما نو، در بین فضاها می دود و کتاب ها، فضا را می پوشانند.
چیدانه
اخبار مرتبط:
فاطمه معتمدآریا و همسرش همبازی می شوند+عکس
عکس دیدنی : فاطمه معتمدآریا و همسرش
برای خانه تکانی عید کاغذ دیواری را با بهترین روش تمیز کنید+ تصاویر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید