مسیر سبز
مسیر سبز

ویژگی های شخصیتی مادران متولد آبان

ویژگی های شخصیتی مادران متولد آبان

ویژگی های شخصیتی مادران متولد آبان
مجله شهرزاد :  قرار است درباره یک مادر متولد آبان بحث کنیم. هم او که به معنای واقعی کلمه مادر است. موضوع نباید برایتان خیلی هم پیچیده شود به خصوص اگر یکی از متولدین ماه عقرب در اطراف شما بچه دار شده باشد. آن وقت است که دیگر احتیاجی به توضیح نیست چون شما همه چیز را به وضوح هر چه تمام‌تر خواهید دید و البته لمس خواهید کرد. آن‌ها کاملا آماده‌اند تا خودشان را فدای فرزندان‌شان کنند. شاید باورتان نشود اما یک مادر متولد آبان وقتی آب نبات فرزندش از دست‌های کوچک او به زمین می‌افتد واکنشی کاملا متفاوت از بقیه خواهد داشت. این مادر محترم برخلاف بقیه مادر‌ها سرکوچولویش را برای فراموش کردن آب نبات گرم نمی‌کند دور نمی‌اندازد چون فرزندش بغض کرده و آب نباتش را می‌خواهد بلکه واکنش جالب‌تری از خود نشان می‌دهد. لطفا زود قضاوت نکنید چون او قرار نیست آب نبات کثیف را هم به فرزندش بدهد. بلکه آب نبات خودش را حسابی می‌شورد تا تمیز شود و بعد که مطمئن شد همه میکروب‌های روی آب نبات شسته شده و دیگر خطری فرزندش را تهدید نمی‌کند آب نبات را تحویل کوچولویش می‌دهد! خب، این‌‌ همان مادر فداکاری است که در وصف حالش می‌توان یک کتاب نوشت!مادران مرموز!

اگر یک مادر متولد آبان هستید باید بدانید در عین حال که فرزندتان عاشق شماست اما گاهی شما را کاملا مرموز می‌بیند! به هر حال این می‌تواند به‌‌ همان دلیلی باشد که شما معمولا چنان خرابکاری‌های فرزندان‌تان را لا پوشانی می‌کنید که آن‌ها خودشان هم باور نمی‌کنند واقعا خرابکاری کرده باشند! باور کنید هیچکس به جز شما توانایی برقراری یک رابطه عمیق با فرزندان خود را ندارد. شما می‌توانید در یک رابطه متقابل ترس‌ها و البته احساسات خود را با بچه‌ها در میان بگذارید و در عین حال بهترین شنونده برای آن‌ها درباره همین مباحث باشید.

مادر یا معلم سرخانه!

از مادران متولد آبان نباید توقع داشت تا در درس ریاضی کمک قابل توجهی به بچه‌های خود بکنند اما از آنجا که مادران متولد آبان اصولا در درس‌های تاریخ و روان‌شناسی قوی هستند می‌توانند بهترین معلم در این مباحث برای بچه‌ها باشند البته بچه‌ها چه بخواهند و چه نخواهند مادران متولد آبان خود را در قامت معلم سرخانه بالای سر خود می‌بینند. معلمی که در پروژه‌های مدرسه یک حرفه‌ای تمام عیار است و البته به لحاظ احساسی و عاطفی بچه‌ها را حتی خیلی بیشتر از خودشان درک می‌کند. خودتان قضاوت کنید آیا این بچه‌ها نباید به مادران آبان ماهی خود افتخار کنند؟

قهرمان بچه‌ها!

مادران متولد آبان به لحاظ خصوصیات اخلاقی خود معمولا در نزد بچه‌ها موجودات پیچیده و البته در عین حال ویژه‌ای هستند. این ویژگی در واقع از آن‌ها برای بچه‌های‌شان یک قهرمان ساخته است. قهرمانی که می‌تواند ساده‌ترین مشکلات مانند آب نبات کثیف تا پیچیده‌ترین آن‌ها مثل ثبت نام در مدرسه‌ای که بچه موفق نشده در آزمون ورودی آن نمره قبولی بیاورد را حل و فصل كند. این مادران چنان درباره نابغه بودن فرزند خود با مدیر مدرسه صحبت می‌کنند که در ‌‌نهایت او را متقاعد خواهند کرد که حتما اشتباهی رخ داده و بی‌شک فرزند آن‌ها یکی از قبولی‌های قطعی این مدرسه بوده! و خب بچه به همین راحتی ثبت نام می‌شود.

مادران فداکار

در این موضوع شک نکنید که اگر مانعی بر سر راه خوشی و موفقیت فرزند یک مادر متولد آبان قرار بگیرد با قوی‌ترین نیرو‌ها که شاید در ذهن هیچکس نگنجد آن موانع را برطرف می‌کند و راه را برای ادامه خوشبختی فرزندش باز می‌کند. هیچکس و هیچ چیز نمی‌تواند در برابر حس مادرانه یک زن متولد آبان قد علم کند چون او بیشتر از اینکه یک زن باشد، یک همسر باشد، یک دختر باشد یا یک خواهر باشد یک مادر است. مادری که سخت‌ترین مشکلات را بری فرزندانش رفع و رجوع می‌کند و بهترین چیز‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. گاهی بچه‌های این مادران کمی لوس می‌شوند اما این مادران به موقع قادر هستند این لوسی را هم برطرف کنند.

کم نظیر  و ستودنی

 قدرت شگفت‌انگیز آن‌ها در مادر بودن تقریبا کم نظیر و البته ستودنی است. و خب! این حس مادرانه گاهی تا آنجا پیش می‌رود که حتی سختگیری‌های همسر خود را به عنوان پدر در مقابل بچه‌ها تاب نمی‌آورند و از شوهران خود می‌خواهند با بچه‌ها ملایم‌تر باشند. بدون تردید حتی پدر خانواده هم نخواهد توانست مقابل این همه احساسات مادر مقاومت کند بنابراین چاره‌ای ندارد جز اینکه تسلیم شود و اختیار بچه‌ها را دست همسر متولد آبان خود بسپارد. با همه این اوصاف آیا این انصاف نیست اگر بگوییم بچه‌های مادران متولد آبان بهترین مادران دنیا را دارند؟!

احساسات

مادرهای متولد آبان مجموعه‌ای از احساسات مثبت را در خانه به جریان می‌اندازند. آن‌ها در عین حال خودشان همواره مرکز احساسات خانواده هستند. این مادران شور و حرارت را به زندگی خانوادگی و البته به طور خاص به زندگی فرزندان‌شان می‌آورند و زندگی آن‌ها را پر رونق می‌کنند. اگر یک مادر متولد آبان اطراف شما زندگی می‌کند باید متوجه شده باشید که او تا چه اندازه به فرزندانش زنجیر شده است و به آن‌ها وابستگی دارد.

کنترل از راه دور

فرزندان مادران متولد آبان به ظاهر بچه‌هایی کاملا مستقل هستند که برای رتق و فتق امور خانه نیازی به اجازه گرفتن ندارند. اما خب این ظاهر قضیه است چون این مادران به واقع بچه‌های خود را چنان با مهارت تحت کنترل دارند که هیچکس متوجه نخواهد شد! شک نکنید که مادران متولد آبان برای اینکه از بچه‌های خود مراقبت کنند آدم‌های خودشان را در هر جایی خواهند داشت. در مدرسه ناظم مدرسه آمار بچه‌ها را به مادرشان می‌دهد. در بین دوستان بچه‌ها یکی هست که ریز و درشت اتفاقات را برای آن‌ها تعریف کند. در باشگاه ورزشی اخبار را

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید