مسیر سبز
مسیر سبز

«يه حبه قند» در جنوب شهر افتتاح شد در مراسم

«يه حبه قند» در جنوب شهر افتتاح شد 
 در مراسم

«يه حبه قند» در جنوب شهر افتتاح شد
در مراسم افتتاحيه فيلم سينمايي «يه حبه قند» كه همزمان با افتتاحيه پرديس سينمايي «كيان» ـ 15 مهرماه ـ برگزار شد، كارگردان «يه حبه قند» ضمن خوشامدگويي به ميهمانان گفت: خوشحالم «يه حبه قند» پس از چند سال زحمتي كه براي آن كشيديم در حال اكران است و اين موضوع مرا بسيار هيجان زده مي‌كند. ميركريمي: از مديران شايسته‌اي كه به ما اعتماد كردند،تشكر مي‌كنم

 وي با اشاره به پرديس سينمايي «كيان» يادآور شد: در ابتدا كه گفتند قرار است مراسم افتتاحيه «يه حبه قند» در پرديس «كيان» كه در جنوبي‌ترين نقاط تهران واقع شده است برگزار شود، با خودم گفتم چرا نبايد اين فيلم سينمايي در يكي از سالن‌هاي خوب سينمايي شمال شهر تهران برگزار شود؟! اما وقتي در پرديس سينمايي «كيان» حضور پيدا كردم دوباره با خودم گفت چه خوب است كه زحمت چند ساله ما با زحمت چندين ساله مديراني كه چنين مكان فرهنگي مناسبي را ساخته‌اند به صورت همزمان ديده ‌شود.

 رضا ميركريمي در پايان سخنانش از عوامل فيلمش تشكر كرد و گفت:ما در ساخت «يه حبه قند» تيم بسيار خوب و باهوشي داشتيم كه بايد حتما از آنها تشكر كنيم. همچنين جا دارد از مديران شايسته‌اي كه به ما اعتماد كرده و در كارمان دخالت نكردند، تشكر بكنم.

تقدير رييس حوزه هنري از ميركريمي

در ادامه محسن مومني شريف ـ رئيس حوزه هنري ـ هم كه براي تقدير از ميركريمي به روي صحنه آمده بود به ساخت پرديس سينمايي «كيان» اشاره كرد و گفت: از آقاي مهندس عادلي كه مجتمع «كيان» را راه‌اندازي كرده‌اند،تشكر مي‌كنم. اين منطقه كه سينما در آن واقع شده اگرچه منطقه‌اي در جنوب شهر تهران است اما شايسته است كه براي آن كارهاي بسياري صورت گيرد.

 وي گفت:خوشحالم «يه حبه قند» كه هديه ما به جامعه ايراني است در پرديس سينمايي «كيان» افتتاح مي‌شود.

سپس مهندس عادلي ـ مالك اين مجموعه فرهنگي تجاري و سينمايي ـ ضمن خوشامد گويي به حضار گفت: من و برادرم هنگامي كه تصميم گرفتيم در يك فعاليت فرهنگي آن هم در محله‌هاي جنوب شهر تهران سرمايه‌گذاري كنيم،فكر نمي‌كرديم كه از سوي بسياري از افراد به «عشق باز» يا «ديوانه» تشبيه شويم.

وي ادامه داد: ما هنوز يادمان نرفته است كه در همين مناطق جنوب شهر بزرگ شده‌ايم، آن زمان كه كم سن و سال تر بوديم در سفر به شمال تهران حسرت‌هاي بسياري مي خورديم كه كاش بعضي از امكاناتي كه در شمال تهران فراهم شده در جنوب شهر نيز يافت شود.

مالك پرديس كيان در پايان سخنانش ضمن تشكر از علم الهدي براي در اختيار گذاشتن تجربياتش در زمينه تاسيس و مديريت مجموعه‌هاي سينمايي تصريح كرد: براي ما كه اين مجموعه سينمايي در اين منطقه محروم افتتاح كرده‌ايم، همين بس كه ما را به عنوان يك خدمتگذار در بخش فرهنگ بشناسند.در اين بخش حسين‌زاده دبير شوراياري محله «عبدل‌آباد» نيز دقايقي سخنراني كرد.

 تجليل از عوامل فيلم «يه حبه قند»

 بخش ديگر مراسم افتتاحيه «يه حبه قند» به تقدير از عوامل اين پروژه سينمايي اختصاص يافت. در اين بخش از مديران تمام بخشهاي توليد آخرين فيلم سينمايي رضا ميركريمي تقدير شد و مسعود بهنام، محسن شاه ابراهيمي، محمدرضا عليقلي و بهمن اردلان به نمايندگي از همه‌ي عوامل چند كلمه‌اي را سخن گفتند.

مسعود بهنام درباره تجربه كار كردن با رضا ميركريمي بيان كرد: واقعا در «يه حبه قند» من كاري جز ديدن و لذت بردن نكردم. بايد از رضا ميركريمي و همه عوامل كه چنين فيلمي را ساختند، تشكر كنم.

محسن شاه ابراهيمي نيز حضور رضا ميركريمي را در يك فيلم اتفاقي نادر توصيف كرد و گفت: واقعا بايد بگويم اتفاقاتي كه در پشت صحنه «يه حبه قند» مي‌افتاد بسيار حيرت آور بود و بايد اعتراف كنم پشت صحنه «يه حبه قند» يكي از بهترين خاطرات سينمايي من است.

عليقلي هم ضمن ابراز خرسندي از حضورش در پروسه ساخت «يه حبه قند» عنوان كرد: در مجموع كارهاي سينمايي كه در ايران انجام داده‌ام، كار با رضا ميركريمي هميشه بهترين لحظات و دوستي‌هاي كاري‌ام را به ارمغان داشته است.

 بهمن اردلان هم گفت: «يه حبه قند» تجربه كاري دوم من با آقاي ميركريمي است. واقعا بايد بگويم حضور ايشان در كنار برخي از دوستان ديگر باعث شيرين‌تر شدن لحظات پشت صحنه شده بود. اميدوارم همه افرادي كه در سينما هستند تجربه كار با رضا ميركريمي را پيدا كنند.

 به گزارش ايسنا، در ادامه مراسم افتتاحيه فيلم سينمايي «يه حبه قند» كليپي درباره اظهار نظر برخي از نويسندگان و صاحب نظران درباره «يه حبه قند» پخش شد.

در اين كليپ سيد محمد بهشتي درباره اين فيلم سينمايي گفت: رضا ميركريمي با «يه حبه قند» موفق شده مانند يك نسيم در پرسوناژهايش بچرخد. اين فيلم نشان مي‌دهد حتي يك خانه هم كافي است تا ما هويت خودمان را بياد بياوريم.

 اميد روحاني نيز در ادامه اين كليپ درباره «يه حبه قند» بيان كرد: فيلم در نگاه اول يك پرده نقاشي است، شكل رواياتي كه ميركريمي انتخاب كرده تعريف نقاشي وار يك خانواده سنتي و ايراني است.

رضا اميرخاني ـ نويسنده ـ نيز «يه حبه قند» را به فرش ايراني تشبيه و تصريح كرد: «يه حبه قند» شبيه‌ترين اثر سينمايي به ظرافت فرش ايراني است. به نظر من ميركريمي در اين فيلم به دنبال پيدا كردن درام ايراني است كه حتي اگر در رسيدن به آن به توفيقي دست نيابد باز هم كار او بسيار ارزشمند است.

 وي افزود: در «يه حبه قند» اكثر نقش‌ها شبيه به هم هستند اما تاكيد من روي اين ويژگي است كه همه شخصيت‌ها بسيار ساده و اخلاقي هستند.

در ادامه اين كليپ كه بخشي از مستندي درباره «يه حبه قند» بود، بلقيس سليماني، ابراهيمي حقيقي و هادي نائيجي نيز سخن گفتند. تقدير از باز

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید