مسیر سبز
مسیر سبز

پاسخ راست‌ گفتار به نامه انتقادی حامد بهداد خبرگزاری ایسنا:

پاسخ راست‌ گفتار به نامه انتقادی حامد بهداد
خبرگزاری ایسنا:  کاظم راست‌گفتار در پی یادداشت حامد بهداد در راستای دستمزد بازی‌اش در یک فیلم سینمایی، گفت: من اصلا نیتم شخص آقای بهداد نبوده است؛ چرا که مشکل شخصی با کسی ندارم اما به نظر می‌رسد ایشان فقط می‌خواهد ترور شخصیت کند.

این کارگردان سینما و تلویزیون تصریح کرد: آقای بهداد به جای اینکه عیبش را اصلاح کند با بیان عیب بنده عیب خودش را می‌پوشاند؛ بر این اساس لازم است توضیح بدهم که حامد بهداد را به عنوان نمونه مثال زده‌ام و اصلا مشکل شخصی با کسی ندارم. ایشان می‌توانند دو میلیارد دستمزد بگیرند.

وی همچنین تأکید کرد: صنعت سینما در ایران به خاطر رفتارهای امثال آقای بهداد در حال نابودی است و به نظرم این حرف‌ها آسمان ریسمان بافتن است؛ چرا که اساسا مشکل ما آقای بهداد نیست. لازم است بگویم حضور یا عدم حضور یک بازیگر مثل حامد بهداد در یک پروژه سینمایی کوچکتر از آن است که بتواند پروژه‌ای را متوقف کند.

او همچنین ادامه داد: مشخصا آقای حامد بهداد زمانی که وارد فیلم‌های دولتی می‌شود و پول‌های آنچنانی می‌گیرد، طبیعتا وقتی وارد بخش خصوصی سینما می‌شود، انتظارش بالاتر می‌رود. ما به عنوان فیلمسازان بخش خصوصی لای منگنه سینمای دولتی و خصوصی و همچنین «سینمای خصوصی‌نما» در حال نابود شدن هستیم.

از یک طرف اسیر رقابت با سینمای دولتی هستیم که به راحتی برای بازی یک بازیگر در یک فیلم سینمایی بالغ بر 900 میلیون تومان دستمزد پرداخت کرده است و از سویی دیگر با تهیه‌کنندگانی که من آنها را خصوصی‌نما نام می‌گذارم، طرف هستیم که دغدغه‌شان اساسا تولید فیلم نیست و صرفا برای اینکه یک عکس یادگاری مثلا با ناصر ملک‌مطیعی بگیرند حاضرند دو میلیارد تومان هم در یک فیلم سرمایه‌گذاری کنند.

راست‌گفتار خاطرنشان کرد:حال تکلیف ما با بازیگری که 900 میلیون تومان دستمزد فیلم قبلی‌اش بوده و بضاعت پرداخت ما بیش از 30 میلیون تومان نیست، چیست؟

وی اضافه کرد: هرچند که مدیر برنامه آقای بهداد قیمت پیشنهادی خود را قبل از مطالعه فیلمنامه «سِفر کیمیا» پیشنهاد داد، پس چگونه می‌شود که حامد بهداد برای تله‌فیلمی که اخیرا بازی کرد 100 میلیون تومان دستمزد گرفت که اتفاقا از فیلمنامه آن هم خوشش آمده بود و یا برای بازی در فیلم حمید نعمت‌الله 210 میلیون تومان دستمزد گرفت؛ چرا فقط برای من نشانه گرفته است؟ ایشان با این کارش فقط می‌خواهد ترور شخصیت کند.

راست‌گفتار در ادامه گفت‌وگویی که با ایسنا داشت با اشاره به پروانه ساخت فیلم سینمایی «سِفر کیمیا» یادآور شد: با آقای عباس اکبری به عنوان تهیه‌کننده، برای این فیلم پروانه ساخت گرفتیم و قصد ساخت آن را داشتم اما به خاطر همین تقاضاهای امثال آقای بهداد مجبور به توقف کار شدیم. این درخواست‌ها کاملا ناعادلانه است.

این کارگردان در پایان همچنین تصریح کرد: این اختلاف‌های ناسالم این روزها در سینمای ایران باب شده است و عملا سینما به یک جایگاه دلال‌بازی تبدیل شده است و من فکر می‌کنم آقای بهداد هم گول دلال‌ها را خورده است؛ چرا که بیشتر اوقات زمانی که می‌خواهیم با بازیگر قرارداد ببندیم با دلال طرف می‌شویم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید