هر روز!
هر روز!

پانکراس مصنوعی ساخته می شود پانکراس مصنوعی ساخته می شود

پانکراس مصنوعی ساخته می شود پانکراس مصنوعی ساخته می شود

پانکراس مصنوعی ساخته می شود
پانکراس مصنوعی ساخته می شود : پانکراس مصنوعی ساخته می شود دانشمندان در حال ساخت پانکراس مصنوعی هستند که تنظیم قند خون افراد مبتلا به دیابت را انجام می دهد.
: پانکراس مصنوعی ساخته می شود
به گزارش : در یک فرد مبتلا به دیابت نوع 1، پانکراس هورمون ِ مسئول برای تبدیل قند به انرژی را تولید نمی کند. به همین دلیل فرد مبتلا به دیابت بایستی سطح قند خون خود را به دقت و به طور منظم بررسی کنید و با تزریق انسولین، آن را تحت کنترل نگه دارید.
شاید کنترل انسولین در طول روز، چندان دشوار نباشد، اما کاهش انسولین در شب ها می تواند یک خطر بزرگ باشد. فرد در هنگام خواب نمی تواند قند خون خود را کنترل کند، در حالی که در خواب، میزان قند خون تا سطح خطرناکی می تواند بالا برود. محققان در سراسر جهان در تلاش برای تکمیل لوزالمعده مصنوعی هستند تا بتواند به طور خودکار انسولین را تنظیم کند.
این دستگاه به صورت بی سیم با حسگری که درون معده قرار دارد ارتباط برقرار کرده و در صورت افزایش قند خون بیمار، با استفاده از آلارم موجود بیمار را بیدار نموده و افزایش سطح قند را به او اطلاع می دهد.
در حال حاضر این دستگاه آزمایشات اولیه را به خوبی پشت سر گذاشته است و امید می رود در سال آتی در دسترس بیماران دیابتی قرار گیرد.
/ ایران آتا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید