مسیر سبز
مسیر سبز

پاییز اینجا، پاییز آنجا، پاییز همه‌جا

پاییز اینجا، پاییز آنجا، پاییز همه‌جا

پاییز اینجا، پاییز آنجا، پاییز همه‌جا
:  این ایده‌ها همه شامل عناصر پاییزی هستند و درست کردن آنها در خانه به هیچ عنوان سخت نیست. فقط باید دقت و ظرافت هنری داشته باشید.

1. مرکز توجهبرای ساخت نقطه کانونی در کوراسیون خانه به سبک پاییز، باید سری به باغچه خانه خود بزنید و برگ و کدو و شاخه هایی که به چشمتان می خورند را جمع آوری کنید. اگر لازم است به فروشگاه میوه و سبزیجات بروید و انواع کدوحلوایی را خریداری کنید. برای ساخت این نقطه کانونی می توانید میز ناهارخوری را انتخاب و روی آن را پر کنید از انواع کدوها با رنگ و شکل متفاوت در کنار شاخه های درختان و برگ های پاییزی. یک سبد بزرگ از سیب های تازه و لوستری فلزی که با دکور روی میز هم‌خوانی داشته باشد، به زیبایی فضا می افزاید.

2. طراحی کلاسیکبا عناصر پاییزی می توانید میزناهارخوری خود را تزیین کنید. به طور مثال، می توانید در میان بشقاب، دستمال، قاشق و چنگال های جیده شده روی میز می توانید از برگ های پاییزی استفاده کنید. برای ایجاد تضاد و زیبایی، می توانید از رنگ آبی برای بشقاب ها استفاده کنید. دستمال را نیز به رنگ قهوه ای یا زرد انتخاب کنید.   

3. تزئین کتابخانهکتابخانه دم‌دستی خود را به مرکز توجه پاییزی تبدیل کنید. ابتدا چیدمان داخلی کتابخانه را به زیبایی و سلیقه خوب تغییر دهید. در آن علاوه بر کتاب از وسایل زینتی نیز استفاده کنید. طرح های پاییزی زیبایی را با ترکیب رنگ مشابه انتخاب و چاپ کنید. با آنها همه کتاب ها را جلد کنید. یک گلدان کوچک از افرا داخل کتابخانه بگذارید و برای زیبایی بیشتر از عناصر تزئینی به رنگ های پاییز کمک بگیرید.

4. بالشت بلوطیبرای ایجاد حس پاییز در خانه می توانید از طرح زیبای بلوط استفاده کنید. رنگ مخصوص پارچه خریداری کنید و طرح بلوط را به رنگ دلخواه خود روی پارچه ترسیم کنید.

5. چیدن میز به سبک پاییزدر پاییز چیزی که زیاد است برگ های رنگی و کدوهای حلوایی است. آنها را جمع آوری کنید. بشویید و خشک کنید و روی میز به سلیقه خود بچینید. گلدانی از شاخه های پر برگ با رنگ های زیاد درختان تهیه و گلدان را از آنها پر کنید.

6. ریسه ای از برگ های پاییزبا کمک دستمال های کاغذی کاهی و رنگی می توانید یک کاردستی زیبا درست کنید. آنها را به شکل برگ  درختان برش دهید. وسط آنها را با قیچی شکاف دهید و از میان آنها نوار کنفی درآورید. یا می توانید بدون سوراخ کردن دستمال ها، پشت آنها را با چسب حرارتی به نوار کنفی بچسبانید تا نمای مرتب تر و تمیزتری هم داشته باشد.

7. زیبایی طبیعییک گلدان شیشه ای زیبا و بزرگ را تا نیمه از آن پر کنید. شاخه های رنگی درختان را ببرید و تمیز کنید و آنها را یک قد و اندازه برش دهید. سپس به زیبایی، درون تنگ یا گلدان دلخواه بچینید. این برگ ها را هر چند روز یکبار باید عوض کنید زیرا برگ ها خشک می شوند و طراوت خود را از دست خواهند داد. اما زیبایی متفاوتی به فضا می بخشند.

8. ظرف‌افزار پاییزییکی از آسان ترین روش های تزیین خانه به سبک پاییز، چیدن میز ناهارخوری است. از آنجا که میز، دستمال، رومیزی و انواع گلدان و وسایل تزئینی روی خود دارد، به خوبی می توان از آن برای پیاده کردن ایده های ساده و کم هزینه بهره گرفت. به طور مثال، دستمالی که داخل بشقاب می گذارید را چهارخانه و به رنگ های زرد و قرمز و سبز انتخاب کنید. از همان پارچه، روبانی تهیه کنید و آن را به صورت پاپیون روی یک کدوی کوچک نصب کنید. کدو را روی دستمال بگذارید. از همان پارچه نوار پهنی نیز می توانید برای زیر قاشق و چنگال استفاده کنید.

9. کدوهای همه کارهکدو حلوایی نه تنها برای خوراک های خوشمزه در پاییز کاربرد دارد و سرشار از ویتامین های مقوی است، بلکه برای تزئین گوشه و کنار خانه هم استفاده می شود. این کدوها بسیار زیبا و متنوع هستند و همین رنگ های زیاد و طرح های متنوع و اندازه های بزرگ و کوچک آنها باعث می شود از جلوی در خانه گرفته تا روی میز و داخل کتابخانه بتوان از آنها استفاده کرد. در اینجا پیشنهاد ما این است که پایه کیک را انتخاب کنید. روی آن آینه بگذارید و یک لایه از کدوهای کوچک، آجیل، برگ های پاییزی و انواع میوه های جنگلی را روی آن بچینید. آینه باعث انعکاس تصاویر می شود.

10. تزیین کاملا شخصیشیشه های رنگی مربا یا ترشی با بطری های شیشه ای نوشیدنی را می توانید به عنوان گلدانی برای نمایش شاخه و برگ پاییزی استفاده کنید. شاید استفاده از میوه های ریز پاییزی برای این منظور بهتر باشد.

11. ویترین شیشه ایحتی با ساده ترین و دم‌دست ترین عناصر موجود می توان گوشه و کنار خانه را تزیین کرد. به طور مثال، یک شیشه استوانه ای بزرگ انتخاب و داخل آن را با کدوحلوایی های سفید و کوچک پر کنید.

12. رومیزی با طرح برگبرای بخش میانی رومیزی میز ناهارخوری، یک پارچه ساده انتخاب کنید. با پارچه های کتان و رنگی چندین برگ را برش دهید و با چسب حرارتی روی پارچه بچسبانید.

13. کدوهای اختصاصیچند کدو روی میز که نام مهمان یا اعضای خانواده روی کارت نوشته شده و روی کدو چسبانده شده است، ایده جالب دیگری برای تزئین میز ناهارخوری است. می توانید آنها را کنار بشقاب هر فردی قرار دهید.

14. گلدانی از کدوحلواییاین گلدان ها بسیار شیک و زیبا هستند  و با چیدن آنها در یک جا به طور دسته جمعی روی شومینه می توانید یک منظره پاییزی بسیار زیبا ایجاد کنید.

15. نقره‌ک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید