مسیر سبز
مسیر سبز

پرده هایی برای زیبایی حریم خصوصی قبل

پرده هایی برای زیبایی حریم خصوصی 
 
 

 

 قبل

پرده هایی برای زیبایی حریم خصوصیقبل از اينكه تعيين كنيد چه سبك پرده‌اي براي فضاي شما بهترين گزينه است بايد به كاربرد آن فضا توجه كنيد. براي مثال، پرده‌هاي آستردار زماني‌كه مقابل پنجره نصب مي‌شوند، جلوي ورود نور طبيعي را به داخل مي‌گيرند. از اين‌رو اين پرده‌ها گزينه مناسبي براي اتاق‌خواب هستند. هم‌چنين پرده‌هاي دوخته شده از پارچه‌هاي لطيف و نازك مانند حرير براي فضاهايي از قبيل گوشه‌هاي دنج خانه و همچنين اتاق‌نشيمن خانوادگي مناسبند؛ زيرا در عين حال كه نور ملايمي از آفتاب را به داخل راه مي‌دهند، تا حدی حريم خصوصي را نيز حفظ می‌کنند. پرده‌هاي كافه‌اي، پوششي دكوراتيو براي پنجره ايجاد مي‌كنند و اجازه مي‌دهند تا نور طبيعي بیشتری به فضا راه يابد و گزينه بسيار مناسبي براي دكوراسيون آشپزخانه هستند. براي اينكه بتوانيد رنگ‌ها و طرح‌هاي جديد در دكوراسيون تجربه كنيد مي‌توانيد از پرده‌ها و همچنين ادغام كردن آنها با شيدها و كركره‌ها كمك بگيريد.

رنگ و طرح پرده تاثير بسزايي بر جلوه دكوراسيون فضا دارد. براي مثال پرده تيره نور را جذب مي‌كند و سبب مي‌شود فضا كمي جمع‌ و جورتر و صميمي‌تر به‌نظر برسد و براي فضاهاي شيك و رسمي توصيه مي‌شود. نمونه اين نكته را در تصوير سمت چپ مشاهده مي‌كنيد. برعكس پرده‌هایی به رنگ روشن نور را منعكس مي‌كنند و سبب مي‌شوند تا فضا روشن، دلباز و وسيع‌تر به‌نظر برسد؛ مانند تصوير سمت راست. شما می‌توانید با استفاده از يك پرده روشن، فضايي تميز، مدرن، شاد و اجتماعي خلق کنید.

مهم‌ترين انواع پرده‌ها: ساده‌ترين نوع پرده‌ها به‌صورت پانل‌هايي هستند كه يا به‌وسيله حلقه‌ها يا به‌وسيله گيره‌هاي مخصوص پرده به ميل پرده آويخته مي‌شوند. 
پرده‌هاي بندينك‌دار از انواع ديگر پرده‌ها هستند كه در عين سادگي بسيار زيبا هستند. اين نوع پرده را می‌توانید به‌وسیله بندينك‌هايي كه ميل پرده‌اي دكوراتيو از داخل آنها عبور می‌کند، بیاویزید.

يكي ديگر از انواع پرده‌ها، آن‌هايي هستند كه در بالاي خود قسمتي پاكت شكلي براي ميل پرده دارند. در اين نوع پرده‌ها، ميل پرده از داخل جايگاهي كه دوخته شده عبور مي‌كند و به‌راحتي چين مي‌خورد. اين نوع پرده‌ها را مي‌توانید به‌راحتي كنار بزنید و حركت دهید؛ اما پس از هر بار حركت دادن بايد دوباره چين‌هاي آن را تنظيم كنید.

پرده‌هاي كافه‌اي تنها بخشي از پنجره كه معمولا نيمه پاييني آن است را پوشش مي‌دهند و قسمت‌هايي از آن را بدون پوشش مي‌گذارند؛ همچنين اغلب اوقات با يك والان ساده و كوتاه همراه مي‌شوند. اين نوع پرده‌ها نمي‌توانند جلوي ورود نور خورشيد را به داخل بگيرند. اين نوع پرده به‌وسيله يك ميل پرده ظريف داخل فريم پنجره قرار مي‌گيرد و حلقه‌هايي به آن نصب مي‌شود. اين نوع پرده براي استفاده در دكوراسيون آشپزخانه بسيار مناسب است. 
پرده‌هاي نما از ديگر انواع پرده‌ها هستند كه كاربردي دكوراتيو دارند و به‌هيچ عنوان بسته نمي‌شوند و پنجره را پوشش نمي‌دهند. اين نوع پرده‌ها معمولا به‌صورت يك يا دو پانل در يك يا دو طرف پنجره بدون هيچ والاني نصب مي‌شوند. پرده‌هاي نما به دلیل اینکه به پارچه کمی نیاز دارند، بسيار آسان و ارزان دوخته و آويخته مي‌شوند.
نصب پرده نصب پرده پروژه‌اي آسان است كه مي‌توانيد با يك اندازه‌گيري دقيق و آماده‌سازي كامل، آن را به‌راحتي و با موفقيت انجام دهيد. قبل از شروع تصميم بگيريد كه آيا تمايل داريد پرده به راحتي باز و بسته شود يا اينكه فيكس و ثابت باشد. اين تصميم بر انتخاب سخت‌افزارها و ابزارها به شما كمك زيادي مي‌كند. همچنين به سبك عناصري كه انتخاب مي‌كنيد دقت كنيد تا با سبك ديگر اشياء و عناصر موجود در اتاق هماهنگي و هم‌خواني داشته باشد. مراحل نصب يك پرده:
ارتفاع و عرض پنجره خود را اندازه‌گيري كنيد و طرحي ابتدايي و سريع از پنجره‌تان را روي كاغذ ترسيم كنيد. اندازه‌هاي گرفته شده را در جاي خود بنويسيد. قبل از خريد پرده و ابزار لازم براي نصب آن، تصميم بگيريد كه مي‌خواهيد پرده از كدام قسمت شروع و كجا متوقف شود و اندازه‌گيري‌ها را بر حسب اين تصميم بر روي نمودار لحاظ كنيد. براكت‌ها يا همان بست‌ها را به ميل پرده حرير نصب كنيد. ميل پرده حرير را در جاي تعيين شده نصب كنيد و اطمينان يابيد كه صاف سر جاي خود قرار گرفته است.

بست يا همان براكت‌هاي مخصوص پرده نما را چند سانتي‌متر بالاتر و كمي بيرون‌تر از ميل پرده حرير به ديوار نصب كنيد. چنانچه براكت‌ها روي گل‌ميخ قرار نمي‌گيرد، براي نصب آن روي ديوار، از بست رول پلاك استفاده كنيد. 
پرده اصلي را به ميل‌پرده اصلي نصب كنيد و سپس پرده دكوراتيو يا همان پرده‌نما را پس از نصب بر ميل‌پرده دكوراتيو روي براكت‌هاي نصب شده روي ديوار قرار دهيد. 
ابزار و سخت‌افزار‌هاي نصب پرده را با دقت و با فكر انتخاب كنيد تا به بهترين نتيجه برسيد. براي مثال در اين پروژه، ميل پرده‌اي كه براي پرده حرير لبه پاكتي انتخاب شده، كمي كوتاه‌تر از ميل پرده‌اي است كه براي پرده  ‌نما تعبيه شده، تا در انتها تنها پرده‌نما به چشم بخورد. توجه كردن به اين ريزه‌كاري‌ها به‌مقدار زيادي در وقت و هزينه شما صرفه‌جويي مي‌كند. اختصاصی مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید