هر روز!
هر روز!

8 پروژه شناور جهان آینده!! 8 پروژه شناور جهان آینده!!

8 پروژه شناور جهان آینده!! 
 8 پروژه شناور جهان آینده!!

8 پروژه شناور جهان آینده!!
8 پروژه شناور جهان آینده!!
به نقل از مدآنلاین : جهان آینده، جهان زندگی روی آب دریاها و در آسمان هاست. ساخت هتل های شناور دریایی، یا زیر دریا، جزیره های مصنوعی در دریاها برای جذب مشتریان و حتی هتل هایی در آسمان یا در خارج از کره زمین از جمله طرح های بلندپروازانه ای است که برخی از آنها عملی شده اند. برخی از این شاخصه ها و الگوهای زندگی آینده را معمارانی برجسته از سراسر جهان طراحی کرده اند.  در اینجا چند نمونه از مهم ترین این پدیده‎هارا در تصاویر زیر می بینیم. 
 
- فیزالیا

پروژه ای که توسط معمار فرانسوی «ونسان کالبو» طراحی شده است.
- کوآدروفویل

  به نوشته فارس ، این وسیله توسط یک شرکت اسلوونیایی ساخته شده است. این وسیله نقلیه چیزی بین قایق و جت اسکی است و به طور کامل الکتریکی و سازگار با محیط زیست است؛ ساکت و آرام در امواج دریا یا رودخانه حرکت می کند. سرعت آن 40 کیلومتر در ساعت است.
 
- کریستال

 هتلی به شکل دانه برف با 86 اتاق است، سقف آن کاملاً شفاف و شیشه ای است، میهمانان هتل می توانند با قایق به هتل بروند. قطر این هتل 120 متر است، توسط طراحان هلندی توسعه داده شده و برای اواخر سال 2016 برنامه ریزی شده است.
 
- آرک هتل

 که به شکل یک نیمکره است و توسط معماران روس با الهام از کشتی نوح طراحی شده است. این هتل دارای پنل های خورشیدی و سیستم بازیابی آب باران است. مساحت این هتل 4500 مترمربع است.
 
- کوآنتوم سیز

 بزرگ ترین مجموعه ورزشی برروی آب است که در اواخر سال 2014 افتتاح شد؛ دارای آبگرم، مرکز تناسب اندام و غیره است.این کشتی دارای زمین بسکتبال و حتی یک مدرسه سیرک است. مسافران می توانند 300 متر بالای سطح دریا امواج را تماشا کنند. این کشتی گنجایش 4180 مسافر را دارد و اتاق هایی برای استراحت تک نفره یا خانوادگی دارد.
 
- هتل  زیردریایی دبی

 این هتل با همکاری «دریدوکس وورد» و شرکت سوئیسی «بیگ اینوست کانسولت» برای دبی طراحی شده است. نیمی از گردشگران می توانند در طبقه فوقانی قدم زده و منظره دریا را مشاهده کنند و نیمی دیگر از گردشگران می توانند در اتاق ها استراحت کنند. این هتل دارای 21 اتاق در زیر سطح دریا است. قسمتی از این هتل هفت متر بالاتر از دریا به حالت تعلیق قرار گرفته است که شامل رستوران، استخر  باغ های گرمسیری و قسمتی برای قرارگرفتن هلی کوپتر در نظر گرفته شده است.
 
- سی مور پاول

 شرکت معماری لندن پروژه «ایرکروز» را توسعه داده است؛ این ساخت و ساز بین آسمان و دریا قرار گرفته است. این هتل 265 متر ارتفاع  و ظرفیت 100 مسافر دارد و توسط انرژی خورشیدی و مخازن هیدروژن قادر به حرکت است، سرعت این هتل از 100 تا 150 کیلومتر خواهد بود.
 
- شهر نیلوفر شناور
 
ونسان کالبو، معمار جوان فرانسوی شهری شناور به شکل یک نیلوفر غول پیکر طراحی کرده است که گنجایش 50 هزار نفر دارد. این شهر شناور دارای پوشش گیاهی است و توسط باد، خورشید، آب و زیست توده (یکی از منابع عمده در میان انواع منابع انرژی های نو) انرژی کسب می کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید