نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

پرينتر برادر HL-7050N Brother HL-7050N Laser Printer پرینتر لیزری برادر

پرينتر برادر HL-7050N Brother HL-7050N Laser Printer 
 پرینتر لیزری برادر

پرينتر برادر HL-7050N Brother HL-7050N Laser Printer
پرینتر لیزری برادر مدل HL-7050Nچاپگری سیاه و سفید است که در ابعاد 485 × 480 × 421 میلی‌متر و با وزن 24.3 کیلوگرم ارائه می‌شود که می‌توان آن را را در رده‌ی پرینترهای سنگین وزن محسوب کرد. از سخت‌افزار این دستگاه می‌توان به پردازنده‌ی Toshiba TMPR4955 266MHz و حافظه‌ی 32 مگابایتی اشاره کرد. این مدل به صفحه نمایشی 3 رنگ مجهز است که 16 عدد را به صورت دوخطی نمایش می‌دهد. این دستگاه از طریق درگاه USB 2.0، RS-232C Serial، Base-TX Ethernet و Parallel به رایانه وصل می‌شود. سینی جلوی دستگاه ظرفیت 500 برگ را دارد و سینی خروجی تا 500 برگ را در خود می‌تواند نگاه دارد. سرعت پرینت دستگاه تا 30 برگ در دقیقه به صورت سیاه و سفید با وضوح حداکثر 1200 × 1200 dpi است که آن را در زمره‌ی سریع‌ترین پرینترهای خانگی قرار می‌دهد. برای چاپ اولین برگه از زمان آماده‌باش کمتر از 11 ثانیه زمان لازم است. چاپ دورو در این پرینتر به صورت دستی انجام می‌شود. تونر مورد استفاده در این دستگاه تونر مدل TN700 با ظرفیت چاپ 12000 برگ است. حجم پیشنهادی ماهانه برای چاپ با این دستگاه برابر با 3000 تا 8000 برگه است. اگرچه می توان حداکثر تا 150.000 برگ در ماه با این دستگاه به چاپ رساند. در واقع می‌توان گفت این دستگاه از مدل‌های بسیار پرکار محسوب می‌شود. برق مصرفی دستگاه 690 وات و در حالت آماده باش 110 وات و در حال خواب 16 وات است.
دستگاه HL-7050N ساخت شرکت برادر پرینتری سیاه‌و‌سفید با عملکردی مناسب است که قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه در قبال امکانات خود دارد. این پرینتر که جزو نسل قدیمی‌تر پرینترهای لیزری به شمار می‌آید ابعادی بزرگ و وزنی سنگین در حدود 24 کیلوگرم دارد. برخی از محیط‌های اداری و تجاری به دستگاهی نیاز دارند که صرفاً برای استفاده‌های سنگین و چاپ مداوم طراحی شده باشد و ازاین‌رو امکانات سخت‌افزاری لازم مانند ظرفیت ورودی کاغذ بالا و توان چاپ سنگین را در چنته داشته باشد تا بتواند از پس حجم بالای چاپ برآمده و به مشکلی برنخورد. بار کاری سنگین و استفاده‌های زیاد می‌تواند پرینترهایی را که برای مصارف سبک طراحی شده خیلی زود از کار انداخته و خراب کند. ازاین‌رو برای تمامی پرینترها توان کاری منطقی اعلام می‌شود. بیشتر پرینترهای لیزری دیگر که در ابعادی بسیار کوچک‌تر طراحی می‌شوند توان کاری برابر با 10.000 تا 30.000 صفحه در ماه دارند و هرگونه استفاده بیش از  میزان فوق به دستگاه آسیب می‌زند؛ اما پرینتر HL-7050N پرینترهای کوچک‌تر را کنار زده و با میزان تحسین‌برانگیز 150.000 صفحه در ماه خود را به‌عنوان دستگاهی قدرتمند و سخت‌جان معرفی می‌کند. بااین‌حال 2 میزان برای هر پرینتر اعلام می‌شود. رقم اول حداکثر توان چاپ ماهانه است که به آن اشاره کردیم. عدد دوم بار کاری توصیه شده برای هر پرینتر است که در این مورد شرکت برادر عدد 3.000 تا 8.000 صفحه را برای پرینتر HL-7050N اعلام می‌کند. بااین‌حال چاپ بیش از میزان توصیه شده خطری را برای دستگاه ایجاد نکرده و عدد اصلی همان حداکثر توان کاری ماهانه است. تمامی موارد فوق نشان از این موضوع است که دستگاه فوق برای استفاده در محیط‌های کاری بسیار سنگین طراحی شده است.
می‌توان گفت که پرینتر HL-7050N برای ثبات در چاپ مداوم و استحکام ساخته شده، اما درعین‌حال سرعت را هم در نظر داشته است و بنا به گفته‌ی شرکت سازنده می‌تواند تا 30 صفحه در دقیقه به چاپ اسناد متنی بپردازد. البته در نظر داشته باشید که میزان اعلام شده از سوی شرکت سازنده درواقع بیشترین سرعت ممکنی است که دستگاه می‌تواند به آن دست یابد و همیشه هم برای چاپ اسناد متنی با کمترین وضوح اعلام می‌شود. بدیهی است که سرعت چاپ در صورت چاپ اشکال گرافیکی و تصاویر و همچنین استفاده از وضوح بالا به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد. موضوع دیگر این است که کاربران در هنگام چاپ متوجه تفاوت زیادی در سرعت چاپ به‌صورت عملی با میزان اعلام شده از سوی شرکت سازنده می‌شوند. دلیل این موضوع این است پس از ارسال فرمان چاپ دستگاه مدت‌زمانی را صرف آماده‌سازی و پردازش فایل‌ها و تبدیل آن‌ها به زبان پرینتر می‌کنند که در برخی پرینترها این زمان تا 15 ثانیه هم می‌رسد. معمولاً این زمان در محاسبات شرکت‌های سازنده محاسبه نشده و صرفاً مدت‌زمان سرعت چاپ به‌صورت مکانیکی در آن لحاظ می‌شود.
درنتیجه‌ی پردازنده‌ی 266 مگاهرتزی Toshiba TMPR4995 و حافظه‌ی 32 مگابایتی چاپ اسناد حجم بالا سرعت این پرینتر را کاهش نخواهند داد. در صورت تمایل می‌توانید حافظه‌ی دستگاه را تا 128 مگابایت (اسلات 100 پین DIMM) افزایش دهید. افزایش حافظه‌ی دستگاه در هنگام چاپ چندین فایل جداگانه به‌صورت متوالی تأثیر خود را نشان خواهد داد. چاپ اولین برگه در این دستگاه در مدت زمان حدود 11 ثانیه انجام خواهد شد.
یکی از بهترین ویژگی‌های HL-7050N میزان بسیار بالای سینی کاغذ آن است که می‌تواند به‌صورت استاندارد تا 500 صفحه را در خود نگاه دارد که تقریباً دو تا سه برابر پرینترهای دیگر است. حتی پرینترهای دیگر با ظرفیت‌های قابل افزایش سینی‌های کوچکی داشته و نمی‌توانید تمامی برگه‌های یک بسته کاغذ را در یک سینی قرار دهید. با ظرفیت 500 برگ تنها کافی است که بسته را باز کرده و کل بسته را در سینی قرار دهید. حال اگر ظرفیت فوق کم باشد چه باید کرد؟ نگران نب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید