مسیر سبز
مسیر سبز

پسر 18 ساله ای که لباس زنانه می پوشد !

پسر 18 ساله ای که لباس زنانه می پوشد !

پسر 18 ساله ای که لباس زنانه می پوشد !
«بهرام» پسر 18ساله‌اي است كه دوست دارد دختر باشد. تيم گشتي كلانتري او را با آرايش و لباس‌هاي زنانه در خيابان دستگير كرده‌اند. پسر جوان در دايره اجتماعي كلانتري اظهار داشت:

 خيلي سعي كردم خودم را شبيه يك دختر درست كنم تا كسي متوجه نشود اما به محض اين‌كه با افسر پليس روبه‌رو شدم او دستگيرم كرد و مرا به كلانتري آورد! نمي‌دانم چرا دستگيرم كرده‌اند؟ اصلا به كسي چه مربوط است كه من دختر هستم يا پسر!
 
اظهارات پدر بهرام

پدر اين پسر جوان كه به‌محض اطلاع از دستگيري فرزندش خود را به كلانتري رسانده بود و بسيار ناراحت و عصباني به‌نظر مي‌رسيد، در دايره اجتماعي كلانتري گفت:

نمي‌دانم كجاي كارم لنگ مي‌زند كه تنها پسرم اين‌طوري آبرو و حيثيتم را به‌بازي گرفته است. او آهي كشيد و افزود: از روزي كه پسرم به سن نوجواني رسيد، سعي كردم تمام امكانات لازم و رفاه كامل را برايش مهيا كنم تا چشم و دلباز بار بيايد و بتواند مدارج عالي تحصيلي را طي كند اما او آن‌قدر بي‌ظرفيت است كه ديپلمش را هم به‌زور گرفت.

اين بچه ناخلف به بهانه‌هاي مختلف تا به حال چندين بار مرا سر كيسه كرده است و هر موقع درباره آينده با هم حرف مي‌زنيم، مي‌گويد آرزو دارد تكليف سربازي‌اش را مشخص كند و هر چه زودتر به خارج از كشور برود.

از شما چه پنهان، شنيدن اين حرف براي من و مادرش كه پس از چندين سال صاحب پسري شده‌ايم، خيلي سخت است و ما تصميم گرفتيم كمي با او سختگيري كنيم. ولي او هيچ تغييري نكرد و امروز هم اين دسته‌گل را به آب داده است.

اظهارات پسر دخترنما

بهرام پس از شنيدن سخنان پدر خود درباره دليل انجام كارهايش بيان داشت: تنها سرگرمي‌ام تماشاي برنامه‌هاي ماهواره است و تحت‌تاثير يكي از اين برنامه‌ها كه مجري آن مي‌گفت:

 مردان با ظاهر و تيپ قلمي و ريز به شخصيت زنانه نزديكتر هستند و مي‌توانند تغيير جنسيت بدهند، فكر احمقانه‌يي به‌سرم زد و با اين خيال باطل كه اگر زن بشوم براي خروج از كشور دردسر كمتري خواهم داشت،

تصميم گرفتم تغيير جنسيت بدهم. من از مدتي قبل دور از چشم پدر و مادرم لباس‌هاي دخترانه مي‌پوشيدم و با تيپ و آرايش زنانه بيرون مي‌رفتم تا در ابتدا به حركات و رفتار ظاهري زنانه عادت كنم ولي... ! براي خودم متاسفم و به پدرم قول مي‌دهم كه اشتباهات گذشته‌ام را جبران كنم.

فرمانده انتظامي مشهد در اين باره گفت: براي بررسي دقيق علت اين كار پسر جوان و اختلافات او و پدرش، پرونده به مركز مشاوره پليس خراسان رضوي ارجاع شده است تا مطالعه علمي روي آن انجام شود. سرهنگ احد كريمي افزود: اين‌گونه پرونده‌ها به‌خاطر پيچيدگي و حساسيتي كه دارند بايد مورد بررسي و تجزيه و تحليل علمي قرار بگيرند تا بتوان اقدام صحيحي در اين باره انجام داد.

وي خاطرنشان كرد: پليس حرفه‌يي بايد ديد علمي، روش كارشناسانه و برخورد قانوني در بررسي پرونده‌ها داشته باشد تا بتواند راهكارهاي صحيح را براي پيشگيري و درمان معضلات و مشكلات اجتماعي در حوزه مسئوليت‌ها و ماموريت‌هاي خود تبيين كند.

نقش وراثت و محيط در شكل‌گيري رفتار افراد

«رضا ترابي»، كارشناس ارشد مشاوره در اين‌باره معتقد است: عوامل زيادي در شكل‌گيري رفتار افراد دخيل هستند كه در يك دسته‌بندي كلي به 2گروه عامل وراثت و محيط تقسيم مي‌شوند. هر فرد با يك سري صفات و ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد كه از والدين خود به ارث مي‌برد متولد مي‌شود و تحت‌تاثير نيروهاي محيطي خاص خود رشد مي‌كند.

برخي از اين ويژگي‌ها و شرايط باز و آشكار هستند و برخي پنهان. در عين حال اين 2عامل به حدي در هم تنيده و داراي اثرات متقابل بر يكديگر هستند كه گاهي جداسازي آنها سخت است. به‌طور مثال اگر مادري در سه ماهه نخست حاملگي به سرخجه كه يك عامل بيروني(يعني خارج از محيط ژن‌ها و كروموزوم‌هاي تشكيل‌دهنده جنين) است،

مبتلا شود اين احتمال كه نوزاد او كر، كور يا داراي ضايعه مغزي شود بسيار زياد است و ممكن است بسياري اين اثرات را ناشي از وراثت بدانند. وي خاطرنشان كرد: به‌طور كلي اين عوامل(وراثت و محيط) از همان اوان تشكيل نطفه بر يكديگر و در كل بر شكل‌گيري يك نوزاد تاثير مي‌گذارند كه اين گوياي اهميت توجه بيش‌تر است.

منبع: ملت ما باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید