هر روز!
هر روز!

پلو اسفناج، اسفناج پلو - انواع پلو پلو اسفناج، اسفناج

پلو اسفناج، اسفناج پلو - انواع پلو پلو اسفناج، اسفناج

پلو اسفناج، اسفناج پلو - انواع پلو
پلو اسفناج، اسفناج پلو
مواد لازم برای اسفناج‏ پلو اسفناج (پاک و ریزخرد شده) 500 گرم روغن مایع به مقدار لازم برنج 3 پیمانه گوشت چرخ ‏کرده (مخلوط گوسفند و گوساله) 400 گرم پیاز (رنده‏ شده) 1 عدد فلفل قرمز (پودرشده) به مقدار لازم نمک به مقدار لازم زعفران 2 قاشق سوپ‏ خوری کره (ذوب ‏شده) 100 گرم

طرز تهیه  اسفناج‏ پلو 300 گرم از اسفناج را در تابه‏ ای حاوی روغن داغ، تفت دهید تا آبِ آن کاملاً کشیده شده و سرخ شود؛ آبِ روی برنج خیس‏ شده را خالی کنید و آن را به مدت 10 تا 12 دقیقه در قابلمه ‏ای حاوی آب جوش بریزید تا آماده شود، سپس آبکش کنید؛ در ظرفی، گوشت چرخ‏ کرده، پیاز، اسفناج خام، فلفل و نمک را با دست ورز دهید تا کاملاً حالت چسبندگی پیدا کند. از مایه به اندازه‏ های کوچک بردارید و به شکل کوفته ‏ریزه درآورید؛ در تابه‏ ای حاوی روغن داغ، کوفته ‏ریزه‏‏ ها را سرخ کنید، سپس روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن‏ها گرفته شود؛ در قابلمه ‏ای حاوی روغن داغ، مقداری از برنج را بریزید، سپس روی آن اسفناج تفت داده‏ شده و کوفته ‏ریزه را ریخته و مجدداً مقداری برنج بریزید. به همین ترتیب، یک لایه اسفناج، یک لایه کوفته ‏ریزه و یک لایه برنج بریزید؛ زعفران را همراه با کره به گوشه ‏ای از برنج اضافه کنید، سپس درِ قابلمه را بگذارید و حرارت را زیاد کنید تا بخار آن بلند شود؛ زمانی‏که بخار برنج بلند شد، حرارت را ملایم کنید تا پلو به مدت 30 دقیقه دم بکشد. پس از پخت، اسفناج‏ پلو را در ظرف موردنظر کشیده و سرو کنید.
 
روش 2 :
 
دیشب داشتم فکر میکردم برای ناهار امروزم چی درست کنم با یک نگاه کوچولو به یخچال دیدم چیزی که خیلی زیاد داریم اسفناجه. از اونجا که دلم میخواست ناهارم پلو باشه و با نرگسی و این جور چیزا میدونستم سیر نمیشم این پلو را از خودم اختراع کردم !  خدائیش هم خوشمزه شد.

طرز تهیه در ادامه مطلب ....
 
مواد لازم: 
برنج دو پیمانه 
گوشت چرخ کرده یک پیمانه 
اسفناج خرد شده ( نه خیلی ریز ) 3 تا 4 مشت ! 
پیاز بزرگ یک عدد 
سیر 3 تا 4 حبه 
نمک- فلفل- زردچوبه - زعفران آب کرده و دارچین به میزان لازم 
 
طرز تهیه: 
پیازها را خلالی خرد کنید و در روغن تفت بدین تا طلایی بشن . سیر خرد شده را اضافه کنید و پس از کمی تفت دادن زردچوبه را اضافه کنید.

گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و به تفت دادن ادامه بدین تا گوشت هم سرخ بشه. فلفل و کمی زعفران آب کرده و یک پیمانه آب به این مواد اضافه کنید و اجازه بدین که گوشت بپزه. 

برنج را با 2/5 پیمانه آب و کمی نمک ( بدون روغن ) بذارین بپزه ( روغن نریزید چون موادی که قراره لا به لای برنج بدین روغن داره خودش )  یا اینکه برنج را آب کش کنید ( هر طور که دوست دارین )
  اینم مقدار اسفناجم که بهتون گفتم
 
وقتی آب برنج کشیده شد کف یک قابلمه تفلون را هر ته دیگی که دوست دارین مثل ته دیگ کاهو بچینید البته من از ته دیگ سیب زمینی استفاده کردم چون که کاهو نداشتیم . 
به ترتیب یک لایه برنج یک لایه گوشت کمی دارچین و یک لایه اسفناج خرد شده بریزید این مرحله را تا آخر ادامه بدین. اسفناج موقع پخته شدن لابه لای برنج کمی آب میندازه پس این نکته را هم در نظر بگیرید و بهتره که برنجتون را کمی دون تر بردارین.   
کمی آب اطراف برنج بریزید و بذارین برای مدت 45 دقیقه برنجتون دم بکشه. من معمولا برای دم کردن برنج از دم کنی استفاده نمیکنم اما برای این پلو از دم کنی استفاده کردم به خاطر همون که گفتم اسفناج لای برنج آب میندازه. دیگه عرق برنج هم روی برنج بریزه خیلی برنج له و لورده میشد. 
 

امیدوارم درست کنید و از این پلو لذت ببرید. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید