هر روز!
هر روز!

پنج دلیل عمده سوزش چشم؟ پنج دلیل عمده سوزش چشم؟

پنج دلیل عمده سوزش چشم؟ پنج دلیل عمده سوزش چشم؟

پنج دلیل عمده سوزش چشم؟
پنج دلیل عمده سوزش چشم؟ : پنج دلیل عمده سوزش چشم؟
: پنج دلیل عمده سوزش چشم؟
پنج دلیل عمده سوزش چشم شامل عوامل محیط زیستی، بیماری، عفونت، عوامل شیمیایی و اسیدی و جراحت در چشم می باشد.

به گزارش به گزارش ایسنا، سوزش، سرخ شدن، خارش و اشکی شدن چشم می تواند در صورت عدم درمان منجر به مشکلات جدی در فرد شود.
پنج دلیل عمده سوزش چشم عبارت است از: عوامل محیط زیستی، بیماری، عفونت، عوامل شیمیایی و اسیدی سوزش آور و جراحت در چشم. عوامل محیط زیستی همچون آلودگی هوا، دود سیگار یا گرد و غبار است که موجب سوزش و آلرژی می شوند. عوامل سوزش آور چشم مواردی از قبیل مصرف مواد شیمیایی، صابون، استفاده از لنز آلوده و یا استفاده دائم از لنز را شامل می شود.
عفونت مانند pinkeye می تواند ویروس، باکتری و یا از نوع قارچی باشد. شما ممکن است به طور تصادفی چشم خود را بخارانید و موجب سوزش چشم شوید. چشم شما می تواند حتی هنگامی که بیش از حد در معرض نور خورشید قرار می گیرد نیز بسوزد، شما ممکن است یک عفونت ویروسی و یا باکتریایی، سرماخوردگی یا آلرژی داشته باشید که باعث سوزش چشم شود و خشکی مزمن و ادواری چشم نیز ممکن است منجر به سوزش چشم شود.
هنگامی که یک سوزش مزمن یا مکرر را تجربه می کنید و هیچ چیز به التیام آن کمک نمی کند، هنگامی که دچار یک سوختگی با مواد شیمیایی می شوید و یا چشم شما قرمز می شود و زمانی که چشم شما ترشحاتی را تولید کرده و یا خونی می شود، باید به پزشک مراجعه کنید.
همچنین اگرمتوجه تغییراتی در بینایی و درد غیرقابل تحمل شدید، هنگامی که شما یک آلرژی سختی را تجربه می کنید، اگر بیماری هایی چشمی همانند آب مروارید یا آب سیاه دارید، اگر سوزش چشم شما همراه با سر درد، تب و یا میگرن است و یا اگر مبتلا به دیابت هستید باید حتما برای معاینه و درمان به چشم پزشک مراجعه کنید.
اگر چشمان شما به طور دوره ای یا دائم خشک می شود شما می توانید با نظر پزشک از قطره و پماد استفاده کنید.
یک چشم پزشک می تواند به طور دقیق آزمایشاتی را انجام دهد که مشخص می کند شما در خطر ابتلا به خشکی مزمن چشم هستید و این آزمایشات می تواند نوع درمان مناسب با چشم شما را مشخص کنند.
هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد از عینک آفتابی استفاده کنید و یا هنگامی که در آب کلردار مشغول شنا هستید حتما از عینک های مخصوص استفاده کنید.
در هنگام کار با مواد شیمیایی همچون شوینده ها و سفیدکننده ها باید از عینک های ایمنی آزمایشگاهی استفاده کرد و نیز در هنگام شستشو مراقب باشید که صابون به داخل چشم نرود و از دست زدن و یا مالیدن چشم خودداری کنید.
عمل گذاشتن لنز درچشم باید رعایت نکات بهداشتی و با توصیه چشم پزشک صورت گیرد، لنزهای آلوده می تواند باعث عفونت و سوزش چشم شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید