هر روز!
هر روز!

پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن پنج کار اشتباه هنگام

پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن پنج کار اشتباه هنگام

پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن
پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن
پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن : پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن
: پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن
به گزارش : پنج کار اشتباه هنگام دوش گرفتن که به مو ها و پوست تان آسیب می‌رساند
اختصاصی: 
همیشه هم شستن موها باعث زیباتر شدن آن‌ها نمی‌شود، آیا موهای شما هم بعد از دوش گرفتن بدتر از زمانی که کثیف بودند به نظر می‌رسند؟ آیا همیشه هم بهداشت خوب نیست؟ همه این‌ها بستگی به این دارد که شما چگونه دوش می‌گیرید! باهم نگاهی بیندازیم به روش‌هایی که باعث می‌شوند بعد از دوش گرفتن موهایتان براق‌تر و زیباتر دیده شوند.
1- زمان زیادی زیر دوش می‌مانید!
همیشه هم زیاد شستن موها و زیاد زیر دوش آب (خصوصا) گرم، ماندن خوب نیست و باعث خشکی موها و از بین رفتن چربی طبیعی پوست می‌شود. متخصصان پوست می‌گویند نباید بیشتر از 10 دقیقه زیر دوش آب گرم ماند تا چربی پوست حفظ شود. از طرفی آب گرم زیاد باعث گشاد شدن رگ‌ها و قرمز شدن پوست و بثورات جلدی می‌شود. به یاد داشته باشید دوش زیاد خصوصاً دوش هر روزه بعد از باشگاه ورزشی باعث می‌شود پوست حساس‌تر شود و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های پوستی می‌شود و عاملی برای بثورات جلدی و اگزما می‌باشد.
2- خشک کردن اشتباه موها!
یکی از عقاید هندی ها برای داشتن موهایی بلند و عالی خشک نکردن موها موقع خیس بودن است و اکنون آزمایشات مختلف این نظریه را اثبات کرده است، به یاد داشته باشید که چربی و مواد چرب برای پوست و مو لازم هستند تا از شکنندگی آن‌ها و خشکی‌شان جلوگیری کنند. یکی از دلایل شکستن موها چرخاندن و تکان بیش‌ازحد موها به‌وسیله حوله است.
3- استفاده از صابون ها و نرم‌کننده‌های تند و عطر دار!
پیشنهاد ما استفاده از صابون‌های بدون عطر است زیرا عطریات محتوی مواد شیمیایی می‌باشند و از طرفی صابون‌های تند و مالش خشن پوست می‌تواند باعث کاهش شدید چربی طبیعی پوست شده و موجب خشکی و سوزش شود.
4- اگر موهای شما حساس و ظریف‌اند در شستشوی روزانه خود اولاً از مواد شوینده استفاده نکنید و ثانیاً حداکثر سعی خود را بکار ببرید تا آب سرد استفاده نمایید تا موهایتان براقی خود را از دست ندهند.
5-     سختی آب! سختی آب به معنی میزان مواد معدنی و املاح آب است، گاهی در مسافرت‌ها از آب‌هایی استفاده می‌کنید که نمی‌دانید ولی سخت آب آن‌ها بالا بوده و وجود داشتن مواد معدنی و املاح زیاد در آب باعث افزایش حساسیت و تغییر و تیره‌تر شدن رنگ موی شما می‌شوند.
توصیه نهایی استفاده از آب تصفیه شده بدون املاح متمایل به سرد و هفته‌ای یک‌بار استفاده از شامپوی مناسب است.
مترجم: نیکو آزرم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید