مسیر سبز
مسیر سبز

پهلو گیری ناوهای جنگی روسی در بندر عباس عصر ایران:

پهلو گیری ناوهای جنگی روسی در بندر عباس 
 عصر ایران:

پهلو گیری ناوهای جنگی روسی در بندر عباس
عصر ایران:  یک ناو گروه  روسی از مجموعه ناوگان اقیانوس آرام روسیه  پس از پایان ماموریت طولانی شان در این اقیانوس روز گذشته در بندر عباس پهلو گرفتند.

 این  ناو گروه شامل ناوشکن ضد زیر دریایی "آدمیرال پانته لیف" و ناوهای پشتیبانی " پرسوت" و نیز "آدمیرال نوولسکوی" با 712 خدمه هستند.

هدف از پهلو گیری این ناوگروه در بندر عباس تقویت روابط نیروی دریایی روسیه و ایران عنوان شده است.قرار است در طی پهلو گیری این ناو گروه فرماندهان نظامی این ناو گروه با همتایان ایرانی خود در بندر عباس دیدار و گفتگو کنند.

به گزارش ریانووستی كاپيتان"رومان مارتوف" سخنگوي ناوگان دريايي روسيه در این باره با اعلام اينكه اين ناوگروه از منطقه"ولادي وستوك" سفر خود را آغاز كرده، افزود در بين اين ناوگان كشتي هاي غول پيكري مانند"آدمیرال بانتيلف، آدمیرال نيويليسكي و بريسفيت" و نیز کشتی های نجات " فوتی کریلف" و " بیچینگ" وجود دارند.

 در اواخر آذر ماه سال گذشته نیز ناوشکن " مارشال شاپوشینکف" روسیه در بندرعباس ایران پهلو گرفته بود.نیروی دریایی روسیه هم اکنون چهار ناوگان به نام های " دریای شمال"، "بالتیک" ، ":اقیانوس آرام " و "خزر" دارد.

گفتنی است روسیه در سال های گذشته حضور ناوگان کشورهای غربی به ویژه آمریکا را در منطقه خلیج فارس نگران کننده می داند.

مقامات روسی بر این باور اند که حضور ناوگان دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس از سال 2003 به بعد افزایش چشمگیری داشته است و احتمال رویارویی نظامی ایران و آمریکا در منطقه خلیج فارس، ضرورت حضور و آمادگی ناوگان دریایی روسیه در خلیج فارس را بیش از پیش کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید