مسیر سبز
مسیر سبز

پوران درخشنده تابوی تجاوز را شکست+عکس تماشا: پوران درخشنده،

پوران درخشنده تابوی تجاوز را شکست+عکس 
 تماشا: پوران درخشنده،

پوران درخشنده تابوی تجاوز را شکست+عکس
تماشا: پوران درخشنده، کارگردانی که همیشه به موضوعات اجتماعی علاقه دارد و معضلات اجتماعی که جامعه با آن دست به گریبان است را مطرح می کند، در جدیدترین فیلم سینمایی اش دست روی سوژه ای حساس گذاشته که طرح آن جسورانه به نظر می آید.

تجاوز به دختران و زنان معضلی است که کمتر به آن پرداخته شده و جزو تابوهای جامعه به حساب می آید اما درخشنده در تلاش است این تابو را بشکند و مردم را نسبت به معضل تجاوز حساس و بیدار کند.

او در این باره به نقل از «سینما پرس» می گوید: «جای تعجب است که خانواده ها نسبت به برخی معضلات اجتماعی ازجمله تجاوز به خاطر ترس از آبرو سکوت می کنند. این حفظ آبرو انگشت اتهام را به سوی زن می برد و من می خواستم با طرح فیلم این موضوع را بیان کنم که چگونه باید این تابو شکسته شود و فرزندانمان از چیزهایی که در جامعه رنجشان می دهد حرف بزنند و نگاهی دیگر به آنها منتقل شود. درواقع این فیلم یک هشدار اجتماعی است که به هر کسی در جامعه اطمینان نکنیم».درخشنده از اواسط بهمن، پیش از شروع جشنواره فیلم فجر، تصویربرداری فیلم جدیدش با نام «هیس– دخترها فریاد نمی زنند» را کلید زده است. این روزها فیلمبرداری این فیلم اجتماعی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) ادامه دارد.

فیلمبرداری این فیلم که بیش از 10 روز است آغاز شده پس از فیلمبرداری سکانس های تهران با ادامه فیلمبرداری به مدت پنج روز در شمال کشور، 25 اسفند به اتمام می رسد.درخشنده ظاهرا با مشکلات بسیاری برای ساخت این فیلم مواجه بوده است و می گوید: «همچنان مشکل مالی وجود دارد ولی با بودجه مالی خودم و بخشی هم کمک های مالی بنیاد سینمایی فارابی ساخت فیلم را شروع کرده ام. یک سال و نیم روی این پروژه کار کردم و به دلیل مشکلات سرمایه 8 بار پروانه ساخت فیلم تمدید شد که این تمدید پروانه ها هم سختی های خاص خود را داشت».

گروه بازیگرانی هم که کارگردان آثاری چون «شمعی در باد»، «عبور از غبار» و «پرنده کوچک خوشبختی» برای آخرین فیلمش انتخاب کرده چهره هایی هستند که معمولا علاقه به حضور در آثار اجتماعی دارند.شهاب حسینی، مریلا زارعی، جمشید هاشم پور، فرهاد آئیش، طناز طباطبایی، بابک حمیدیان، مائده طهماسبی، هادی مرزبان، شیرین بینا، ستاره اسکندری، مهدی ماهانی و مجید مشیری بازیگران اصلی هستند که قرار است مقابل دوربین درخشنده تابوی تجاوز را بشکنند و سرنوشت دخترانی را که از ترس آبرو در برابر تجاوز سکوت می کنند، به تصویر بکشند.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید