iTech news
iTech news

پیش نمایش گرندپری کانادا فرمول یک 2016 گرندپری کانادا

پیش نمایش گرندپری کانادا فرمول یک 2016 
 گرندپری کانادا

پیش نمایش گرندپری کانادا فرمول یک 2016
گرندپری کانادا امروز در شرایطی آغاز می‌شود که شرایط حکایت از بازگشت همیلتون به روز‌های اوج خود دارد. قهرمان فصل پیشین رقابت‌های فرمول یک، پس آغاز ناامیدکننده‌ی رقابت‌های امسال، دو هفته‌ی پیش با قهرمانی در گرندپری موناکو به فرم ایده‌آل خود بازگشت. وی در دور زمان‌گیری نیز با عملکردی خوب و ثبت زمان ۱:۱۲:۸۱۲ موفق به کسب جایگاه اول برای آغاز مسابقه شد. این پنجاه و سومین پل پوزیشن برای همیلتون در فرمول یک است. نیکو رزبرگ هم تیمی همیلتون نیز با زمان ۱:۱۲:۸۷۴، از جایگاه دوم مسابقه را آغاز خواهد کرد. 

عملکرد رانند‌ه اصلی فراری در دور‌های زمان‌گیری نیز مطلوب بود و سباستین فتل با ثبت زمان ۱:۱۲:۹۹۰ از مکان سوم مسابقه را آغاز خواهد کرد. اما شرایط برای کیمی رایکونن بسیار متفاوت است. در روز‌های اخیر شایعات زیادی مبنی بر جایگزینی دنیل ریکیاردو یا سرجیو پرز با وی برای فصل آتی مسابقات منتشر شده است و این در حالی است که فتل، عملکرد قابل اطمینان و بدون هرگونه فریب‌کاری رایکونن را ستود و از وی به عنوان هم‌تیمی ایده‌آل یاد کرد. رایکونن در دور‌های زمان‌گیری نیز با مشکل ترمز در خودروی خود مواجه شد؛ رایکونن در این خصوص عنوان کرد:خودرو هر لحظه رفتار متفاوتی از خود نشان می‌داد. در برخی از شرایط ترمز‌ها رفتار مطمئنی داشته و در سایر شرایط ناگهان عملکرد بدی به نمایش می‌گذاشتند.
خودرو هر لحظه رفتار متفاوتی از خود نشان می‌داد. در برخی از شرایط ترمز‌ها رفتار مطمئنی داشته و در سایر شرایط ناگهان عملکرد بدی به نمایش می‌گذاشتند.

مشکل ترمز‌های رایکونن باعث شد تا نتواند به رکورد مناسبی دست پیدا کند و با زمان ۱:۱۳:۵۷۹ مسابقه را از جایگاه ششم آغاز کند. راننده‌های ردبول دنیل ریکیاردو و مکس وشتاپن نیز مسابقه‌ی امشب را از جایگاه چهارم و پنجم استارت خواهند زد. سایر رانندگان نیز طبق پیش‌بینی‌ها عمل کرده و واتری بوتاس و فیلیپه ماسا از تیم ویلیامز، نیکو هالکنبرگ از فورس ایندیا و فرناندو آلونسو از مک‌لارن، در جایگاه‌های هفتم تا دهم هنگام آغاز مسابقه قرار خواهد گرفت.
در ادامه می‌توانید عملکرد رانندگان و تیم‌های فرمول یک در دور‌های زمان‌گیری را مشاهده کنید.

پیست فرمول یک کانادا به دلیل مسیر‌های طولانی، یکی از سریع‌ترین‌ پیست‌های مسابقات است و می‌توان انتظار سبقت‌های زیادی را در رویداد امشب داشت. شبکه‌ی ورزش نیز ساعت ۲۲:۳۰ به پخش این گرندپری را خواهد پرداخت. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید