هر روز!
هر روز!

چای هیبیسکوس: مزایای و خطرات سلامت چای هیبیسکوس: مزایای و

چای هیبیسکوس: مزایای و خطرات سلامت چای هیبیسکوس: مزایای و

چای هیبیسکوس: مزایای و خطرات سلامت
چای هیبیسکوس: مزایای و خطرات سلامت : چای هیبیسکوس: مزایای و خطرات سلامت : چای هیبیسکوس، ساخته شده از قطعات خشک شده از گیاه Hibiscus، رنگ قرمز عمیق است. این طعم شیرین و ترش دارد شبیه به کران بری، و ممکن است داغ یا یخ مصرف شود. اما آیا نوشیدن آن به مردم مزایای سلامتی ارائه می دهد؟
: چای هیبیسکوس: مزایای و خطرات سلامت
به گزارش : بسیاری از مردم با گل های دلپذیر گیاه هیبیسکوس (Hibiscus Sabdariffa) آشنا هستند. این منطقه در شمال آفریقا و جنوب شرقی آسیا سرچشمه می گیرد اما در حال حاضر در بسیاری از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند. مردم در سراسر جهان از مواد مختلف به عنوان غذا و دارو استفاده می کنند. این مقاله به بررسی مزایای بالقوه سلامت و خطرات نوشیدن چای هبیسکوس می پردازد. مطالب این مقاله: بررسی اجمالی مزایای سلامتی هیبیسکوس تجزیه تغذیه ای از چای هبیسکوس انواع هبیسکوس عوارض جانبی هیبیسکوس و خطرات
بخشی از گیاه هیبیسکوس که از گل محافظت می کند و از آن حمایت می کند کالیکس است. کالیکس خشک شده برای ساخت چای هیبیسکوس استفاده می شود. سایر نوشیدنی های ساخته شده از گیاه هیبیسکوس عبارتند از: sorrel قرمز آگوئا جامائیکا Lo-Shen چای سودان چای ترش کارکاده چای هیبیسکوس به عنوان یک چای گیاهی طبقه بندی شده است. چای گیاهی از انواع گیاهان و ادویه جات ساخته شده است. در بسیاری از کشورها، چای گیاهی را نمی توان به عنوان "چای" نام برد زیرا از گیاه چای Camellia sinensis بدست نمی آید. اگر چه همانند چای سیاه محبوب نیست ولی فروش چای گیاهی همچنان افزایش می یابد و بخشی به دلیل منافع بالقوه سلامت آنها است.
از لحاظ تاریخی، چای هیبیسکوس در کشورهای آفریقایی برای کاهش دمای بدن، درمان بیماری قلبی و گلودرد استفاده شده است. در ایران، چای هیبیسکوس برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. مطالعات اخیر به نقش احتمالی هیبیسکوس در درمان فشار خون بالا و کلسترول بالا پرداخته است.
تحقیقات سال 2010 که در مجله تغذیه منتشر شد دریافتند که مصرف چای هیبیسکوس موجب کاهش فشار خون افراد با فشار خون خطرناک و افرادی با فشار خون شدید می شود. شرکت کنندگان در مطالعه سه 8 اونس چای هیبیسکوس و یک نوشیدنی دارونما را به مدت 6 هفته مصرف کردند. کسانی که چای هبیسکوس را می خوردند در مقایسه با کسانی که نوشیدنی های دارونما مصرف می کردند کاهش قابل توجهی در فشار خون سیستولیک داشتند. یک تجزیه و تحلیل متاعی از مطالعات منتشر شده در سال 2015 نشان می دهد که مصرف چای هبیسکوس به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش می دهد. برای تأیید نتایج، مطالعات بیشتری لازم است.
تحقیقات منتشر شده در سال 2011 نتایج هبیسکوس مصرفی و چای سیاه را بر میزان کلسترول مقایسه کرد. 90 نفر از افراد مبتلا به فشار خون بالا هر دو روز یکبار به مدت 15 روز هبیسکوس یا چای سیاه مصرف می کردند. پس از 30 روز، هیچ گروهی تغییرات معنی داری در میزان LDL یا " کلسترول بد" خود نداشتند. با این حال، هر دو گروه میزان کلسترول HDL یا کلسترول خوب خود را افزایش دادند. با این حال، مطالعات دیگر نتایج متفاوتی نشان داده اند. بررسی که در سال 2013 منتشر شد، نشان داد که مصرف چای هبیسکوس به طور قابل توجه باعث کاهش کلسترول در بدن نمی شود. مطالعات دیگر، از جمله بررسی سال 2014 تعدادی از آزمایشات بالینی، نشان می دهد که مصرف چای یا عصاره هبیسکوس باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش سطح کلسترول بد و تری گلیسرید می شود.
در حالت عادی فاقد کالری و کافئین است چای هبیسکوس ممکن است با شکر یا عسل به عنوان یک شیرینی سرو شود. چای Hibiscus در حالت عادی کالری و فاقد کافئین است. می توان آن را گرم یا سرد مصرف کرد. از آنجا که چای هبیسکوس در حالت عادی ترش است قند یا عسل اغلب به عنوان یک شیرین کننده اضافه می شود که کالری و کربوهیدرات را اضافه می کند. اعتقاد بر این است که مزایای سلامتی قلب در ارتباط با چای هبیسکوس به دلیل ترکیبات آنتوسیانین است همان مواد شیمیایی که در حالت عادی اتفاق می افتد باعث می شود که انواع توت ها را رنگ پیدا کنند. هنوز مطالعات با کیفیت بهتر برای بررسی تأثیر مصرف هبیسکوس بر سطح کلسترول مورد نیاز است. به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش می دهد. برای تأیید نتایج، مطالعات بیشتری لازم است.
تحقیقات منتشر شده در سال 2011 نتایج هبیسکوس مصرفی و چای سیاه را بر میزان کلسترول مقایسه کرد. 90 نفر از افراد مبتلا به فشار خون بالا هر دو روز یکبار به مدت 15 روز هبیسکوس یا چای سیاه مصرف می کردند. پس از 30 روز، هیچ گروهی تغییرات معنی داری در میزان LDL یا " کلسترول بد" خود نداشتند. با این حال، هر دو گروه میزان کلسترول HDL یا کلسترول خوب خود را افزایش دادند. با این حال، مطالعات دیگر نتایج متفاوتی نشان داده اند. بررسی که در سال 2013 منتشر شد، نشان داد که مصرف چای هبیسکوس باعث کاهش کلسترول در بدن نمی شود. مطالعات دیگر، از جمله بررسی سال 2014 تعدادی از آزمایشات بالینی، نشان می دهد که مصرف چای یا عصاره هبیسکوس باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش سطح کلسترول بد و تری گلیسرید می شود. هنوز مطالعات با کیفیت بهتر برای بررسی تأثیر مصرف هبیسکوس بر سطح کلسترول مورد نیاز است.
Hibiscus ممکن است در فرم های زیر موجود باشد: کیسه های تک چای چای آماده برای نوشیدن گلبرگ های گل شل عصاره مایع پودر بسته بندی شده
بررسی 2013 مطالعات انجام شده گزارش داد که دوزهای بسیار بالایی از عصاره هبیسکوس به طور بالقوه سبب آسیب کبدی می شود. در همان بررسی گزارش شده است که عصاره هیبیسکوس با هیدروکلروتیازید (دیورتیک) در حیوانات و با استامینوفن در انسان ارتباط دارد. افرادی که چای های گیاهی را مصرف می کنند باید پزشکان خود را بشناسند زیرا بعضی از گیاه

مشاهده همه ی 1 نظر
ღ♥●•٠· نورا ღ♥●•٠·˙
بوشهر - بوشهر
4836 پست
NOORA1363
NOORA1363
ღ♥●•٠· نورا ღ♥●•٠·˙ : سلام
امیدوارم خوب و سلامت باشید
هوادارتون شدم{-35-}
دعوتتون میکنم به گـــــروه باحال مجـــــردها{-45-}
منتظر حضورتون هستیم
سپاس فراوان{-35-}{-41-}
لینک گروه:
https://facenama.com/mojarada