مسیر سبز
مسیر سبز

چرا نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی شود؟ مجله مهر: نمایشگاه

چرا نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی شود؟
مجله مهر:  نمایشگاه مطبوعات در تعلیق.تنها یک اظهارنظر کوتاه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صبح یکشنبه کافی بود تا روزنامه نگاران و خبرنگاران و حتی علاقه مندان به برگزاری نمایشگاه مطبوعات، از یک اتفاق تلخ خبر بدهند.

«علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه دهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران به خبرنگاران گفت که با توجه به نوپا بودن دولت، احتمالا فرصتی برای برگزاری نمایشگاه مطبوعات در سال 92 نداشته باشیم.این در حالی است که  جشنواره و نمایشگاه مطبوعات، طی سالهای گذشته در آبان ماه  هرسال برگزار می شد و مسئولان فرهنگی دولت یازدهم، ، برگزاری نمایشگاه امسال را به ماههای پایانی سال موکول کرده بودند.

همین خبر کوتاه و ابهامات پیش آمده درباره آن سبب شد تا معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد، چند ساعت پس از انتشار خبر لغو احتمالی نمایشگاه مطبوعات امسال، توضیح هایی دراین باره بدهد.

 «حسین انتظامی»به «خبرآنلاین» گفته: «اولاً برخی از چهره‌های صاحب نظر رسانه‌ای به برگزاری نمایشگاه به شکل موجود انتقاد اساسی دارند و آن را مصداق اسراف می‌دانند. اگرچه تعداد زیادی نیز یکی از محاسن نمایشگاه مطبوعات را دیده شدن فعالیت رسانه‌ها و نشاط سیاسی  اجتماعی می‌دانند. ثانیاً مطابق اعلام ستاد نماز جمعه تهران قرار است تا پایان سال‌جاری نماز جمعه در مصلای تهران برگزار شود. ثالثاً تأمین اعتبارات لازم برای برگزاری نمایشگاه به شکلی وزین هم از دغدغه‌های تعیین کننده است که امیدواریم حل شود.»

حسین انتظامی این را هم گفته که: «در حال حاضر با چند گزینه مواجهیم که مشغول بررسی آنها هستیم. آیا نمایشگاه مطابق برنامه قبلی در اسفندماه و در مصلای تهران برگزار شود و یا با توجه به اقامه نماز جمعه در آنجا به وقت دیگری یا مکان دیگری موکول شود؟ بدیهی است اگر مکان عوض شود، مجبور به تغییراتی در سطح کار خواهیم بود.»

با این حال، انتظامی تاکید کرده که با وجود تعطیلی احتمالی «نمایشگاه» مطبوعات، برنامه برگزاری «جشنواره» مطبوعات به قوت خود باقی است:« بیستمین جشنواره مطبوعات کار خود را از روز شنبه شروع کرده و فراخوان ارسال آثار اعلام شده است و مطابق برنامه زمان‌بندی این جشنواره، برگزیدگان نهایی در روز چهارم اسفندماه معرفی خواهند شد.»

وی ادامه داد: ظرف روزهای آینده و با رایزنی‌های بیشتر درباره اعتبار و مکان و همچنین کمک فکری از نمایندگان رسانه‌ها به طور دقیق، زمان و کیفیت برگزاری نمایشگاه را اعلام خواهیم کرد. با جهت‌گیری عمومی در سیاستگذاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصمیم‌گیری نهایی پس از مشورت با صنوف ذیربط خواهد بود تا تصمیم نهایی جامعیت بیشتری داشته باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید