هر روز!
هر روز!

چرا پرخوری میکنیم؟ دلایل اصلی پرخوری - تحقیق درمورد پرخوری کردن

چرا پرخوری میکنیم؟ دلایل اصلی پرخوری - تحقیق درمورد پرخوری کردن

چرا پرخوری میکنیم؟ دلایل اصلی پرخوری - تحقیق درمورد پرخوری کردن
چرا پرخوری میکنیم؟ دلایل اصلی پرخوری : چرا پرخوری میکنیم؟ دلایل اصلی پرخوری
: چرا پرخوری میکنیم؟ دلایل اصلی پرخوری
چرا پرخوری میکنیم ؟ بیائید به دلایل روشن پرخوری بپردازیم: بعضی غذاها واقعا خوب هستند. برخی غذاها مزه واقعا خوبی دارند. درحقیقت، گرچه همه خوردن غذا را دوست دارند، اما برخی از مردم بیش از دیگران تلاش می کنند تا به پرخوری های خود پایان دهند. ما از مشاور تغذیه سلامت مردان دکتر مایکل راسل درخواست نمودیم تا به ما کمک کند تا علت پرخوری را دریابیم. راسل می گوید: آگاه بودن از دلایل پرخوری می تواند به تشخیص رفتارهایی که شما را از رسیدن به نتایج دلخواهتان دور می کند،کمک کند. از راهنمایی های او بهره ببرید تا بتوانید بدون پر خوری احساس سیری نمائید.
به گزارش به گفته ی راسل، غذا چیزی فراتر از کالری است. بخشی از فرهنگ و تجربه ی ماست، همچنین یک جایزه ی خوب است. این خوب است. اما آنگاه فاجعه بار می شود که بیش از آنکه یک اتفاق ویژه باشد، به یک پاداش همیشگی بدل گردد.
آیا تا به حال اتفاق افتاده که پس از یک روز کاری سخت خود را شایسته ی یک لیوان نوشابه بدانید و بعد کل یک بطری را بنوشید؟ و این اتفاق بیش از یک بار در هفته تکرار شود؟
به گفته ی راسل، شما باید در مورد کالری های غذاهایی که به عنوان پاداش دریافت می کنید، بیشتر واقع بین باشید. فقط به این دلیل که خود را مستحق دریافت پاداش می دانید، غذاها و نوشیدنی های پرکالری را انتخاب نکنید. اگر فقط یکبار در روز یا یکبار در دو یا سه روز باشد، پس نقطه ی حساسی که باید تنظیم و تغییر یابد را باز شناخته اید.
آیا این اصطلاح برایتان آشنا به نظر می رسد. یک تکه پیتزا را برای میان وعده می خورید و فورا یکی دیگر برمی دارید. تردید دارید، اما بعد فکر می کنید. به جهنم که رژیمم را شکستم. چاره ای جز خوردن همه غذا نبود!
تلاش کنید تا منطقی تر به اوضاع نگاه کنید: خوردن یک یا دو تکه ی اضافی از پیتزا شاید چندان مهم به نظر نرسد. اما به گفته ی راسل، خوردن ۳۰۰ کالری پیتزا یا ۱۰۰۰ کالری تفاوت بزرگی است.
اگر برای اشتباه برنامه ریزی کنید، همیشه جای اشتباه هست و موقعیت آن فراهم می شود.
راسل می گوید: بدترین اتفاق پس از خوردن غذای ناسالم، شکست خورده تلقی کردن خودتان است به ویژه اگر سایزتان تغییری نکند. شرمندگی از دیگر فجایعی است که تلاش شما را برای کاهش وزن نابود می کند.
برای مثال، در یک مطالعه، محققان دانشگاه تورنتو مقیاس ها را طوری دست کاری نمودند که که رژیم گیرندگان، حتی آنهایی که حقیقتا وزن کم نموده بودند، تصور کنند ۲.۵ کیلو به وزنشان افزوده شده است. آن هایی که در مورد افزایش وزنشان بیشتر شرمسار بودند نسبت به کسانی که درمورد نتایجشان به اندازه آن ها نگران نبودند، متعاقبا بستنی بیشتر خوردند. دانشمندان دانشگاه Wake Forest نتایج مشابهی را بدست آوردند.
با توجه به USDA، بیش از ۴۰٪ از وعده های غذایی خارج از خانه میل می شود. راسل می گوید، عدم توجه به میزان غذا اغلب منجر به پرخوری می شود. او اضافه می کند که رستوران ها، مشتریان را با پیشنهاد غذاهای بیشتر اغوا می کنند. متاسفانه، اغلب ما به خالی کردن بشقاب هایمان مقید هستیم تا گوش دادن به ندای بدنمان.
راسل پیشنهاد می کند که ابتدا اطلاعات تغذیه ایی رستوران را به صورت آنلاین چک کنید و تعیین کنید که چه غذایی مناسب شماست. در برخی از شعب می توانید نیمی از یک غذا را سفارش دهید.
اما اگر به یک رستوران مجلل می روید، به سادگی می توانید از پیش به شیوه ایی استراتژیک برنامه ریزی کنید، بنابراین کالری بیشتری را برای آن وعده اختصاص دهید. گناه آزاد.
اغلب چه زمانی تنها غذا می خورید، بدون تماشای تلویزیون، مشاهده ی فیس بوک یا کارکردن روی میزتان؟
راسل می گوید: انجام چند کار به طور همزمان توانایی بدن شما را برای درک میزان غذایی که دریافت کرده اید، کم می کند. در حقیقت، مطالعات نشان می دهند که خوردن غذا در حین تماشای صفحه نمایش، از هر نوعی، به مصرف بیشتر غذا منجر می شود و توانایی به خاطر آوردن میزان غذایی که خورده اید را نیز کاهش می دهد.
راسل پیشنهاد می کند که غذا خوردن را یک فعالیت شخصی تلقی کنید و آگاه باشید چه چیزی را در دهانتان قرار می دهید. محققان بریتانیایی دریافتند افرادی که دقیقا می توانند به یاد آورند چه چیزی را برای ناهار خوردند، ۳۰٪ کمتر از کسانی هستند که نمی توانند به یاد آورند چه خورده اند، و کالری دریافت کرده اند.
کمبود خواب و خستگی پس از آن، پیامدهای عمده ایی مبنی بر پرخوری بر جای می گذارد. بخوانید: خسته بودن اراده ی شما را ضعیف می کند.
مطالعه ایی در سال ۲۰۱۳ مبنی بر اقدامات دمی ملی علوم نشان داد که عدم خواب کافی منجر می شود تا افراد ۵٪ بیشتر در روز کالری دریافت کنند، به ویژه برای شام. خستگی همچنین استرس را بیشتر می کند، که از دیگر محرک های کاهش اراده است.
بر خواب ۷ تا ۹ ساعت در شبانه روز تمرکز کنید تا به تقویت اراده ی مربوط به رژیم غذایی کمک کند و از پرخوری جلوگیری نماید.
برای بهترین نتایج، سعی کنید از برنامه ی خواب ثابت پیروی کنید، بدین ترتیب تمایلی به خواب بیشتر در آخر هفته ها نخواهید داشت. یک تحقیق جدید استرالیایی دریافت افرادی که روزهای شنبه و یک شنبه بیش از حد معمول می خوابند نسبت به آن هایی که در زمان معمول بیدار می شوند احساس خستگی بیشتری می کنند.

مشاهده همه ی 1 نظر