هر روز!
هر روز!

چرا گاهی پریود ماهانه عقب می افتد؟ علت عقب افتادن

چرا گاهی پریود ماهانه عقب می افتد؟ علت عقب افتادن

چرا گاهی پریود ماهانه عقب می افتد؟
علت عقب افتادن دوره ماهانه قاعدگی
به گزارش : دستگاه های هورمونی که دوره قاعدگی را به طور ظریفی تنظیم می کند می تواند بر اثر حوادث پی در پی، فشار و عدم تعادل فیزیولوژیکی از کار انداخته شود. زیرا هورمون «غدد مهمتر» غذه هیپوفیز که با مرکز روحی و روانی مغز ارتباط دارد دوره را کنترل می نماید. فشار روحی تاثیر ویژه ای بر فروپاشی دوره قاعدگی دارد.
: چرا گاهی پریود ماهانه عقب می افتد؟
بسیار از زنان پریود (دوره) خود را در جریان اتفاقات مهم عقب می اندازند. بعضی نیز فکر می کنند پریودی که در طی دوره امتحانات انتظار آن را دارند، هرگز نمی رسد؛ بعضی پریود را عقب می اندازند زیرا آنها از امکان حاملگی خود وحشت دارند. معمولا در یک چنین وضعیتهایی، قاعدگی فقط برای یک ماه عقب می افتد. به هر حال، از آنجایی که عمومی ترین علت عقب انداختن پریود بدون شک حاملگی است اگر تصور می کنید که علت واقعی این امر فشار روحی است، چاره آن یک آزمایش حاملگی در دو هفته بعد از تاریخ انتظار است. در حالی که فشار می تواند در بسیاری از زنان علت عقب انداختن پریود باشد، برای افراد دیگر می تواند پریودهای دردناک، سنگین و استثنایی را به وجود آورد. در صورتی که مورد دوم درباره شما صدق می کند سعی کنید زمان برگزاری کار اساسی خود را تا آخر ماه به تعویق اندازید. از روش های استراحت متعادل با فعالیت بدنی موزون برای کاهش برخورد با هورمون های فشار استفاده کنید. . و مقدار بالایی از GLA را در ماههایی که فشار زیادی دارید، مصرف کنید. هورمون های جنسی مصنوعی زنانه (استروژن) را می توان برای وادار کردن پریود مصنوعی زنانی که قاعدگی ندارند، استفاده کرد. به هر حال، از آنجایی که این چیزی بیش از نوعی صرف نظر از ایجاد خونریزی با قرص است، و هیچ نسبت طبیعی با دوره قاعدگی ندارد، استفاده از این هورمون بالقوه خطرناک غیر اصولی است.
اگر به طور مرتب قاعده می شده اید و پس از آن پریودهای متوالی را برای چهار مرتبه یا بیشتر عقب انداخته اید، باید برای معاینه داخلی به پزشک مراجعه کنید. علت آن می تواند بیماری جدی از قبیل دیابت باشد و نیاز به مراقبت فوری دارد. سایر علل آن (گذشته از حاملگی) شامل از دست دادن بیش از اندازه وزن یا رژیم غذایی چاقی، بی اشتهایی یا حالت تهوع (خود به خود استفراغ کردن)؛ دویدن بیش از حد یا ورزش بدنی مورد نیاز دیگر که بیش از حد عادت انجام می گیرد، می باشد. اضافه وزن بیش از اندازه بستگی تامی به مریضی یا خوردن بی رویه، و فشار روحی شدید دارد، در این وضعیتها شاید علتی که آشکار باشد، حداقل در ارتباط با زنان اما نه همه آنها (به استثنای رقابت ورزشی) مربوط به انعکاس مسائل روانی و اجتماعی است که نیاز به توجه دارند زیرا پس آیندهای زیانبار آنها در تمامی جنبه های زندگی زنان رسوخ خواهد کرد و حتی اگر تصور شود که قاعدگی عقب افتاده است، علائم جزیی شاید به نظر اید که پیامدهای سلامتی نوعی رژیم است که ارتباطی با موردهای زیادی خواهد داشت. بدن انسان قادر نیست بر چنین سطوحی از فشار تسلط لازم را برای دوره های طولانی، بدون سقوط ناگهانی، داشته باشد. احتمالا استمداد از یک مشاور صدیق یا روانکاو لازم خواهد بود. اما روش های کاهش فشار شدت مشکل را کاهش می دهد. بعضی اوقات پریودها برای ماه ها بعد از قطع قرصها یا تزریقات پیش گیری، برگشت ندارد. / hidoctor.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید