هر روز!
هر روز!

چطور مواد شوینده درست کنیم؟ مواد پاک‌کننده

چطور مواد شوینده درست کنیم؟ 
 
 
 مواد پاک‌کننده

چطور مواد شوینده درست کنیم؟


مواد پاک‌کننده را می‌توانید با ترکیب مواد موجود در خانه، درست کنید و به استقبال سال جدید بروید به جای استفاده از ‌شوینده‌های آماده، با دستور‌العمل‌های زیر و با استفاده از مواد معمولی، خانه‌ای تمیز و مرتب داشته باشید.
محصولاتی مانند سرکه و جوش‌شیرین را که اغلب مورد استفاده هستند، تهیه کرده و دقت کنید کیفیت بالایی داشته باشند.
ترکیب خودسرانه مواد ناشناخته ممکن است اثرات خطرناکی داشته باشد.
برای اطمینان، مواد را ابتدا روی یک سطح کوچک که در معرض دید نیست، امتحان کنید.
تمیز کردن آشپزخانه | دکوراسیونو وسایل آن :
برای داشتن آشپزخانه‌ای براق ، یک قاشق چای‌خوری بوراکس (بوره) ، نصف قاشق چای‌خوری سود رختشویی (قلیاب) ، دو قاشق غذاخوری سرکه یا آبلیمو ، نصف قاشق‌چای‌خوری روغن مایع گیاهی مورد استفاده در صابون و دو پیمانه آب داغ را داخل قوطی اسپری ریخته، قبل از استفاده خوب هم بزنید.
بدون استفاده از پودرهای ساینده شیمیایی با استفاده از یک قاشق چای‌خوری بوراکس و چهار قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین ، آلودگی‌ها و دوده را برطرف کنید.
راه‌های آب را بدون ریختن مواد خطرناک، با ترکیب 225 گرم نمک و 115 گرم جوش‌شیرین و به دنبال آن با یک کتری آب‌جوش باز کنید. اگر راه‌آب خیلی گرفته باشد، بهتر است از دو قاشق غذاخوری نمک سود سوز‌آور استفاده کنید، آن را در یک لیتر آب داغ حل نمایید و در جای مورد نظر بریزید، بعد از 10 دقیقه با آب داغ بشویید.
تمیز کردن گاز همیشه جزو سخت‌ترین کارهاست. کافیست یک ظرف کوچک از جوش شیرین را با 4/1 پیمانه سود رختشویی (قلیاب) ترکیب و سپس خوب آبکشی نمایید. [خانه‌تکانی را از آشپزخانه | دکوراسیونشروع کنید]
تمیز کردن حمام :
برای این منظور، از همان دستور آشپزخانه | دکوراسیوناستفاده کنید.
در مورد سطوح پلاستیکی یا فایبرگلاس، سرکه سفید را داخل یک تابه حرارت دهید نه در حدی که بجوشد بعد به دقت داخل اسپری بریزید و آرام روی سطح مورد نظر بپاشید. یک‌ربع صبر کنید سپس مجددا با سرکه تمیز و آبکشی کنید.
در مورد سطوح چینی، زاج سفید را با آب مخلوط کنید.
در مورد سطوح لکه‌دار، زاج سفید را با به جای آب با آبلیمو مخلوط و استفاده نمایید.
کاشی‌ها و دوغاب‌ها با دو پیمانه جوش شیرین، یک پیمانه بوراکس ، یک پیمانه آب و یک فرچه یا مسواک کهنه براق می‌شوند.
برای خلاص شدن از آهک بسته شده روی شیرآلات، یک نایلون را از سرکه تمیز پر کنید و یک شب بالای دوش یا شیر آب آویزان کنید، صبح روز بعد با استفاده از یک برس آن را تمیز کنید.
کپک‌ها را با استفاده از اسپری حاوی یک قاشق چای‌خوری بوراکس، سه قاشق چای‌خوری سرکه و دو فنجان آب‌داغ پاک کنید.
برای داخل توالت کافیست یک پیمانه بوراکس ریخته، روز بعد سیفون را بکشید.
تمیز کردن اتاق‌نشیمن :
با استفاده از خوشبو کننده‌های دست‌ساز یعنی یک قاشق چای‌خوری آبلیمو، یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و دو پیمانه آب‌داغ که داخل اسپری می‌ریزید، از بوهای بد مثل بوی پا خلاص شوید.
برای تمیز کردن فرش، 4/1 پیمانه روغن گیاهی مورد استفاده در صابون را با سه قاشق‌ غذاخوری آب ترکیب کنید، تا زمان کف کردن بزنید و به عنوان تمیزکننده فرش از آن استفاده کنید.
برای تمیز کردن سطوح چوبی، با 4/1 پیمانه روغن زیتون و 4/1 پیمانه سرکه، یک پلیش ضدغبار بسازید.
در مورد شیشه‌ها و آینه‌ها می‌توانید از یک پیمانه سرکه و 7 پیمانه آب استفاده کنید. از یک روزنامه برای برطرف کردن لکه‌ها استفاده نمایید.
باز هم تاکید می‌کنیم که ترکیب خودسرانه مواد ناشناخته ممکن است اثرات خطرناکی داشته باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید