هر روز!
هر روز!

چه کسانی بیشتر ویتامین D نیاز دارند؟ چه کسانی بیشتر

چه کسانی بیشتر ویتامین D نیاز دارند؟ چه کسانی بیشتر

چه کسانی بیشتر ویتامین D نیاز دارند؟
چه کسانی بیشتر ویتامین D نیاز دارند؟ : چه کسانی بیشتر ویتامین D نیاز دارند؟
: چه کسانی بیشتر ویتامین D نیاز دارند؟
مدیرگروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره نیاز افراد به ویتامین D گفت: نیاز ما به ویتامین D به سن، وزن، درصد چربی بدن، رنگ پوست، فصل، عرض جغرافیایی، استفاده از محافظ در مقابل نور خورشید و سلامت کلی بدن بستگی دارد.
به گزارش محمدرضا پارسایی در گفت وگو با ایسنا، درباره ویتامین D گفت: ویتامین D یکی از ویتامین های ضروری بدن است که برای جذب کلسیم، رشد استخوان ها، کنترل رشد سلولی، عملکرد صحیح عصبی عضلانی، کارکرد بهتر و موثرتر سیستم ایمنی بدن و رفع التهابات بدن مصرف آن ضروری است.
وی افزود: کمبود ویتامین D منجر به پوکی استخوان، خراب شدن دندان ها، تغییر در شکل رشد استخوان ها می شود.
مدیرگروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: نقصان بیشتر ویتامین D می تواند منجر به ضعف سیستم ایمنی بدن، افزایش ریسک ابتلا به سرطان، رشد کم موها، نرمی و ضعف عمومی استخوان ها و عضلات شود.
وی افزود: سطح بالای این ویتامین می تواند منجر به جذب مقدار زیاد کلسیم توسط بدن شود که منجر به بالا رفتن خطر حمله قلبی و سنگ کلیه خواهد شد.
پارسایی اظهار کرد: ویتامین D معمولا در روغن ماهی های پر چرب و در مقیاس کمتر در جگر گوساله، پنیر، زرده تخم مرغ و بعضی از انواع قارچ ها یافت می شود.
وی افزود: قرار گرفتن بدن در برابر آفتاب سبب می شود که این ویتامین به صورت طبیعی توسط بدن ساخته شود و بیماران می توانند در صورت لزوم از مکمل های کلسیم و ویتامین D نیز استفاده کنند.
مدیرگروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نیاز ما به ویتامین D به سن، وزن، درصد چربی بدن، رنگ پوست، فصل، عرض جغرافیایی، استفاده از محافظ در مقابل نور خورشید و سلامت کلی بدن بستگی دارد.
این مسئول یادآور شد: به عنوان یک قانون کلی افراد مسن، تنومند، چاق، آنهایی که پوست تیره دارند و آنهایی که در نقاطی از زمین زندگی می کنند که زمستان در آنجا طولانی تر است یا بیماری زمینه ای خاصی دارند به میزان بیشتری ویتامین D نیازمندند.
وی افزود: برای آن که بتوانید میزان ویتامین D کافی دریافت کنید، ساده ترین راه این است که به مقدار کافی زیر نور خورشید قرار بگیرید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید