هر روز!
هر روز!

چگونه جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟ چگونه جلوی

چگونه جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟ چگونه جلوی

چگونه جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟
چگونه جلوی  ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟
چگونه جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟ : چگونه جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟
: چگونه جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیریم ؟
به گزارش : نوشابه بخورید تا سنگ کلیه بگیرید !
اختصاصی:  
می توانید با استفاده از روش هایی از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری کنید تا هیچ وقت رنج ناشی از آن را تجربه نکنید . در ادامه با روش هایی آشنا خواهید شد که از سنگ کلیه پیشگیری می کند ...
روزانه آب بیشتری بنوشید
سنگ کلیه از مواد معدنی چون کلسیم، فسفات، اگزالات و دیگر مواد معدنی جذب شده از مواد غذایی که با ادرار دفع می شود ساخته می گردد. اجتماع این مواد معدنی در بدن باعث ایجاد سنگ  کلیه می شود. باید روزی 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا ادرارتان رقیق شده و مواد معدنی از طریق ادرار دفع شود.
نوشابه را حذف کنید
بنا بر تحقیقات کسانی که روزی یک بار نوشیدنی شیرین گازدار مانند نوشابه می خورند ، تا 23 درصد بیشتر از سایرین به سنگ کلیه مبتلا می شوند . به دلیل این که فروکتوز موجود در نوشیدنی شیرین دفع کلسیم ، اگزالات و اسید اوریک را افزایش می دهد ، سنگ کلیه ایجاد می شود .
خودتان را  تکان دهید
تحقیقات حاکی از آن است که انجام ورزش های سبک خطر ابتلا به سنگ کلیه را تا 33 درصد کاهش می دهد. با 3 ساعت پیاده روی در هفته یا یک ساعت دویدن طریقه کنترل مواد معدنی غذایی توسط بدن را تغییر داده و از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری خواهید کرد.
کلسیم بیشتری مصرف کنید
کلسیم عامل ایجاد سنگ کلیه است و خیلی از افراد تصور می کنند کاهش مصرف کلسیم از ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری می کند . در حالی که دریافت کلسیم در برنامه غذایی با اتصال به اگزالات در روده ها از رسیدن به کلیه جلوگیری کرده و به این صورت سنگ کلیه ایجاد نخواهد شد.
روزی یک فنجان قهوه بنوشید

بنا بر تحقیقات کسانی که روزی یک فنجان قهوه کافئین دار می نوشند تا 26 درصد کمتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه خواهند بود. این آمار برای نوشیدن چای به 11 درصد می رسد.
پروتئین کمتری مصرف کنید
متخصصان معتقدند گنجاندن بیش از اندازه پروتئین در برنامه غذایی باعث ایجاد سنگ کلیه می شود. پس باید گوشت کمتری مصرف کنید و مصرف ماست را هم در حد متعادل نگهدارید.
مراقب این سندروم باشید
سندروم متابولیک یک وضعیت هشداری است که با حملات قلبی، ابتلا به دیابت و مرگ ارتباط دارد. سندروم با نشانه هایی چون چربی اضافی شکم، تری گلیسیرید بالای خون، کلسترول خوب پایین، فشار خون بالا و اختلال تحمل گلوکز همراه است. در صورتی که دو مورد از این نشانه ها را دارا باشید خطر ابتلا به سنگ کلیه در شما تا 54 درصد افزایش خواهد یافت و اگر به سه مورد دچار باشید تا 70 درصد باید منتظر ایجاد سنگ کلیه باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید