هر روز!
هر روز!

چگونه در سال ۹۶ اهدافمان را دنبال کنیم : زمانی

چگونه در سال ۹۶ اهدافمان را دنبال کنیم 
 : زمانی

چگونه در سال ۹۶ اهدافمان را دنبال کنیم
: زمانی که فهرست اهداف سال نوین شما به اندازه فهرست خریدتان طولانی است اوضاع کمی ترسناک خواهد شد. مخصوصاً اگر سال گذشته نتوانسته باشید به اهداف خود برسید.
: چگونه در سال ۹۶ اهدافمان را دنبال کنیم
به گزارش : به یاد داشته باشید که لحظه ی تحویل سال نو قرار نیست نقش یک کاتالیزور را برای رسیدن به اهداف سال نوین را بازی کند. دکتر لین بوکفا روانشناس می گوید: سال نوین زمانی است که شما باید رفتار گذشته خود را مورد بازبینی قرار بدهید و در مورد تغییر سبک زندگی تصمیم بگیرید. البته تصمیم ها و قدم هایی کوچک و قابل عمل را در نظر داشته باشید تا دوباره نا امیدی و یاس سراغ شما نیاید. در ادامه با بنیتا همراه باشید.
اگر قصد دارید خودتان را برای سال نوین آماده کنید این مطلب برای شماست. حتی متخصصان بهداشتی هم اذعان می کنند قصد دارند از بدن و ذهن خود مراقبت کنند. آیا می خواهید بدانید آنها چطور به اهدافی که برای خود مشخص کرده اند دست پیدا می کنند؟ در این مطلب شما با نظرات این کارشناسان و اینکه چطور برای دنبال کردن اهداف خود  انگیزه شان را حفظ می کنند آشنا خواهید شد.

برونلدا نازاریو دستیار پزشکی، اشاره می کند: من هر سال چند هدف را مشخص می کنم و بعد آن ها را اولویت بندی می کنم. در ابتدا سراغ اهدافی می روم که قطعاً باید آن ها را تکمیل کنم. در مرحله ی بعدی به سراغ اهدافی می روم که قصد دارم آن ها را کامل کنم و سرانجام آن هایی که اگر آن ها را تا پایان سال به اتمام برسانم خیلی خوب خواهند بود (مانند: به پایان رساندن یک دوی ماراتون). اغلب اهدافم را با توجه به اهداف سال پیش انتخاب می کنم و اینکه چطور می توانم سال آینده را برای خودم لذت بخش و راحت تر کنم. پیشنهاد می کنم چیزی را که می خواهید، یادداشت کنید و بنویسید چرا آن را می خواهید؟ این فهرست را جایی قرار دهید که بتوانید روزانه بخوانید. همیشه به یاد بسپارید چرا این هدف را انتخاب کرده اید.

دکتر داریا رز نویسنده ی کتاب «فهرست غذا» می گوید: من به عادت های جدیدم به عنوان یک آزمایش نگاه می کنم نه اینکه خودم را براساس آن ها مورد قضاوت قرار بدهم. اگر نمی توانم عادتی را برای اول بپذیرم خود را سرزنش نمی کنم. به جای آن از خودم می پرسم: چه چیزی جواب می دهد؟ چه چیزی جواب نمی دهد؟ و دفعه ی بعد چه کاری را می توانم انجام بدهم تا نتیجه ی بهتری بگیرم؟ این کار را انجام می دهم تا زمانی که درک درستی از این موضوع پیدا کنم که چه چیزی من را عقب نگه می دارد و چه موردی به من کمک می کند تا به هدفم برسم. سپس تمام تلاشم را می کنم که این شرایط را حاکم کنم.

هانزا بارگاوا پزشک متخصص اطفال اشاره می کند: برنامه ریزی برای برداشتن قدم های کوچک به سمت هدف، کلید موفقیت رسیدن به هدف است. به عنوان مثال برای خودم این هدف را مشخص کردم که هفته ای ۲ وعده دسر بخورم (نسبت به قبلاً که هفته ای ۴ بار بود) و در ضمن هفته ای ۲ بار یوگا انجام دهم. اول هفته که می شود به تقویم نگاه می کنم و تصمیم می گیرم که این ۲ جلسه را چه زمانی قرار بدهم. حتی با وجود اینکه یک مادر شاغل هستم اما تمام تلاش خود را می کنم. امیدوارم بعد از چند هفته تبدیل به عادت شود. قرار نیست رژیم یا ورزش تبدیل به مجازات های هفتگی شما بشوند.

دکتر دیوید کیتز موسس و مدیر مرکز تحقیقات و پیشگیری دانشگاه یل اشاره می کند: مردم تمایل دارند فراموش کنند که هدف اصلی آن ها چیست. سلامتی جایزه ی شما نیست یک زندگی بهتر هدف شماست. مردمی که سالم هستم خوشحال ترند. انرژی بیشتر، توانایی بالاتر و زمان بیشتری دارند. وقتی بدانید که سرمایه گذاری روی سلامتی جواب خود را پس می دهد و انگیزهیلازم را داشته باشید دیگر دشوار نخواهد بود.

دکتر آرفا کاسبوی ویراستار وبسایت WebMD اشاره می کند: صبح ها با همسرم به ورزش می پردازم. من دوست ندارم این جلسه را از دست بدهم پس به همین دلیل از تخت بیرون می آیم. دوست دارم تا کودکانم عادت های خوب غذایی پیدا کنند و همین موضوع به من انگیزه می دهد تا وقتی بیرون هستم تصمیم های خوبی را بگیرم. 
تجربه های خود را با خانواده و دوستان در میان بگذارید. به گروه های حمایتی ملحق شوید تا به اهدافتان برسید. اگر کسی را داشته باشید تا شکست ها و موفقیت های خود را با او در میان بگذارید این تجربه بسیار راحت تر خواهد بود. 

دکتر مایک راسل متخصص تغذیه می گوید: من هر روز اهدافم را می نویسم سپس آن ها را مرور می کنم. هر کدام از اهدافم قابل سنجش است و روی پیشرفتم کنترل کامل دارم. به عنوان مثال: یکی از اهدافی که همه در سال نوین برای خود در نظر می گیرند کاهش وزن است که عملی نخواهد بود. شما نمی توانید از خواب بیدار شوید و کاهش وزن داشته باشید. باید برای هر هفته ی خود برنامه ریزی کنید. 

سامانتا هلر متخصص تغذیه اشاره می کند: محققان تایید می کنند که طرز فکر و نگاه ما تاثیر عمیقی روی سلامتی و سالم بودن ما خواهد گذاشت. هر زمانی که یک فکر منفی وارد ذهنتان می شود سعی کنید با یک فکر مثبت آن را خنثی کنید. در ابتدای کار شاید عجیب به نظر برسد اما رفته رفته این صدا قوی تر می شود. وقتی متوجه بشوید که بدن شما چطور تلاش می کند که همیشه شما را زنده نگه دارد اولاً قدردان آن خواهید بود و ثانیاً هر آنچه بدنتان برای پیشرفت نیاز دارد را تامین خواهید کرد. مواردی مانند: خوردن مواد غذایی فراوری نشده، ورزش کردن و مدیریت استرس.
دستیابی به کمال غیر ممکن است. به یاد داشته باشید که قدم های کوچک برای رسیدن به اهداف بزرگ کاملاً طبیعی هستند. همه در زندگی خود بالا و پایین دارند. مشکلات را حل کنید و به مسیر خود بازگردید.

دکتر مایکل اسمیت مدیر امور پزشکی وبسایت WebMD اشاره می کند: در سال ۲۰۱۷ من روزانه حداقل ۱۰ دقیقه مدیتیشن و تمرین تنفس انجام می دهم. بهترین روشی که می تواند

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید