هر روز!
هر روز!

چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟ چگونه می توان

چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟ 
 چگونه می توان

چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟
چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟ : چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟ : چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟
: چگونه می توان سینه های زیبایی داشت؟
به گزارش : طبق آمار ، بسیاری از زنان دنیا از شکل و اندازه سینه های خود راضی نیستند. دلیل این امر تهاجم همه جانبه تصاویر رسانه ای است که با غالب کردن سینه های عمل شده به جای سینه های طبیعی، تلاش می کنند نشان دهند که سینه های طبیعی نباید بزرگ ، کوچک ، آویزان ، نامتقارن یا دارای هاله یا نوک بزرگ باشند. واقعیت خلاف این است. سینه از اعضایی است که می تواند هر شکل و هر جنسی داشته باشد. در حقیقت دو سینه یک انسان، تقریباً هیچ وقت با یکدیگر مشابه نیستند. در عین حال اندازه ها هم در افراد مختلف بسیار متفاوت است. بر اساس تحقیقات Journal For Se-x Reserch(شماره 24 ص 177 - 183) تقریباً 60% زنان سینه های با سایزهای Aیا Bدارند (نسبتاً کوچک).
متأسفانه در جامعه جهانی ( و در ایران بدتر ) ، نوجوانان تقریباً هیچگاه با شکل واقعی سینه ها آشنا نمی شوند و در نتیجه مردها تصوری نادرست از آن دارند و بنا به آمار سالانه حدود ربع میلیون زن ( فقط در آمریکا ) سینه های خود را جراحی می کنند تا "درست" شوند. در چنین جامعه ای ، الگوی زیبایی برای مردها آفرودیت نیست بلکه هنرپیشگان هالیود است. مردها در چنین جامعه ای حق ندارند بدانند که سینه های بزرگ تقریباً در همه حرکات زنان ( از عشق ورزی گرفته تا راه رفتن و خوابیدن) مشکل ساز است و به همین دلیل نسبت عمل کوچک کردن سینه در زنانی با سینه های بزرگ بیشتر از نسبت عمل بزرگ کردن سینه در زنان با سینه های کوچک است.
سینه و زیباییشان
اصولاً سینه های زن را نمی توان جزئی از اندام جنسی او به شمار آورد. مهمترین نقش آنها در شیردهی است ولی از طرفی نمی توان نقش بسزای سینه ها در تحریکات جنسی و لذت شهوانی را نادیده گرفت. فرایند ظهور و رشد سینه های زن در دوره بلوغ جنسی اش رخ می دهد و این رشد توسط هورمونهای جنسی از جمله استروژن و پروژسترون کنترل می شود.
ساختار پستانها
غدد پستانی بجز دوران بارداری و شیردهی در یک مرحله غیر فعال به سر می برند. ساختار اصلی آنها بافت چربی و همینطور بافت کشی متشکل از رشته های الاستیک می باشد. هر سینه از 20-15 بخش به نام « لوب » تشکیل شده است که مانند گلبرگهای گل مینا در کنار هم قرار دارند. هر لوب به نوبه خود از لوبولهای کوچکتر و در نهایت هزاران لوبول ریز تشکیل یافته است که در آنها شیر تولید می شود. در بین این اجزا شیارهایی به نام مجرا وجود دارد که به مرکز نوک سینه در ناحیه تیره پوست که « آراُلا » نام دارد ، منتهی می شود. فضای باقیمانده میان مجراها و لوبولها را چربی پر می کند. هر کدام از این غدد مولد در سطح رویی قفسه سینه و در بالای ماهیچه پکتورالیس قرار دارند. زمان حاملگی حجم اجزای خوشه مانند داخل لوبها افزایش یافته و طی دوره تولید شیر ، سلولها مواد تشکیل دهنده شیر از جمله پروتئین و چربی تولید می کنند. این سلولها همچنین به هنگام شیردهی منقبض شده و باعث خروج آن از سینه ها می شوند.
داخل سینه ها هیچ ماهیچه ای موجود نیست، بلکه ماهیچه «پکتورالیس» درست زیر آنها قرار گرفته و دنده ها را می پوشاند. علاوه بر بافت چربی و فیبرهای الاستیک، می توان به رگهای خونی و همچنین رگهای لنفاوی در سینه اشاره نمود. رگهای لنفاوی در مسیر خود به اجزای لوبیا مانندی بنام غدد لنفاوی که معمولاً زیر بغل، کشاله رانها و دیگر نواحی بدن یافت می شوند، می پیوندند.
شکل ویژه سینه ها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباطهای خاصی که بافت سینه ها را در بر گرفته و آنها را حفاظت می کنند ، تعیین می شود. این رشته ها که به « رباطهای کوپر » معروفند، در دوره حاملگی و نیز کهولت شل و یا کشیده می شوند و موجبات آویزان شدن آنها را فراهم می آورند.
هورمونهای جنسی در رشد و تکامل سینه ها در دوره بلوغ و تولید شیر از اهمیت بسزایی برخوردارند. استروژن در رشد و نمو غدد و مجاری پستان نقش داشته و پروژسترون محرک اصلی تغییر و تکامل سلولهای سازنده شیر می باشد. از دیگر هورمونهای مؤثر می توان به پرولاکتین اشاره کرد که از قسمت پیشین غده هیپوفیز ترشح شده و عامل محرک تولید شیر می باشد. در پاسخ به محرک مکش نوزاد، اکسیتوسین (مترشح در هیپوفیز پسین) به نوبه خود موجب خروج شیر از سینه مادر می شود.
اصولاً تحریکات هورمونی موجب رشد مجاری و بافت آلویولار و همچنین بافت چربی و در نتیجه افزایش حجم سینه می شود. نوک سینه ها و ناحیه اطراف آن نیز بزرگتر شده و به لمس و تحریکات خارجی حساس می شوند. در دوران عادت ماهانه زنان ، سینه ها تحت تأثیر هورمونهای جنسی دچار تغییرات خاصی می شوند که در هر شخص به گونه ای متفاوت بروز می کند. از جمله این تغییرات می توان به افزایش حجم، ورم و نیز درد خفیفی در آنها اشاره نمود. این علامات معمولاً پس از چند روز اول پریود ناپدید می شوند. در دوره بارداری، سایز سینه ها بنابر تأثیر هورمون پروژسترون بطور چشمگیری افزایش می یابد. نوک سینه ها و نواحی پیرامونشان نیز بزرگتر شده و دارای رنگ دانه های بیشتری می شوند. این مکانیزم چربی سینه ها را جایگزین کرده و آنها را برای تولید شیر در مرحله نهایی حاملگی آماده می سازد. درست پس از زایمان، شیر در سینه ها ساخته می شود.
بعد از اتمام دوره شیردهی، سینه ها به حالت دوران شروع حاملگی بر می گردند. در دوره پس از یائسگی نیز گرچه ممکن است شکل سینه ها زیاد تغییر نکند، اما قسمت عمده ساختار مخصوص تولید شیر با چربی جایگزین می شود. در هر صورت گفتنی است سینه های زن فقط در دوره حاملگی او شکل قطعی و نهایی خود را می گیرند. با توجه به این که هدف اصلی از وجود سینه ها نقش مهم آنها در ساختن شیر برای شیردهی می باشد، اما این دوران تنها دوره مختصری از زندگی زن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید