هر روز!
هر روز!

چگونه چاق شویم؟ - قسمت دوم ما در قسمت قبلی

چگونه چاق شویم؟ - قسمت دوم ما در قسمت قبلی

چگونه چاق شویم؟ - قسمت دوم
ما در قسمت قبلی این راهنما به این نتیجه رسیدیم که:
ورزش های هوازی راحت ترین قسمت هستند. می توانیم جلوی خودمان را بگیریم و در طول هفته کمتر هوازی انجام دهیم. پس بهتر است برویم سراغ قدم بعدی مان، و یاد بگیریم «چگونه درست و سلامت وزنمان را افزایش دهیم».
خیلی خب، حالا زمان افزایش وزن و عضله سازی است. در این مرحله قدم به قدم با شما خواهیم بود و مراحل افزایش وزن صحیح و سلامت را توضیح خواهیم داد. در پایان اگر سؤالی داشتید حتماً آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.
این مرحله بسیار حیاتی و ضروری است، پس از آن ساده نگذرید و یا با حدس و خطا میزان کالُری روزانه تان را حساب نکنید. حقیقت این است که بیشتر افراد لاغر فکر می کنند به اندازه کافی غذا می خورند، ولی وقتی از آن ها پرسیده می شود در روز چقدر کالُری کسب می کنند، نمی دانند. و این ندانستن مشکل اصلی است. اگر نمی توانید وزن اضافه کنید، باید یک فکری بکنید، و دو انتخاب دارید:
بدیهی است که شمایی که این مقاله را می خوانید، راه دوم تنها انتخابتان است. پس بیایید از همین الآن شروع کنیم. یک دفتر یادداشت، کامپیوتر یا تلفن هوشمند نیاز خواهید داشت. باید یک هفته هرچیزی را که می خورید یا می نوشید یادداشت کنید، و هیچ استثنایی هم وجود ندارد. اگر مقدار دقیق چیزی را که می خورید نمی دانید، طوری یادداشت کنید که بعداً برایتان قابل فهم باشد. به طور مثال:
سپس، می توانید با استفاده از سایت های یا نرم افزار های محاسبه گر کالری برای محاسبه میزان کالری کسب شده در طول یک هفته تان را محاسبه کنید. برای این کار می توانید از سایت Calorie King استفاده کنید. هم امکان جستجو مستقیم در سایت را دارید و هم می توانید از نرم افزار مخصوص موبایل آن استفاده کنید.
ممکن است در ابتدا برایتان پیچیده باشد، ولی به مرور یاد خواهید گرفت چطور دقیق کالری ها را محاسبه کنید. نگران نباشید، ممکن است ۱۰۰٪ دقت در محاسبه میزان کالری نداشته باشید، زیرا هدف اصلی ما افزایش دانایی راجع به مواد غذایی است، محتویات و میزان کالری آن ها است. حالا، میانگین کالری روزانه تان را حساب کنید. چقدر کالُری در هر روز کسب می کنید؟ آیا این مقدار کمتر از آن چیزی است که انتظارش را داشته اید؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید