مسیر سبز
مسیر سبز

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم ؟

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم ؟

چگونه یک بالکن زیبا داشته باشیم ؟
   

: داشتن یک بالکن سرسبز و زیبا در میان آجرها و سنگ های  یک مجتمع آپارتمانی واقعاً یک نعمت است. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید و ناچار در مورد اندازه و تعداد وسایل خانه با احتیاط عمل می کنید، ایده های خلاقانه خود را صرف تزیین بالکن کنید و از داشتن یک بالکن زیبا و خاص لذت ببرید.لازم نیست هزینه یا انرژی زیادی صرف کنید. کافی است گیاهان و وسایلی را که با آنها هماهنگ هستند به بالکن خانه بیاورید و با استفاده از قدرت خلاقیت خود، آنها را به گونه ای زیبا و متناسب بچینید.

اگر بالکنتان کمی بزرگ باشد می توانید قسمتی از آن را برای پرورش گیاهان خوراکی (مثلاً فلفل یا سبزی) در نظر بگیرید و صندلی های کوچکی برای صرف صبحانه در آن جا قرار دهید. نگران کوچک بودن بالکنتان نباشید چون همیشه راهی برای ایجاد  فضا هست!بالکن شما می تواند هم نقش باغچه را بازی کند و هم محلی برای صرف صبحانه، عصرانه و چای باشد. اگر بالن کوچک است از صندلی ها تاشو استفاده کنید. حتی می توانید تلویزیون را نزدیک بالکن خانه قرار دهید تا بتوانید آن را بچرخانید و رو به بالکن قرار دهید، و موقع صرف غذا برنامه موردعلاقه تان را تماشا کنید. همین طور بالکن جای خوبی برای مطالعه و تفکر است، و خوابیدن در بالکن در شب های تابستان هم که جای خود دارد!

البته استفاده از بالکن بستگی به  شرایط آب و هوایی دارد. همین طور بعضی بالکن ها رو به شمال ساخته شده اند و نور کافی به آنها نمی تابد. اگر بالکن شما رو به شمال ساخته شده است، باید طریقه تابش آفتاب را در اوقات مختلف روز مورد توجه قرار دهید. بعضی بالکن ها هم توسط ساختمان ها احاطه شده اند و نور کافی نمی گیرند.برای تزیین بالکن، گل و گیاه توصیه می شود، اما بقیه چیزها به سلیقه خودتان بستگی دارد. مثلاً می توانید مجموعه ای از چیزهای سبز رنگ (از جمله گل و گیاه) را برای تزیین بالکنتان انتخاب کنید.

گیاهانی که می توانید در بالکنتان پرورش دهید عبارتند از: اسطوخودوس، جعفری، ریحان، نعناع، پونه، آویش، پیاز موسیر، کلم زینتی و... .
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید