هر روز!
هر روز!

چیدمان مبلمان اداری :آشپزخانه | دکوراسیون فضا و چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان اداری 
 :آشپزخانه | دکوراسیون فضا و چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان اداری
:آشپزخانه | دکوراسیون فضا و چیدمان مبلمان اداری یکی از بخش های دکوراسیون داخلی | طرح های کاشی کف برای اتاق نشیمناست که امروزه بسیار بیش از گذشته موردتوجه قرار می گیرد و در دنیایی که برندینگ حرف اول را می زند می تواند یک امتیاز برای سازمان ها و شرکت ها تلقی شود. حتماً در مراجعات به خود مکان های اداری مختلف به این تفاوت دقت کرده اید. در مواجهه با محیط هایی که در آن ها نه تنها به زیبایی وآشپزخانه | دکوراسیون توجه خاصی نشده بلکه راحتی کارکنان و مراجعه کنندگان نیز موردتوجه نبوده اولین احساسی که ناخودآگاه در مراجعه کننده شکل می گیرد آشفتگی و عدم اطمینان از دستیابی به نتیجه موردنظرش است.  در مقابل آن حضور در فضاهایی که  به دقت و زیبایی دکور شده اند از همان بدو ورود موجب ایجاد  احساس احترام و شایستگی برای سازمان یا شرکت و جلب اطمینان و اعتماد مراجعه کننده می شود.  آموزه های منابع انسانی می گوید اولین مخاطب و مشتری هر شرکت کارکنان آن هستند. مطمئناً همین تفاوت احساس و برداشت در کارکنان است که منجر به احساس تعلق بیشتر و راندمان کار بهتر در کارکنان فضاهای نوع دو می شود! 
به گزارش : با این وصف نوآوری و خلاقیت در طراحیآشپزخانه | دکوراسیون اداری عنصری تجملی محسوب نمی شود. طراحی داخلی محیط های اداری به تقسیم درست فضا، جنس و رنگ مبلمان، میزها و صندلی ها و البته نوع قرارگیری آنها وابسته است. در مبلمان اداری، راحتی و زیبایی دو معیاری هستند که باید به میزانی یکسان موردتوجه قرار گیرند. راحتی این محصولات به میزان زیادی به نحوه ساخت آنها در کارخانه ارتباط دارد و خریدار تنها باید به هنگام انتخاب میزان راحتی مطلوب خود را در نظر بگیرد. حال آنکه زیبایی و جذابیت به ترکیب، چیدمان و نوع انتخاب شما وابسته است. در این مطلب تلاش کرده ایم تا نکاتی را پیرامون چیدمان و جذابیت فضاهای اداری بزرگ و مدرن بیان کنیم. نکاتی که کمتر در نوعآشپزخانه | دکوراسیون رایج در کشور ما مورد توجه قرار می گیرد. 
استفاده از طرح ها و رنگ های به ظاهر نامتعارف شاخصه ای است که امروزه در دفاتر کاری شرکت های بزرگ دنیا به طور گسترده رعایت می شود. برای درک این موضوع کافیست تا پیرامونآشپزخانه | دکوراسیون شرکت هایی نظیرگوگلیا فیسبوک در اینترنت جستجو کنید. نتیجه این جستجو تصاویری مملو از مبلمان هایی با رنگ های شاد و طرح های عجیب اما جذاب است. در مجموع می توان گفت رنگ از مواردی است که می تواند سایر نقایص ظاهری مبلمان را پوشش دهد.
 
: چیدمان مبلمان اداری
با گسترش فعالیت های سازمان ها و رشد کارکنان هنگامی که افزایش تعداد اتاق ها ممکن نبود طراحان داخلی از پارتیشن ها برای تقسیم بندی فضا استفاده کردند. آنها در کنار این هدف به ایجاد محیطی دلپذیر با افزایش روحیه تعاون و مشارکت نیز توجه نمودند. نتیجه آنکه در گذر زمان امروزه پارتیشن هایی را می بینیم که از ارتفاع کمی برخوردارند و در کنار تقسیم فضا و ایجاد حریم مناسب برای هر یک از کارکنان، با ارتفاع کم امکان گفتگو میان افراد را نیز فراهم می کنند.
اما مشکل هنگامی شروع شد که از این دیوارهای مفید در تمام فضاها فاقد در نظر گرفتن کاربری آنها استفاده شد. به این ترتیب محیط های اداری به مکعب های ریز و درشتی تقسیم شدند که خالی از جذابیت و روحیه نشاط بودند. اما می توان با کمی خلاقیت این یکنواختی را از میان برد و جلوه عناصر موجود در محیط را با هم ترکیب نمود. امروزه می توانید از مبلمان برای تفکیک بخشی از فضای محیط اداری کمک بگیرید. به این منظور مبلمان هایی ساخته شدند که به صورت گروهی در کنار یکدیگر چیده می شوند و یک فضای محصور را ایجاد می کنند. استفاده از این نوع مبلمانضمن جلوه و جذابیت بیشتر به افزایش عمق و وسعت محیط نیز کمک می کنند.
بر طبق عادت هر زمان که نام تفکیک به گوشمان می خورد ناخودآگاه به دیوارها و پارتشین ها فکر می کنیم. حتی در ایده ای که قبلتر به آن اشاره کردیم از مبلمان استفاده نمودیم. اما می توان فضا را فاقد هیچ وسیله و مانعی نیز تفکیک نمود. حسن این کار تفکیک فضا و در عین حال هزینه کمتر، ایجاد فضایی بازتر و زیبایی بیشتر ناشی از ترکیب وسایل مختلف است. شاید تعجب کنید که بسیاری از طراحان از تغییر جنس و رنگ کفپوش ها برای تفکیک فضا استفاده می کنند.
سادگی اولین ویژگی اینگونه طراحی دکوراتیو است. اما نکته جالب توجه زیبایی و فضای دلنشین و صمیمانه ای است که با وجود سادگی و هزینه کم ایجاد شده است.
مشکلی که بیشتر طراحان نیز با آن دست و پنجه نرم می کنند کمبود فضا و گاهی نقص های ساختمانی نظیر دیوارها و ستون های زاید است. اگر شما نیز در محیط پیرامون خود با این مشکلات روبرو هستید باید در نظر بگیرید که شکل مبلمان ها در جاگیری بهتر آنها بسیار موثر است. برای مثال در محیط های با مساحت محدود مبلمان مستطیلی فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و در مکان هایی مانند کنار ستون های مدور و بزرگ مبلمان های با چیدمان گرد می تواند نقص ساختمانی را به خوبی پوشش دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید