iTech news
iTech news

چیپ هوش مصنوعی انویدیا کلید دستیابی به خودروهای کاملا خودکار

چیپ هوش مصنوعی انویدیا کلید دستیابی به خودروهای کاملا خودکار

چیپ هوش مصنوعی انویدیا کلید دستیابی به خودروهای کاملا خودکار
مدیرعامل انویدیا  جن سان هاونگ انتظار دارد شرکتش در خط مقدم خودروهای خودکار قرار گیرد و کنترلی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه دهد که توسعه‌ی خودروهای خودران را ممکن می‌سازد.
پلتفرم Drive PX انویدیا به عنوان ماژول کامپیوتری برای سیستم‌های خودکار عمل خواهد کرد و با استفاده از چند CPU و GPU به‌صورت هم‌زمان با معماری نرم‌افزار «یادگیری عمیق» می‌تواند جریان‌های داده‌های زنده را پردازش کند.
در تمام خودروهای جدیدتسلا  نیز، نسل دوم سخت‌افزار PX 2 داده‌ها را از ۸ دوربین و چندین حسگر با استفاده از رادار و سیگنال‌های فراصوت پردازش خواهد کرد.
هاونگ می‌گوید:به نظر من کاری که تسلا قرار است با رونمایی و روانه‌ی جاده کردن خودروهایی مجهز به هوش مصنوعی با قابلیت و ظرفیت هدایت کاملا خودکار انجام دهد، شوک شدیدی به صنعت خودروسازی وارد خواهد کرد. این اقدام به‌سادگی ۵ سال از تمام تکنولوژی‌های موجود پیشرفته و جلوتر است.
به نظر من کاری که تسلا قرار است با رونمایی و روانه‌ی جاده کردن خودروهایی مجهز به هوش مصنوعی با قابلیت و ظرفیت هدایت کاملا خودکار انجام دهد، شوک شدیدی به صنعت خودروسازی وارد خواهد کرد. این اقدام به‌سادگی ۵ سال از تمام تکنولوژی‌های موجود پیشرفته و جلوتر است.
جدا از عملکرد محاسبه‌ی خام، هاونگ بیان کرد که خودروسازان به پلتفرم‌هایی علاقه‌مند و جذب خواهند شد که انعطاف‌پذیر هستند و اجازه می‌دهند لایه‌های نرم‌افزاری به‌صورت منظم به‌روزرسانی شوند.
وی افزود:قابلیت توسعه‌ی نرم‌افزارهای مخصوص هر کمپانی به دست خود آن کمپانی ممکن خواهد بود، البته بعد از اینکه نرم‌افزار را بر اساس پلتفرم ما توسعه دهند.
قابلیت توسعه‌ی نرم‌افزارهای مخصوص هر کمپانی به دست خود آن کمپانی ممکن خواهد بود، البته بعد از اینکه نرم‌افزار را بر اساس پلتفرم ما توسعه دهند.
تسلا قصد دارد سیستم را با استفاده از یک خودروی کاملا خودران که مسیری را از لس‌آنجلس به نیویورک بدون هیچ‌گونه دخالت انسانی طی خواهد کرد، به نمایش بگذارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید