مسیر سبز
مسیر سبز

کاندیدای اصلاح‌طلبان اعلام شد ایلنا: احمدمسجدجامعی، گفت: اصلاح طلبان عضو

کاندیدای اصلاح‌طلبان اعلام شد
ایلنا: احمدمسجدجامعی، گفت: اصلاح طلبان عضو شورای شهر در دور چهارم پس از بررسی کارنامه 24 نفرکاندیدای شهرداری تهران به شش نامزد نهایی رسیدند که در نشست هایی با بررسی برنامه نامزدهای مختلف، نهایتا به این نتیجه رسیدند که در این میان محسن هاشمی جامع ترین برنامه را در میان نامزدهای مختلف دارد.

احمد مسجدجامعی ضمن بیان این مطلب افزود: اصلاح طلبان در انتخاب نامزدهای خود لابی محرمانه ای نداشتند و انتخاب بسیار شفاف بود. نامزدها نیز به جای دیدار با این و آن و وعده و وعید روی برنامه هایشان شان کار کردند و این باعث شد که ما کارشناسی های ارزشمندی درباره شهر تهران داشته باشیم.

وی درباره برنامه معصومه ابتکار نیز، گفت: معرفی کردن ابتکار به عنوان یکی از نامزدهای پیشنهادی برای شهر تهران ناشی از نگاهی بود که بیش از اینکه کالبد شهر را مهم بداند شهروند را مهم می دانست. رویکرد ما نگاه به شهروند است و نه شهر. اینها تفاوت های ویژه ای دارد.

عضو شورای شهر تهران، ادامه داد: برنامه های ارائه شده از سوی ابتکار همان طور که پیش بینی می کردیم بیش از آنکه به سایر ساحت های شهر توجه کند به کیفیت بسامان زندگی در شهر توجه کردند و برای آن ویژگی هایی قائل شدند تا زمانی که به عنوان شهردار تهران معرفی شدند این شاخص ها را به صورت کمی هم در بیاورند و شهروندان تهران یک دوره زندگی مبتنی بر کیفیت را تجربه کنند. دغدغه وی در طول این ایام، تذکراتی که می داد، نفس پرداختن به محیط زیست، سلامت روح، جسم، آب آشامیدنی، فضا، هوا، مواد غذایی از وجوه نگاه به کیفیت زندگی است.

مسجدجامعی با بیان اینکه این انتخاب از جهت دیگر هم مهم است و آن اینکه یک زن برای نخستین بار به عنوان شهردار پایتخت معرفی می شود، خاطرنشان کرد: ابتکار شهرداری است که نگاه زنانه و مادرانه به شهر دارد. تجربه کار علمی گسترده، کار اجرایی در سطح ملی، نام و نشان جهانی وی در برخی حوزه ها و همه ی این ها برای شهردار مطلوب ما مورد توجه است.

مسجدجامعی با بیان این که همه نامزدهای نهایی اصلاح طلبان را شایسته شهرداری می داند، گفت: محسن هاشمی جامع ترین برنامه را در میان نامزدهای مختلف داشت و روی برنامه اش خیلی کار شده بود. مطالعات عمیقی پشت برنامه اش بود و گزارش هایش همراه با اسناد بود و برنامه تطبیقی تهران را با برخی پایتخت های دیگر ارائه کرده بود.

وی افزود: علاوه بر برنامه جامع، محسن هاشمی توان و تجربه خود را در مدیریت شهری نشان داده است و کسی در توانایی اش تردیدی ندارد. او تجربه صنعتی هم در دفاع مقدس دارد و انصافا اهل همکاری با همه گروه ها و جناح هاست و نگاهش در مدیریت شهری کارشناسانه است. مجموعه این ها باعث شد که اصلاح طلبان محسن هاشمی را به عنوان نامزد نهایی خود معرفی کنند.

وی در پایان گفت: هرکس شهردار بشود، شهردار همه ماست و اصلاح طلبان شورای شهر آمادگی همراهی و همکاری با او را دارند، زیرا هداف ما اداره کیفی تر و بهتر شهر با محوریت شهروندان است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید