هر روز!
هر روز!

کاهش دما و بارندگی از امشب عصر خودرو- کارشناس هواشناسی:

کاهش دما و بارندگی از امشب 
 عصر خودرو- کارشناس هواشناسی:

کاهش دما و بارندگی از امشب
عصر خودرو- کارشناس هواشناسی: کاهش محسوس دما را از امشب و طی روز جمعه در بخش های شمالی کشورمان پیش بینی می کنیم .
: کاهش دما و بارندگی از امشب
به گزارش : به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از میزان، احمدی گفت: براساس آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی با نفوذ سامانه بارشی و خنک در بخش‌های شمالی کشورمان، از بعد از ظهر امروز به تدریج بارش در بخش‌هایی از شمال و شمال غرب آغاز می‌شود.
وی گفت: در استان‌هایی مثل اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، گیلان، به تدریج در استان مازندران و برای فردا در استان گلستان، با شدت خفیف در استان سمنان، شاهد بارش باران گاهی همراه با باد شدید و رعد و برق خواهیم بود. این کارشناس هواشناسی افزود: امشب بر شدت بارندگی‌ها در مناطق شمالی کشور افزوده می‌شود، براین اساس احتمال سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها وجود دارد. وی گفت: توصیه می‌شود از اتراق و برپایی چادر و استراحت در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و از شنا و استفاده از قایق‌های تفریحی در سواحل دریایی خزر حتما خوداری شود.
احمدی افزود: با توجه به وزش باد شدید، دریای خزر نیز مواج و متلاطم پیش بینی شده است. وی گفت: به لحاظ شرایط دمایی کاهش محسوس دما را از امشب و طی روز جمعه در بخش‌های شمالی کشورمان پیش بینی می‌کنیم، بخصوص در استان‌های ساحلی دریای خزر این کاهش دما بین 6 تا 10 درجه پیش بینی شده است. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌های جنوبی کشورمان نیز در استان‌های مانند جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان خیلی دور از انتظار نیست که برای امشب و فردا شاهد بارش‌های خفیف باشیم.
وی گفت: امروز آسمان تهران صاف همراه با وزش باید ملایم و رشد ابر است و دما در گرم‌ترین ساعات به 36 درجه می‌رسد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید