هر روز!
هر روز!

کاپ کیک شکلاتی فوری درست کنید : کاپ کیک شکلاتی

کاپ کیک شکلاتی فوری درست کنید : کاپ کیک شکلاتی

کاپ کیک شکلاتی فوری درست کنید
: کاپ کیک شکلاتی فوری درست کنید
یران :کاپ کیک یا کیک فنجانی یکی از خوشمزه ترین انواع کیک هاست. این بار کاپ کیک شکلاتی فوری درست کنید.
بنا به گزارش : بعضی وقت ها پخت بعضی از کیک ها از خرید آن کمتر وقت می برد. البته به شرط اینکه، هم مواد لازم آن را در خانه داشته باشید هم مایکروفر. حالا دیگر جای هیچ نگرانی نیست؛ شما می توانید حتی یک ربع قبل از آمدن مهمانان تان کیک بپزید و داغ داغ با یک لیوان چای سرو کنید .
آرد : 8 قاشق سوپ خوری شکر : 8 قاشق سوپخوری پودر کئو : 4 قاشق سوپخوری تخم مرغ : 2 عدد میوه،شکلات خردشده یا مارمالاد : به میزان لازم بیکینگ پودر : 1/2 قاشق سوپخوری مغز گردوی خرد شده : به مقدار لازم شکلات تلخ : 20 گرم روغن مایع : 8 قاشق سوپخوری شیر : 6 قاشق سوپخوری
 
ابتدا آرد ، شکر و بیکینگ پودر را در ظرفی بریزید و پودر کئو را به آنها اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید. تخم مرغ ها را هم درهمان ظرف بشکنید و با دیگر مواد کاملاً مخلوط کنید. مغز گردو و شیر را همراه روغن به مواد اضافه کرده، آنها را خوب با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. به این راحتی مایه کیک شما آماده است. فنجان ها یا قالب های فنجانی مناسب مایکروفررا آماده و یک سوم فنجان را از مایه کیک پر کنید. یک تکه کوچک شکلات تلخ را هم داخل فنجان قرار دهید. فنجان ها را در مایکروفر بگذارید و به مدت 3 دقیقه با درجه 1000 وات حرارت دهید تا زمانی که کیک پف کند. کیک آماده را با میوه و شکلات خرد شده یا مارمالاد تزئین کنید، این کیک را می توانید به کمک قاشق از فنجان خارج کرده و در ظرفی دیگر گذاشته و با میوه و انواع مغز تزیین کنید یا در همان فنجان تزئین و سرو کنید. البته اگر از فنجان درنیاورید کیک شما زیباتر است.
 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید