نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

کتاب رهبري اثر الکس فرگوسن کتاب «رهبری» نوشته‌ی الکس فرگوسن

کتاب رهبري اثر الکس فرگوسن 
 کتاب «رهبری» نوشته‌ی الکس فرگوسن

کتاب رهبري اثر الکس فرگوسن
کتاب «رهبری» نوشته‌ی الکس فرگوسن توسط شایان سادات به فارسی برگردانده شده است. این کتاب ارائه‌ی درس‌هایی از زندگی و سال‌ها کار در منچستریونایتد توسط یکی از بزرگ‌ترین مربیان تاریخ فوتبال، الکس فرگوسن است که با همکاری مایکل مورتیز کارآفرین مشهور سیلیکون ولی (ناحیه‎ مشهور فن‌آوری امریکا) نوشته شده است. در توضیح پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «این کتاب ماجرای زندگی مردی است که توانسته از دل سختی‌ها، افتخار بیرون بکشد؛ مردی که زندگی برایش به‎ مفهوم کار است و کار نیز به ‎معنای خلاقیت و این هر دو را چنان به ‎هم پیوند زده که تبدیل به یکی از خلاق‌ترین و ماندگارترین مردان روزگار خود شده است. این کتاب فقط درباره‎ فوتبال نیست؛ درباره‌ مدیریت زندگی و کار است. مدیریت آرزوها و برنامه‌ریزی برای آن‌ها تا قله‌ دستیابی. حکایت سرسختی مردی است که نظم بریتانیایی‌اش را با خلاقیت جوان‌گرایی در‎هم آمیخته تا به ما نشان دهد که هیچ کدام از این دو عنصر به‎ تنهایی برای موفقیت کافی نیست و فقط با ترکیب دو عنصر نظم و خلاقیت می‌توان به راهی گام گذاشت تا همیشه در اوج باشی. این کتاب نه تنها کتاب راهنمایی برای اهالی فوتبال است بلکه برای هر خواننده‌ای که به خود و آرزوهایش ایمان دارد، خواندنی است؛ زندگی‌نامه‌ای که مدیریت را به ما می‌آموزد.» کتاب «رهبری» نوشته‌ی الکس فرگوسن با ترجمه‌ی شایان سادات، از سوی انتشارات میلکان منتشر و روانه‌ی بازار کتاب شده است.
کتاب «رهبری» نوشته‌ی «الکس فرگوسن» شامل درس‌هایی از زندگی و سال‌ها کار در منچستریونایتد است. 
کسانی که با دنیای فوتبال و ورزش آشنایی دارند به طور حتم با شنیدن و دیدن نام نویسنده این کتاب، او را خواهند شناخت.
الکس فرگوسن درس‌هایی از زندگی و سال‌ها کار در منچستر یونایتد را در این کتاب مطرح کرده است و این کتاب حاوی همه جنبه‌های مربیگری و مدیریتی ۳۸ سال زندگی حرفه‌ای فرگوسن به عنوان مربی فوتبال است.
پیش از این کتاب نیز، کتابی با عنوان «زندگینامه» از سوی فرگوسن منتشر شد و وی در آن توضیح داده بود چگونه ستاره‌های منچستر یونایتد را هم به عنوان یک فوتبالیست رهبری کرد و هم به عنوان یک انسان. پس از کتاب «زندگینامه» کتاب «رهبری» در صدر کتاب‌های ورزشی قرار گرفت.
در این کتاب هر فصل با شیوه‎‌های مدیریتی منچستر یونایتد توضیح داده می‌شود.
همانطور که در کتاب آمده است «الکس فرگوسن در سال 1941در گوون اسکاتلند به دنیا آمد. او که مهاجمی گل زدن بود، کمی بعد با شکستن بازار نقل و انتقالات، به رنجرز منتقل شد. سال 1974، کار مربی‌گری را با استریلنگ شایر شرقی و سنت نیرن آغاز کرد و سپس به آبردین پیوست، موفقیت‌های پی‌در‌پی خانگی‌اش در آن‌جا و به دنبال آن، پیروزی بر رئال مادرید در فینال لیگ اروپا در سال 1983 شهرت بیشتری برایش ارمغان آورد. در سال 1986 به منچستر یونایتد رفت و در آن‌جا سی‌و‌هشت جام قهرمانی کسب کرد؛ پنج‌بار جام حذفی انگلستان، سیزده بار لیگ برتر و دوبار لیگ قهرمانان اروپا. در سال 1999 به مقام شوالیه رسید، پس از پیروزی شگفت‌انگیز منچستر در فینال لیگ قهرمانان و در مجموع چهل و نه پیروزی‌اش. می‌توان او را یکی از موفق‌ترین سرمربی‌های بریتانیایی در تاریخ این کشور دانست. سال 2013 اعلام کرد که قصد بازنشستگی دارد، اما همچنان در مقام مشاور یا یونایتد همکاری می‌کند و عضو هیئت اجرایی برنامه‌ی آموزشی در دانشکده‌ی بازرگانی هاروارد است.»
این کتاب از سیزده فصل تشکیل شده که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
فصل اول (خودتان باشید): در این فصل شنیدن، دیدن و خواندن مورد بحث قرار گرفته است. نویسنده در این رابطه نوشته است: «همه‌ی ما دو مجموعه ابزار بسیار قدرت‌مند در اختیار داریم که کاملا در کنترل ماست و عبارت‌اند از چشم و گوش‌مان. نگریستن به دیگران و گوش سپردن به نصیحت‌هایشان و نیز مطالعه درباره افراد، سه‌تا از بهترن کارهایی هستند که در تمام زندگی‌ام انجام داده‌ام.
فصل دوم (شناخت اشتیاق): نظم و ترتیب، میزان کار، انگیزه و عزم در این فصل بررسی می‌شود.
انگیزه: فرگوسن در این قسمت با مطرح کردن تاثیر ایجاد انگیزه در موفقیت می‌نویسد: «چند سال تمام تلاش کردم بفهمم چرا برخی افراد نسبت به سی‌سال قبل به حل این معما نزدیک تر شده باشم اما یاد گرفته‌‌ام آن قدرت را جمع‌آوری کنم و همان‌طور که گفتم در انتخاب بین انگیزه و استعداد، انگیزه را انتخاب می‌کنم. از دید من انگیزه ترکیبی از اشتیاق برای سخت‌کوشی، طاقت آوردن، قدرت عظیم تمرکز و عدم پذیرش شکست است.
همچنین نویسنده از دست دادن اعتماد به نفس را نداشتن عزم راسخ می‌داند و بیان می‌کند که بدون داشتن عزم راسخ نمی‌توان رهبری موثر بود.
فصل سوم (کنار هم گزاردن قطعات): در این فصل سازمان‌دهی، آماده‌سازی و کانال ارتباطی مورد بحث است.
فصل چهارم (مشارکت دیگران): کار تیمی و کاپیتان‌ها در این فصل مورد بررسی قرار می‌گیرند. نویسنده در رابطه با کار تیمی نوشته است: «هر عضو تیم باید بداند که یکی از تکه‌های یک پازل بزرگ است. اگریک تکه جا به جا شود، تصویر دیگر درست نخواهد بود. هر بازیکن باید نقاط قوت و ضعف تیمی‌های خود

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید