مسیر سبز
مسیر سبز

کریمی: اولیتم تراکتورسازی است خبرگزاری فارس: علی کریمی علی‌رغم اینکه

کریمی: اولیتم تراکتورسازی است
خبرگزاری فارس: علی کریمی علی‌رغم اینکه در لیست تیم‌ملی در جام جهانی برزیل جایی ندارد اما خیلی‌ها معتقدند که این بازیکن با تجربه‌اش می‌توانست به تیم در جام‌جهانی کمک کند از همین رو دقایقی با این بازیکن درباره آخرین وضعیتش برای فصل آینده، گفت‌وگو با مسئولان تراکتورسازی، پیشنهاد خارجی‌اش و جام جهانی 2014 برزیل گفت‌وگویی انجام دادیم که در زیر می‌خوانید.

آقای کریمی مدتی است از شما خبری نیست، کجایید؟

مثل همه مردم زیر آسمان آبی خدا زندگی می‌کنم، تمرینات اختصاصی خودم را دنبال می‌کنم و از تلویزیون بازی‌های جام جهانی را می‌بینم، بالاخره ما هم باید استراحت کنیم.

خیلی‌ها دوست دارند مقصد بعدی جادوگر را بدانند.

همه‌چیز دست خداست، الان همه در تکاپوی موفقیت‌های والیبالیست‌ها و فوتبال جام جهانی هستند چرا اینقدر برای من عجله دارید، مطمئن باشید ما هم یک تصمیمی می‌گیریم و مشکل خاصی وجود ندارد.

شنیده می‌شود به تراکتوری‌ها قول داده‌اید.

ببینید من ابتدا باید این را اعلام کنم که یک سال خوب را در تراکتورسازی داشتم، از همه‌چیز مهم‌تر برخورد هواداران فهیم و خونگرم تراکتورسازی با من بود که هنوز هم به من زنگ می‌زنند و به من لطف دارند. من هیچ‌وقت نمی‌توانم خوبی آنها را فراموش کنم اما موضوع قول به نظر من باید شفاف برای مردم اعلام شود.

ماجرا چه بوده؟

وقتی رسول خطیبی به تهران آمد با او صحبت کردم، به او گفتم هواداران تراکتورسازی شاهدند که من در یک سال گذشته هرچه در توان داشتم برای تراکتورسازی انجام دادم و کم نگذاشتم، هیچ منتی هم نیست، طبق قراردادم به آن پایبند بودم و کار خاصی نکردم اما باشگاه هم نباید در قبال این کارها به تعهدات خود عمل می‌کرد؟

یعنی این اتفاق نیفتاده؟

نه، در صحبتی که با خطیبی داشتم ایشان به من گفت ظرف شنبه و یکشنبه هفته جاری مشکل تو را حل می‌کنم، یعنی همه‌چیز درخصوص مذاکره من با تراکتورسازی منوط بر این بود که باشگاه تراکتور به تعهدات خود عمل کند آن وقت من هم سر حرفم هستم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

یعنی شرط گذاشته‌اید دیگر؟

شرط نیست، صحبتی بود که با خطیبی انجام دادم و گفتم باشگاه به تعهدات خودش عمل کند من هم که در این یک سال از هزاران هوادار تراکتورسازی بدی ندیدم. می‌نشینم پای میز مذاکره با آنها حرف می‌زنم اما دوست دارم همه‌چیز طبق قرارداد جلو برود پس همه‌چیز بین من و تراکتور منوط به قول خطیبی است، او گفت روز شنبه یعنی امروز و یا یکشنبه مشکل تو را حل می‌کنم، اگر این اتفاق افتاد من هم مرد و مردانه سر حرفم هستم و مشکلی ندارم و گزینه اولم برای مذاکره تراکتورسازی است. خوبی‌ها و خاطرات زیادی از ورزشگاه یادگار دارم، از هوادارانی که همیشه من را شرمنده خودشان کردند.

باشگاه باید چه تعهداتی در قبال شما انجام دهد؟

نه زیاد می‌خواهم نه کم، طبق قرارداد خواستار این شدم که باشگاه به تعهداتش عمل کند بعد هم من سر قولم هستم و پای میز مذاکره می‌نشینم و این یک افتخار است که دوباره بتوانم به هواداران فهیم تبریزی خدمت کنم، در فصل گذشته هرچه در توان داشتم به نمایش گذاشتم حالا خوب یا بد، این هواداران هستند که باید درباره من نظر بدهند و هیچ‌وقت هم سعی نکردم راجع به برخی مسائل و مشکلات حرف بزنم.

به نظر پیشنهاد بدی نمی‌آید.

روراست و شفاف حرف‌هایم را زدم، نمی‌خواهم هیچ‌چیزی پشت پرده باشد. وقتی همه‌چیز مشخص است و من هم همواره با هواداران تبریزی و تیم‌هایی که در آن بازی کرده‌ام مانند هواداران پرسپولیس روراست حرفم را زدم چرا باید همه‌چیز را پنهان کنم به همین دلیل شفاف همه‌چیز را به شما می‌گویم تا همه‌چیز را مردم بدانند.

پس سر حرفتان هستید؟

بله، این تعهدی بود که من و خطیبی با یکدیگر داشتیم و انشاءالله اگر تراکتوری‌های به آن عمل کنند من هم با کمال میل با آنها پای میز مذاکره می‌نشینم و دیگر همه‌چیز دست خدا است اما به نظرم به خاطر جام جهانی شاید کمی این موضوع دیر و زود شود ولی این موضع‌گیری من است.

راستی ماجرای پیشنهاد خارجی چیست؟

اجازه بدهید درباره این موضوع حرفی نزنم تا وقتی مذاکراتم با یک تیم قطعی نشده اهل این حرف‌ها و مصاحبه نیستم الان هم با توجه به صحبت‌هایی که با خطیبی داشتم حرفم را زدم الان همه باید به فکر جام جهانی باشیم.

خب ما هم درباره جام جهانی از شما سوال می‌کنیم، گروه ایران می‌گویند آسان است.

مثل اینکه ما به جام جهانی رفته‌ایم، ما گروه‌بندی آسان نداریم، اگر اشتباه نکنم از بین 105 تیم خوب جهان که الان هر کدام در این فوتبال سرمایه‌گذاری‌های کلانی می‌کنند 32 تیم به جام جهانی آمده‌اند و فقط پرچم 32 کشور در برزیل بالا می‌رود پس مطمئن باشید تیم ضعیف به جام جهانی نرفته، حتما آنهایی که کار کرده‌اند و زحمت کشیده‌اند به جام جهانی آمده‌اند بالاخره جام جهانی اسمش روی آن است و همه‌چیز مشخص است.

شانس صعود داریم؟

در جام جهانی هیچ‌کس نمی‌تواند قول بدهد که این تیم یا آن تیم صعود می‌کند پس قولی نداریم، شما به بازی‌های اول جام جهانی دقت کنید، روی کاغذ خیلی‌ها فکر می‌کردند که اسپانیا بتواند با یک نتیجه خوب مقابل هلند به عنوان تیم اول صعود کند چه کسی روی کاغذ فکر می‌کرد اسپانیا 5 گل از هلند بخورد، فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است و همین اتفاقات غیرمنتظره است که آن را زیبا و شاید برخی اوقات برای هواداران تلخ کرده است.

پس پیش‌بینی نمی‌کنید؟

اگر بخواهیم روی کاغذ پیش‌بینی کنیم همه آنها می‌شود بهانه، شما شب گذشته بخشی از واقعیت فوتبال را دیدید، اسپانیا ب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید