مسیر سبز
مسیر سبز

کلاهبرداری پیامکی همچنان قربانی می‌گیرد خبرگزاری ایسنا: رئیس پلیس

کلاهبرداری پیامکی همچنان قربانی می‌گیرد
خبرگزاری ایسنا:  رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات (فتا) استان کرمان با بیان این که افراد سودجو با ارسال پیامک‌های جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، در این زمینه به شهروندان هشدارهایی داد.

سرهنگ اسماعیلی صبح امروز جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخیرا افرادی سودجو با ارسال پیامک یا تماس تلفنی با شهروندان اعلام می‌دارند که شما در قرعه کشی برنده جایزه نقدی یا سفر زیارتی و سایر موارد شده‌اید و خود را به عنوان اپراتور شرکت‌های مخابراتی معرفی می‌کنند.

وی در ادامه گفت: پس از جلب اعتماد قربانی اعلام می‌دارند جهت دریافت جایزه باید به یک دستگاه خودپرداز مراجعه تا معادل جایزه به حساب او وجه واریز کنند که پس از سوق دادن قربانی به کنار دستگاه خودپرداز با استفاده از شگردهای خاص و سخنوری از وی می‌خواهند تا جهت واریز شدن وجه گزینه‌ها و کلید‌های اعلامی را اجرا کند.

رئیس پلیس فتای استان کرمان اظهار کرد: در این حین قربانی بدون توجه به اقداماتی که انجام می‌دهد، تمامی گفته‌های فرد کلاهبردار را اجرا و از این طریق یا به صورت مستقیم وجه موجود در حساب خود را به حساب اعلامی واریز می‌کند یا این که بدون دقت، رمز دوم کارت خود را فعال یا تغییر می‌دهد و رمز مورد نظر فرد مقابل را تعیین می‌نماید به گونه‌ای که اطلاعات آن را در اختیار آن فرد قرار داده و پس از اتمام تماس با توجه با اطلاعات اخذ شده، فرد کلاهبردار اقدام به تخلیه حساب قربانی از طریق فضای مجازی و اینترنتی می‌کند.

اسماعیلی با اشاره به شیوع بی‌شائبه این گونه کلاهبرداری‌ها و در راستای پیشگیری از این گونه اقدامات سودجویانه مجرمان، از شهروندان خواست نکات زیر را مد نظر قرار دهند:

- پس ازمواجه شدن با این گونه پیامک‌ها و تماس‌های مشکوک هوشیاری خود را حفظ نمایند و بدانند که این موارد صرفا جنبه کلاهبرداری دارد.

- از فاش نمودن اطلاعات شخصی و مربوط به حساب و قرار دادن آن به افرا ناشناس خودداری گردد.

- به هیچ عنوان جهت دریافت جوایز به دستگاه خودپرداز مراجعه نکنند، زیرا جهت واریز وجه، نیاز به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست.

- اسامی برندگان قرعه‌کشی شرکت‌های همراه اول و ایرانسل یا سایر موارد فقط از طریق سایت آن شرکت اعلام می‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید