هر روز!
هر روز!

کمر همت نیروهای بومی دشتی برای ارتقاء علمی شهرستان :

کمر همت نیروهای بومی دشتی برای ارتقاء علمی شهرستان :

کمر همت نیروهای بومی دشتی برای ارتقاء علمی شهرستان
: کمر همت نیروهای بومی دشتی برای ارتقاء علمی شهرستان
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس  تربیت نیروی متخصص و ماهر یکی از مهم‌ترین اصول پیشرفت و توسعه در هر کشور به شمار می‌رود و به‌تبع آن می‌توان پایه‌ی پیشرفت هر کشور را باتربیت چنین نیروهای برای حرکت رو به‌ جلو و درنوردیدن آینده آماده و مهیا ساخت.
به گزارش : آموزش‌ و پرورش در هر کشور پایه تربیت نیروی انسانی است، در واقع اگر دانش‌آموزی بتواند مدارج علمی را از پایه به‌خوبی طی کند می‌تواند در آینده متخصصی توانا شود و پایه پیشرفت کشورش را مستحکم‌تر کند، به‌ واقع می‌توان گفت آموزش‌ و پرورش تنها نهاد مصرفی است که تولیدش از مصرفش بیشتر است.
شهرستان دشتی در سال گذشته با برنامه‌ ریزی‌ های مناسب و همکاری همه‌ ارگان‌ها از جمله آموزش‌ و پرورش به‌ عنوان ستاد مرکزی تربیت نخبه پروری و همکاری فرمانداری توانست رشد علمی مناسبی را داشته باشد و در جایگاهی مناسب قرار گیرد.
طرح نخبه پروری که در شهرستان دشتی که زیر نظر آموزش‌ و پرورش و با کمک فرمانداری و استانداری در سال گذشته اجرا شد توانست جهش علمی شهرستان را بالابرده و ارتقاء رتبه شهرستان در میانگین نمرات نهایی از رتبه 7 به رتبه 3 در استان برساند.
غلامرضا مهرجو فرماندار دشتی که در همایش جوانه و امید ویژه تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور امسال شهرستان دشتی حضور داشت ضمن تبریک این رشد علمی و ضمن اشاره به برگزاری طرح نخبه پروری در دشتی گفت: هرچند از زمان این طرح کمتر از یک سال است اما باعث موفقیت‌هایی در سطح کنکور سراسری شده که در شهر خورموج 18 نفر و در بخش کاکی نیز هشت نفر از دانش آموزان رتبه زیر 1000 را کسب کردند.
وی افزود: در طرح نخبه پروری، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی بخشی از استان را تحت پوشش قرارداد که شهرستان دشتی نیز یکی از آن شهرستان‌هاست که علاوه بر پوشش استانی، تحت پوشش نخبه پروری منطقه ویژه قرار گرفتیم.
مهم‌ترین نکته‌ای که نباید از آن غافل شویم این است که این جهش علمی نیازمند وجود سخت‌افزارهایی است که باید برای این حرکت رو به‌ جلو تأمین شود، سخت‌افزارهایی مانند دبیران خوب، توسعه فضاهای آموزشی، ایجاد آرامش برای تحصیل فرزندان دشتی و آماده‌سازی برای کنکور و وقتی این آیتم‌های سخت‌افزاری آماده باشد توسعه علمی در دشتی به‌خوبی به سرانجام می‌رسد.
ضمن اینکه در طرح نخبه پروری سال گذشته در دشتی، تمامی دبیران و کادر آموزشی از خود شهرستان دشتی بودند و هیچ دبیری از نقاط دیگر استان و حتی خارج از استان برای تدریس در کلاس‌های کنکور سراسری و تقویت بنیه علمی در دشتی حضور نداشت که این به‌نوبه خود نقطه‌ی قوت در این زمینه به شمار می‌رود.
فرماندار دشتی در زمینهٔ ساخت و بازسازی مدارس شهرستان دشتی نیز با اشاره به مدارس ساخته‌شده در شهرستان دشتی بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز، 6 میلیارد تومان به فضاسازی و نوسازی فضاهای آموزشی شهرستان دشتی کمک کرده‌اند که خود سهم بسیار بزرگی رد توسعه علمی شهرستان دشتی به شمار می‌رود.
رئیس شورای آموزش‌ و پرورش دشتی در مورد بازسازی فضاهای آموزشی یادآور شد: در این مدت بالای 80 درصد از فضای های آموزشی در شهرستان دشتی بازسازی و نوسازی شده است و 150 کلاس فرسوده در سطح شهرستان هم‌ اکنون 80 واحد احداث‌ شده است.
شهرستان دشتی با داشتن چنین استعدادهای علمی آینده‌ی درخشانی را پیش روی توسعه علمی خود می‌بیند و اگر حمایت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه آموزش‌ و پرورش به همین منوال ادامه یابد در آینده شاهد آموزش‌ و پرورشی بسیار پویا و نمونه در دشتی خواهیم بود.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید