هر روز!
هر روز!

کنگره بزرگ شهدای بیضا برگزار می شود : کنگره بزرگ

کنگره بزرگ شهدای بیضا برگزار می شود : کنگره بزرگ

کنگره بزرگ شهدای بیضا برگزار می شود
: کنگره بزرگ شهدای بیضا برگزار می شود
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مارگون ؛جلسه شورای اداری بیضا به ریاست امرالله رئیسی بخشدار بیضا در سالن جلسات بخشداری برگزارشد در این جلسه بخشدار بیضا ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای والامقام گفت: به منظور گرامی داشت یاد وخاطر شهدای گلگون کفن با انجام هماهنگی های لازم با نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی در مهرماه سال جاری کنگره بزرگ یادواره سرداران ودویست سی وسه شهید والامقام بیضا با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزارمی گردد که می طلبد همه دستگاه های اجرایی از تمام ظرفیت ،امکانات ،توان وتلاش خود را جهت هرچه باشکوهتربرگزارشدن این مراسم بکارگیرند چراکه ما وظیفه داریم درهمه حال یاد وخاطرشهدای گرانقد را گرامی بداریم.درادامه هریک از حاضرین ضمن اعلام آمادگی خود جهت همکاری در برگزاری این مراسم به بیان نقطه نظرات خود پرداختند..
به گزارش : وی حفظ نام و یاد شهیدان، فضیلت ها و ارزش های والای دفاع مقدس را نیاز امروز جامعه برشمرد و افزود: یادواره های شهدا موجب  می‌شود که نسل جوان علاوه بر آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت بتوانند در راستای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی گام‌های موثری بردارد.
بخشدار بیضا اضافه کرد: برای تبیین نقش و جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت که در جنگ متبلور شد، بیش از هر چیز نیازمند بررسی درست دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس هستیم از این رو حرکت جدی تحقیقاتی و علمی پیرامون موضوع ضروری به نظر می رسد.
رئیسی با بیان اینکه برای حفظ و انتقال ارزش های دفاع مقدس باید این فرهنگ با جدیت در برنامه ریزی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور تثبیت شود ادامه داد: بزرگداشت شهیدان از یک سو تعظیم صبر و صلابت و تکریم فخر و شرافت بوده و از سویی تعمیم شور و حماسه و تحصیل نور هدایت و تکریم و تجلیل است.
وی بیان داشت: ما باید در صحنه فرهنگی، گام برداریم و باید با اطاعت از ولی امر مسلمین و پیروی از خط امام راحل، تداوم بخش خون شهیدان باشیم
رئیسی بیان اینکه باید قدر شهدا را بدانیم، عنوان کرد: شهدا راه و مسیر حرکت را برای ما ترسیم کردند و عظمت، اقتدار و عزت ایران اسلامی، امروز مدیون خون این شهدا است.
 وی با تاکید بر اینکه فضیلت ها و ارزش هایی که شهدا برای شناساندن آن به نسل بعد از خود، خون خود را تقدیم انقلاب کردند، نباید فراموش شود، خاطر نشان کرد: یکی از نیازهای اساسی امروز کشور ما، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد شهیدان است.
 این مقام مسئول ایستادگی و مقاومت را لازمه حرکت در مسیر شهدا عنوان کرد و اظهار داشت: راه شهدا، راه ایستادگی، مقاومت و پیشرفت است.
بخشدار بیضا با بیان اینکه عرصه جهانی، میدان سقوط و ظهور است، تصریح کرد: سقوط ابر قدرت ها و ظهور تفکر مهدویت و ولایت مداری، از جمله اهدافی است که شهدا برای تحقق آن پیش قدم شدند.
وی تصریح کرد:  منطقه بیضا با تقدیم دویست سی وسه شهید والامقام تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده که این افتخاری بزرگ برای این شهرستان و سندی از ایثارگری و گذشت مردان این دیار بوده که باید قدر این شهدا را دانسته و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش و جدیت کنیم.
رئیسی با بیان اینکه این شهدا الگوی همیشه پایدار ایثار و گذشت هستند، افزود: باید تلاش و جدیت بر این باشد تا یادواره این شهدای والامقام با شکوه هرچه تمام تر در شهرستان برگزار شود چرا که این شهدا در راه دفاع از میهن اسلامی تا آخرین قطره خون خود ایستادگی کرده و حق بزرگی بر گردن ما دارند.
بخشدار بیضا در پایان از عموم مردم ولایتمدار شهرستان سپیدان ومسئولان خواست در این یادواره حضوری فعال دارا باشند. 
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید