بررسی خودرو
بررسی خودرو

کیا سراتو هاچ‌بک 2014 کیا سراتو (که در بعضی بازارها

کیا سراتو هاچ‌بک 2014 
 کیا سراتو (که در بعضی بازارها

کیا سراتو هاچ‌بک 2014
کیا سراتو (که در بعضی بازارها به نام Forte شناخته می‌شود) را باید یکی از موفق‌ترین محصولات کیا در ایران دانست. خودروی سدان متوسطی که هم از نظر ظاهری و هم از نظر امکانات در شرایط بسیار خوبی در بازار داخل است. به تازگی نیز مدل‌های 2013 آن، که تغییر قیافه نیز داده‌اند، در بازار یافت می‌شوند که اگر چه پیشرانه آن‌ها 1.6 لیتری است اما قیمت آن‌ها نزدیک به 120 میلیون تومان می‌باشد.
حال کیا می‌خواهد مدل هاچ‌بک سراتو 2013 را نیز روانه بازار کند. هاچ‌بکی که از ظاهر آن کاملا مشخص است که نمونه کوچک شده کیا سراتو است.
کیا سراتو هاچ‌بک قرار است در دو مدل EX و SX راهی بازار شود. مدل EX دارای پیشرانه 2 لیتری با توان تولید 173 اسب‌بخار است ولی مدل SX یک پیشرانه 1.6 لیتری دارد که مجهز به توربوشارژ است و می‌تواند 201 اسب‌بخار را تولید کند.
از امکاناتی که روی مدل EX نصب می‌شود می‌توان به رینگ‌های 16 اینچی، دوربین عقب، کروز کنترل و چراغ‌های LED اشاره کرد. در صورتیکه مدل SX دارای امکاناتی نظیر رینگ‌های 18 اینچی، دو خروجی اگزوز، پدال‌های اسپرت و تزئینات کربنی است.
البته روی هر دو مدل می‌توان تجهیزات نویگیشن، سانروف، گرمکن غربالک فرمان، گرمکن و سردکن صندلی‌ها، روکش چرمی صندلی‌ها، سیستم SmartKey و آینه الکتروکرومیک را به صورت سفارشی نصب کرد.
اگرچه تا به حال مدل هاچ‌بک سراتو در لیست خودروهای مجاز به واردات نبوده است اما به نظر می‌رسد با جود هاچ‌بک‌هایی نظیر رنو اسکالا، جیلی امگراند EC7 هاچ‌بک و هیوندای i30، جای خالی سراتو هاچ‌بک بیش از پیش احساس شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید