بررسی خودرو
بررسی خودرو

کیا سراتو کوپ جدید در بازار ایران همانطورکه می‌دانید کیا

کیا سراتو کوپ جدید در بازار ایران 
 همانطورکه می‌دانید کیا

کیا سراتو کوپ جدید در بازار ایران
همانطورکه می‌دانید کیا سراتو در مدل‌های 2014 چند وقتی است که به بازار ایران آمده و از نظر ظاهری یکی از جدیدترین و بروزترین مهمان‌های بازار به حساب می‌آید. این روزها تعدادی خودروی کیا سراتو کوپ (Koup) نیز با چهره جدید و در مدل 2014 نیز وارد شده است. سراتو کوپ نیز همانند برادر دوقلوی چهاردرب خود چهره خود را دگرگون کرده و این خودرو نیز کاملا به روز شده است.
البته اگر از کنار به این کره‌ای نگاه کنید کاملا مشخص است که این خودرو همان سراتو کوپ خودمان است اما در جلو و عقب این خودرو تغییرات زیادی انجام شده است. اگر بخواهیم به صورت مختصر تغییرات صورت گرفته روی کوپ 2014 را بگوییم، در جلو علاوه بر تغییر کامل طراحی، از چراغ‌های دارای LED نیز استفاده شده و ورودی هوای نسبتا بزرگی در وسط سپر تعبیه شده که در آن از فیبر کربن نیز استفاده شده است که همگی چهره اسپرتی را به آن داده است.
در عقب نیز بر طبق سراتو کوپ فعلی، از طراحی محافظه‌کارانه‌ای استفاده شده و فرم چراغ‌ها و سپر به دور از هیجان طراحی جلو است اما در عوض قسمت پایین سپر از دیفیوزر فیبرکربنی استفاده شده و در بعضی از مدل‌ها دارای دو خروجی اگزوز در طرفین است و در کل نمره قبولی برای یک خودروی اسپرت کوپه را می‌گیرد.
اگر به داخل این خودرو نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آن هیجان و حس اسپرت بودن ظاهر خودرو در داخل خود را نشان نداده است. اما در مقابل از نظر امکانات دارای سطح بالاتری است که می‌توانیم به صفحه نمایش 4.3 اینچی، صندلی‌های اسپرت، خروجی سیستم تهویه مطبوع برای سرنشینان عقب، سیستم تهویه جداگانه برای سرنشینان جلو، گرمکن برای غربالک فرمان و صندلی‌های جلو و سردکن برای صندلی راننده، روکش چرمی صندلی‌ها، 6 کیسه هوا، سنسور پارک در جلو و عقب، دوربین عقب و پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان اشاره کنیم که البته پرواضح است که بعضی از آن‌ها به صورت سفارشی روی این خودرو نصب می‌شود.
همانند کیا سراتو سدان، سراتو کوپ نیز با پیشرانه‌های 1.6 و 2 لیتری عرضه می‌شوند و این روزها اگر در بازار کمی جستجو کنید، نمونه‌های 2 لیتری با سطح امکانات نسبتا کامل حدود 125 میلیون تومان قیمت دارد. البته با توجه به اینکه هنوز تعداد قابل توجهی از این خودرو به بازار عرضه نشده‌اند شاید نتوان هنوز به صورت کاملی محدوده قیمت آن را در بازار تقریب زد. در هر صورت ما هنوز در حال بررسی بازار هستیم و با عرضه بیشتر این خودرو و تثبیت بیشتر قیمت آن، کیا سراتو کوپ مدل 2014 را نیز در لیست خودروهای سایت قرار خواهیم داد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید