مطالب جالب!
مطالب جالب!

گذری بر بیوگرافی آیشواریا رای نام: آیشواریا رای تاریخ

گذری بر بیوگرافی آیشواریا رای 
 نام: آیشواریا رای 
 تاریخ

گذری بر بیوگرافی آیشواریا رای
نام: آیشواریا رای
تاریخ تولد: یک نوامبر۱۹۷۳
محل تولد: مانگالور. هند
پدر: وریندا رای
قد: ۱۷۰ سانت
نام مستعار: آش؛ آیشو؛ ملکه بالیوود
حرفه: مدل . بازیگر
تعداد آثار: ۳۳
آولین فیلم: نقش رانی در «مماگارو»۱۹۹۱
آخرین فیلم: در«میستر آف سپیکس»۲۰۰۵ نقش تیلو
اطلاعات شخصی-او را با چشمان سبز و آبی اش می شناسند.-مدتی نامزد سلمان خان بود.-بانوی شایسته سال ۹۴ در جهان است.-برادری به نام «آدیتیا رای» دارد.-دوست صمیمی «پریتی زینتا» می باشد.-اولین بازیگر زن هندی است که در فستیوال کن یکی از داوران بود.-ظرف هفت سال بیش از ۵۰ کلیپ موسیقی بازی کرده است.
-بالاترین دستمزد را در بین بازیگران زن بالیوود دریافت می کند.-کلکسیون ساعت مچی دارد.-برای کشورهای خاورمیانه نماد تبلیغاتی شرکت کوکاکولا می باشد.-از ۲۰ سالگی یعنی از سال ۹۴ تا کنون بیش از ۵۰ جایزه معتبر دریافت کرده است.
-در سال ۲۰۰۳ از سوی مجله «هال» جذاب ترین زن سال شناخته شد و در کنار بزرگانی چون نیکول کیدمن؛ کاترین زتاجونز و گوئیت پالترو قرار گرفت.-آیش در برج عقرب متولد شده است.- او معتقد به مذهب بانت اسا وبه زبانهای انگلیسی ،هندی و کاناداییی و زبانهای محلی هندی به خوب صحبت می کند.
– اولین تبلیغ او برای شرکت کاملین (تبلیغ مداد) بود که این آکهی را هنگامی که هنوز در مدرسه درس می خواند انجام داد.- برای انجام صحنه ای در فیلم هم دل دچوکه صنم که دهان آیش در آن می سوزد،گفته شده برای تمرین وقبل از فیلم برداری دوازده فلفل خورده است.
– این دختر جوان از کودکی نیز هنرمند خیلی خوبی بود زیرا او در آن دوران رقص کلاسیک و موسیقی را فرا گرفت.- نام خودمانی او جالب نیست : آیشو.- نقش رانی موکرجی در فیلم کوچ کوچ هوتاهه ساخته کارن جوهر به او پپپیشنهاد شده بود.- فیلم مورد علاقه اش کازا بلانکا است.
– سلامت و زیبایی برای آیش اهمیت زیادی دارد و او رعایت بهداشت را به مردم توصیه می کند. او اولین زن بازیگر هندی است ک هدر جشواره بین المللب کن به عنوان داور وجود داشت.- در میان ستارگان محبوبش نام راج کمار، مدهوبالا، و مادوری دیکشیت به چشم می خورد .- مرد رویایی او باید خوش تیب باشد اما نیازی نیست حتما تیره و قد بلند باشد.- بعد از تبلیغات پپسی او به محبوب ترین چهره در سراسر کشور تبدیل شد.
-اولین فیلم خندی او اورپیار هوگیا در گیشه با شکست مواجه شد و اجرایش نیز مورد تشویق قرار نگرفت اما توانست در آن سال جایزه بهترین بازیگر زن تازه وارد جشواره اسکرین را از آن خود کند .- در سال 1999 به خاطر اجرای خوبس در فیلم هم دل دچوکه صنم جایزه بهترین بازیگر زن فیلم فیر را از آن خود کرد.
– غذاهای مورد علاقه او خیلی ساده است : دال ، چاول و سبزیجات .- محبوبیت او را می توان توسط جستو جوی نامش در اینترنت سنجید بیش از هزار لینک به نام او در اینترنت وجود دارد در حالی که شاهرخ خان سی هزار لینک به نامش وجود دارد.- همه رنگها برازنده او هستند اما آیش از چه رنگی خوشش می آید ؟ سیاه.( آخه مشکی رنگه عشقه).- آیش چشمهایش را به بانک چشم اهدا کرده است.او در بالای آرنج دست چپش خال سیاهی دارد
جهت اکران فیلم Bride & Prejudice به نیویورک سفر کرده بود همراهم با عوامل فیلم در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرد .جالب است که خبر نگاران عوض اینکه از او راجع به نقشش سوال کنند و از سختی های کار جویا شوند دائم از او می خواستند تا با عوامل فیلم بایستد تا آنها بتوانند عکس های مطبوعاتی بگیرند!!!
موضوع دیگر طرز انتتخاب لباس مناسب ار طرف آیشواریا برای این مصاحبه بود که با طیف وسیعی از انتقاد در مطبوعات و رسانه ها و سایت های گفتگوی سرتا سر دنیا روبرو شد!!!همه انتظار داشتند او به واسطه محتوای فیلم که تقابل 2 فرهنگ شرق و غرب است و این موضوع به عنوال تنها عامل مطرح کننده فیلم در تبلیغات به کار برده شده یک لباس کاملا اصیل هندی که تا حدود زیادی جزو لباس های رایج باشد به تن داشته باشد ولی گویا آیشوا ریا به این موضوع اصلا توجه نکرده!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید