مسیر سبز
مسیر سبز

گردشگران عرب خوب پول خرج می کنند! عصر ایران: گردشگران

گردشگران عرب خوب پول خرج می کنند!
عصر ایران: گردشگران عربستان سعودی در سفرهای خود بیشترین هزینه را انجام می دهند.

براساس یک گزارش تهیه شده توسط شرکت ویزا درباره میزان هزینه هایی که گردشگران کشورهای مختلف می پردازند؛ گردشگران عربستان سعودی، استرالیا و چین به ترتیب بیشترین هزینه ها را در سفرهای خود انجام می دهند.

بنابراین گزارش، گردشگران سعودی در هر سفر خود به طور متوسط 6.6 هزار دلار هزینه می کنند. این رقم برای گردشگران استرالیایی و چینی نیز به ترتیب 4.1 و 3.8 هزار دلار است.

در این گزارش وضعیت هزینه کردن 12 هزار و 600 مسافر از 25 کشور بررسی و مشخص شده است که میانگین هزینه کردن مسافران توریستی در جهان در سال 2012 میلادی، 2 هزار و 390 دلار است که پیش بینی می شود این رقم در سال جاری به 2 هزار و 501 دلار افزایش یابد.

مناظر طبیعی و فرهنگی، انگیزه و عامل اصلی انتخاب مقصد گردشگری از سوی مسافران است و گردشگران همیشه دوست دارند مقاصد جدیدی را کشف کنند.

همچنین تعداد گردشگران در سال 2012 با افزایش 4 درصدی به رقم یک میلیارد و 35 میلیون نفر رسیده است.

در این فهرست جذاب ترین مقاصد برای گردشگران جهان نیز درسال های 2011 و 2012 به ترتیب بریتانیا و فرانسه (به نسبت 12 درصد) و چین، سنگاپور، تایلند و هنگ کنگ (به میزان 10 درصد) است.

در این گزارش پیش بینی می شود سفرهای گردشگری منطقه ای در سال جاری و سال آینده رشد یابند. در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیز مصر، ترکیه و فرانسه در ضمن مقاصد جذاب قرار دارند.

این بررسی نشان داد که رشد اقبال مردم به سفرهای توریستی به مناطق آفریقا و خاورمیانه ناشی از سفرهای دورن منطقه ای است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید