هر روز!
هر روز!

گرمای تابستان، دشمن اصلی پوست و زیبایی شما گرمای تابستان،

گرمای تابستان، دشمن اصلی پوست و زیبایی شما 
 گرمای تابستان،

گرمای تابستان، دشمن اصلی پوست و زیبایی شما
گرمای تابستان، دشمن اصلی پوست و زیبایی شما : گرمای تابستان، دشمن اصلی پوست و زیبایی شما
: گرمای تابستان، دشمن اصلی پوست و زیبایی شما

: به گزارش : گرمای طاقت فرسای تابستان دشمن اصلی زیبایی شماست. شاید در سنین جوانی متوجه این موضوع نباشید و با خیال راحت زیر باد کولر ماشین رانندگی کنید اما به هر حال اشعه های ماورای بنفش خورشید خودشان را به پوست شما می رسانند و مشکلاتی ایجاد می کنند. این مشکلات را بشناسید و برای مقابله با آنها تدبیری بیندیشید.
کولر و سردردهای شدید
در روزهای گرم شاید دل تان بخواهد کولر ماشین را روشن کنید و در اتومبیل هوایی مطبوع تر داشته باشید. در این صورت گرمای هوا برای تان دلپذیرتر می شود اما وقتی باد کولر مستقیم سر و صورت شما را نشانه گرفته، ممکن است به سردردهای سینوزیتی مبتلا شوید.
راه حل: کولر را طوری تنظیم کنید که باد به طور مستقیم در مقابل صورت تان نباشد. درجه کولر را بالا نبرید و سعی کنید با حداقل دمای کولر مدارا کنید تا دچار مشکلات دیگر نشوید.
 
 
انتخاب لباس راحت
لباس های تیره گرمای بیشتری جذب می کنند و مانتوهای تنگ برای رانندگی در فصل گرما چندان مناسب نیستند. به همین دلیل به خانم های راننده توصیه می شود در ساعت های گرم لباس های راحت تری را انتخاب کنند.
راه حل: برای اینکه گرمای هوا را کمی کمتر احساس کنید و نیازی به کولر یا نوشیدن آب بیشتر نداشته باشید، لباس هایی با رنگ روشن بپوشید. الیاف نخی مخصوص فصل گرما هستند و از تعرق بیش از حد پیشگیری می کنند. در مجموع لباس های روشن و گشاد که رنگ هایی روشن دارند برای فصل گرما مناسب تر هستند.
 
گرما و کم آبی بدن
وقتی ساعت ها زیر نور خورشید پشت فرمان می نشینید شاید بدن شما با کم آبی روبه رو شده و دچار سردرد و خستگی شوید. هنگامی​که آب بدن کاهش پیدا می کند زمینه برای بروز چین و چروک ها فراهم می شود. بنابراین نوشیدن آب هم نکته دیگری است که به حفظ شادابی و طراوت پوست شما کمک می کند.
راه حل: در طول روز به میزان کافی آب بنوشید و مصرف ۸ لیوان آب را در برنامه روزانه تان قرار دهید. اگر قرار است چند ساعت در خیابان پشت فرمان باشید حتما یک بطری آب معدنی همراه تان داشته باشید و قبل از اینکه احساس تشنگی سراغ تان بیاید، آب بنوشید تا دچار کم آبی نشوید.
 
پیشگیری از کک و مک و چین و چروک ها
پرتوهای نامرئی خورشید با بی رحمی وارد پوست شما می شوند و خیلی زود تاثیرات شان را بر جای می گذارند. دراین شرایط پیری زودرس، ایجاد لکه های پوستی، کک و مک و ... پوست شما را تهدید می کنند و در دراز مدت زمینه بروز سرطان پوست فراهم می شود. این مشکلات به سرعت اتفاق نمی افتد و در چند سال آینده آثارشان را می بینید. پس از همین حالا به فکر باشید.
راه حل اول: متخصصان پوست به شما توصیه می کنند که در روزهای گرم مصرف کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید و البته تجدید این کرم نکته مهمی است.
راه حل دوم: یک نقاب آفتابگیر به همراه داشته باشید و در ساعت هایی از روز که کرم در اختیار ندارید، نقاب را روی سرتان قرار دهید تا چهره شما در سایه قرار گیرد و از اشعه های مضر دور بماند.
 
مراقبت از دست ها
وقتی پشت فرمان نشسته اید و مشغول رانندگی هستید دست های شما به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار می گیرند. در این شرایط پرتوهای خورشید نسبت به شما بسیار نامهربان می شوند. اگر پوستی سفید دارید بعد از یک رانندگی چند ساعته و گرفتار شدن در گره های ترافیکی، این احتمال وجود دارد که دچار آفتاب سوختگی شوید. در درازمدت هم پوست دست تان زود پیر می شود و لکه های رنگی ریز ودرشتی را روی پوست دست تان می بینید که از بین بردن شان به این سادگی ها نیست. پس باید برای پیشگیری از بروز این مشکلات فکری کنید.
راه حل اول: یک کرم ضد آفتاب بخرید که فاکتور حفاظتی آن حداقل ۳۰ باشد. ۲۰ دقیقه قبل از اینکه پشت رل بنشینید کرم را به دست های تان بمالید و البته این کرم را همراه خودتان داشته باشید. برای اینکه ضدآفتاب موثر باشد باید هر دو ساعت کرم را تجدید کنید و در استفاده از آن خساست به خرج ندهید. اگر زیاد پشت فرمان هستید در طول فصل گرم به چند کرم نیاز پیدا می کنید.
راه حل دوم: نمی خواهید بابت خرید کرم ضدآفتاب پولی بپردازید؟ شاید هم حوصله ندارید قبل از خانه و هنگام رانندگی به فکر استفاده از کرم باشید. در این صورت بهترین کار این است که یک دستکش نخی همراه تان داشته باشید تا به محض نشستن پشت فرمان، پوست دست های تان را به کمک آن بپوشانید و با خیال راحت برانید!
حفاظت از چشم ها
اشعه ماورای بنفش خورشید به چشم های شما آسیب می رساند و احتمال بروز برخی بیماری ها از جمله آب مروارید را افزایش می دهد. بنابراین وقتی قرار است زیر نورآفتاب ساعت ها رانندگی کنید، باید به فکر حفاظت از چشم ها هم باشید.
راه حل: چاره کار استفاده از یک عینک آفتابی استاندارد است که چشم های شما را کاملامخفی کند. بهتر است عینک هایی پهن انتخاب کنید. این عینک ها روی گونه های شما هم ادامه پیدا می کنند و اطراف چشم ها را از نور آفتاب کاملا دور نگه می دارند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید