iTech news
iTech news

گرندپری ابوظبی فرمول یک؛ نیکو رزبرگ، قهرمان فصل 2016 مسابقات

گرندپری ابوظبی فرمول یک؛ نیکو رزبرگ، قهرمان فصل 2016 مسابقات

گرندپری ابوظبی فرمول یک؛ نیکو رزبرگ، قهرمان فصل 2016 مسابقات
روز گذشته آخرین گرندپری فصل ۲۰۱۶ مسابقات فرمول یک در اوج حساسیت پیگیری شد. رقابت نزدیک راننده‌های مرسدس بنز برای کسب قهرمانی فصل در کنار آخرین حضور جنسن باتن و فیلیپه ماسا در خودروهای فرمول یک باعث شده بود گرندپری ابوظبی فضای متفاوتی داشته باشد.

در خط شروع مسابقه، لوئیس همیلتون قرار داشت و نیکو رزبرگ پس از وی باید مسابقه را آغاز می‌کرد. راننده‌های ردبول و فراری در جایگاه‌های بعدی قرار داشتند. اما تمامی نگاه‌ها به خودروهای ردبول و البته مکس وشتاپن بود که بارها در طول فصل راننده‌های مرسدس بنز را به چالش کشیده بود. پیش از مسابقه نیز کارشناسان از نقش مهم تیم ردبول در تعیین قهرمان فصل ۲۰۱۶ صحبت می‌کردند.


آغاز مسابقه همراه بود با استارت عالی خودروهای مرسدس بنز و کیمی رایکونن از فراری. رایکونن موفق شد پیش از پیچ اول خود را به رده سوم و جلوتر از ریکیاردو برساند. اما نکته مهم لحظه‌ی آغازین مسابقه، از بین رفتن تعادل مکس وشتاپن پس از برخورد با هالکنبرگ بود که باعث شد به رده‌ی انتهایی نزول کند. با این حال تنها ۵ دور لازم بود تا وشتاپن خود را به رده ۱۳ برساند.

تمامی ۱۰ خودروی پیشتاز از لاستیک‌های اولتراسافت بهره می‌بردند، در حالی که ریکیاردو و وشتاپن از نمونه‌های بادوام‌تر سوپرسافت استفاده می‌کردند.

در دور ۷، گاراژ مرسدس بنز به همیلتون اعلام کرد بلافاصله به پیت استاپ مراجعه کند. با وجود نزول وشتاپن، مرسدس بنز از عملکرد این راننده ترسِ خاصی داشت. اما نکته جالب پیت استاپ همیلتون، حضور هم‌زمان رایکونن بود که این مسئله منجر به تأخیر یک ثانیه‌ای در اعلام چراغ سبز به خودروی مرسدس بنز برای جلوگیری از برخورد دو خودرو شد. همیلتون پس از خروج جلوتر از وشتاپن قرار گرفت. بلافاصله تیم مرسدس بنز به رزبرگ اعلام کرد سریع برای تعویض لاستیک‌های خود اقدام کند.
بدین ترتیب؛ رزبرگ در دور ۸ به پیت استاپ مراجعه کرد که به دلیل حضور هم‌زمان فتل، رزبرگ نزدیک به ۱ ثانیه در خروج تأخیر داشت. با خروج راننده آلمانی مرسدس بنز و قرارگیری پشت وشتاپن، هیجان رقابت بسیار افزایش یافت. رزبرگ بلافاصله اقدام به سبقت از راننده جوان ردبول می‌کند که با دفاع سخت وی روبه‌رو می‌شود. تیم مرسدس بنز نیز به راننده‌ی خود اعلام می‌کند که ریسک نکند و با خودروی ردبول درگیر نشود.

در دور ۱۴ گرندپری ابوظبی، شاهد یکی دیگر از خداحافظی‌های غمگین از دنیای فرمول یک بودیم. برخورد سخت خودروی باتن با رمپ‌های کنار آسفالت، باعث شد چرخ سمت راست خودروی وی آسیب ببیند و این راننده‌ی دوست‌داشتنی مک‌لارن قادر به اتمام آخرین گرندپری خود نباشد و در میان تشویق تماشاگران و اعضای تیم از مسابقه خارج شود.

در دور ۱۹، ریکیاردو که بین خودروهای فراری قرار گرفته بود؛ اقدام به سبقت از رایکونن می‌کند که با دفاع سخت وی روبرو می‌شود. اما در طرف دیگر گاراژِ مرسدس بنز به رزبرگ که نزدیک به ۱۰ دور پشت وشتاپن حرکت می‌کرد، اعلام کرد به سرعت باید از خودروی روبه‌رویی عبور کند. این موضوع منجر به رقابتی بسیار حساس و نفس‌گیر شد. وشتاپن که به این راحتی‌ها قصد عقب‌نشینی نداشت، سخت مشغول دفاع بود. دو خودرو در فاصله‌ی بسیار اندکی حرکت می‌کردند و هر لحظه امکان برخورد می‌رفت. در نهایت رزبرگ موفق شد در مسیر مستقیم و با استفاده از DRS سبقت خود را کامل کند.
وشتاپن نیز پس از این موضوع برای اولین بار به پیت استاپ مراجعه می‌کند. بلافاصله پس از این موضوع به رزبرگ اعلام می‌شود:نیکو تا جایی که در توان داری سریع باش چون مکس در نظر داره مسابقه رو با یک بار تعویض لاستیک به اتمام برسونه.
نیکو تا جایی که در توان داری سریع باش چون مکس در نظر داره مسابقه رو با یک بار تعویض لاستیک به اتمام برسونه.
وشتاپن که به لطف لاستیک‌های جدید خود بسیار سریع بود، تنها در چند دور خود را به ۵ خودروی پیشتاز رساند؛ در همین حال ریکیاردو که توان سبقت از رایکونن نداشت، در دور ۲۵ به پیت استاپ مراجعه کرد. این موضوع باعث شد تعویض لاستیک رایکونن در دور ۲۶، منجر به آندرکات وی توسط راننده ردبول و نزول یک پله‌ای شود.

پس از ۲۹ دور از مسابقه، هیجان به اوج خود رسیده بود. در این دور همیلتون اقدام به تعویض لاستیک می‌کند . بلافاصله پس از وی رزبرگ نیز اقدام به ورود به گاراژ می‌کند. با توجه با رانندگی سریع وشتاپن، امکان آندرکات راننده مرسدس بنز می‌رفت. اما در نهایت هر دو خودروی نقره‌ای مرسدس بنز، جلوتر از وشتاپن از پیت استاپ خارج شدند. فتل نیز در این لحظه با یک تعویض لاستیک کمتر، پیشتاز مسابقه است.
با نزدیک شدن به انتهای مسابقه، همیلتون سرعت خود را کاهش می‌داد تا خودروهای ردبول به رزبرگ برسند و وی را تحت فشار قرار دهند. در همین لحظه تیم فنی بنز به همیلتون اعلام می‌کند که سریع‌تر رانندگی کند و خود را به فتل برساند.
در دور ۳۷ گرندپری ابوظبی، فتلِ پیشتاز اقدام به تعویض لاستیک به نمونه‌ی سریع سوپرسافت می‌کند و پشت سر رایکونن در رده‌ی ششم قرار می‌گیرد؛  فتل که بسیار سریع نشان می‌داد، سریع‌ترین زمان‌ها را ثبت می‌کرد. تنها ۴ دور پس از تعویض لاستیک، راننده‌ی اول فراری به هم‌تیمی خود رسید و وی نیز اجازه‌ی عبور به او داد.

راننده‌ی اول فراری، بلافاصله به ریکیاردو رسید و به راحتی با عبور از وی خود را به وشتاپن رساند. همیلتون نیز همچنان استراتژی پیشین خود را در پیش گرفته بود و سعی در نگه&

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید