مسیر سبز
مسیر سبز

گره کور «معاملات مسکن» باز شد باشگاه خبرنگاران جوان:

گره کور «معاملات مسکن» باز شد
باشگاه خبرنگاران جوان:  رونق خرید و فروش سال های گذشته املاکی ها را پر توقع کرده بود و انتظار بازگشت رونق سال های گذشته را داشتند، اما رکود این چند ماه چنان به مشاوران فشار آورد که رونق بازار با معامله کم را پذیرفتند.

با وجود اینکه مدتی حرف و حدیث از رکود بازار مسکن به گوش می رسد، معاملات اخیر نشان از رونق خرید و فروش واحدهای مسکونی کوچک البته بدون افزایش قیمت دارد.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که نزدیک به 20 درصد از معالات طی این ماه ها افزایش داشته اما قیمت ها نسبت به سال گذشته هیچ افزایشی نیافته است.

براساس این گزارش رونق خرید و فروش سال های گذشته  املاکی ها را پر توقع کرده بود و انتظار بازگشت رونق سال های گذشته را داشتند ،اما رکود این چند ماه چنان به مشاوران فشار آورد که رونق بازار با معامله کم را پذیرفتند.

در همین راستا یکی از مشاوران املاک با بیان اینکه  معالات نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است ،گفت:  قیمت ها همان نرخ سال گذشته است  اما حجم معاملات افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش حسام الدین عقبایی رئیس اتحادیه املاک مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه آمارها نشانگر افزایش حجم معاملات با قیمت ثبات است، افزود: امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد حجم معالات مسکن بوده ایم و قیمت ها هیج افزایشی نسبت به سال گذشته نداشته اند.

با گشتی در بازارها متوجه شدیم گره معاملاتی خرید وفروش مسکن باز شده است.

براساس این گزارش آمارها از سامانه املاک و مستغلات کشور نشان میدهد که خرید وفروش مسکن و مبایعه نامه ها سال گذشته 19 هزار و332 مورد بوده  که این میزان امسال به 25 هزارو قرارداد افزایش یافت.
 
براساس این گزارش یک واحد  50 متری واقع در میدان سپاه متری 3 میلیون و100 هزار تومان، فاطمی 78 متری 5 میلیون تومان، وحدت اسلامی 81 متری 2میلیون و300 هزار تومان، هروی  138 متری  متری 5 هزارو 500 متر، سعادت آباد 143 متری 3 خوابه 11 میلیون و 700 هزار تومان، برای فروش گذاشته شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید