iTech news
iTech news

گلکسی اس 8 نیز همچون گلکسی J2 از Smart Glow

گلکسی اس 8 نیز همچون گلکسی J2 از Smart Glow

گلکسی اس 8 نیز همچون گلکسی J2 از Smart Glow بهره می برد
به نظر می‌رسد که سامسونگ در نظر دارد برای محصولات آتی‌اش از یک حلقه روشن شونده در کنار لنز دوربین برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها استفاده کند. این حلقه بر اساس گفته سامسونگ Smart Glow نامیده می‌شود. به نظر می‌رسد برای اولین بار در گلکسی J2 شاهد آن خواهیم بود. البته احتمال می‌رود که گلکسی نوت ۷ و گلکسی اس ۸ نیز از این ویژگی بهره ببرند. لازم به ذکر است که SamMobile گزارش داده تلفن‌های هوشمند پیشرفته از این ویژگی استفاده می‌کنند.
در حقیقت این حلقه نوتیفیکیشن‌های مختلف را با روشن شدن به رنگ‌های خاص به کاربر هشدار می‌دهد. برای مثال می‌توان برای تماس‌های خاص رنگ ویژه‌ای را قرار داد تا در صورت مشاهده آن بتوانید خاص بودن تماس را تشخیص دهید. شرایط باتری نیز با استفاده از رنگ‌های گوناگون در این نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود. در زمان عکاسی سلفی با استفاده از دوربین پشتی نیز این حلقه می‌تواند بسیار مفید باشد. بدین صورت که وقتی دوربین صورت کاربر را تشخیص دهد، حلقه به رنگ آبی در می‌آید و بعد از دو ثانیه اقدام به عکس گرفتن می‌کند. از سایر رنگ‌هایی که این حلقه می‌تواند نمایش دهد می‌توان به سبز، سفید، نارنجی و زرد اشاره کرد.
به نظر نمی‌رسد که در گلکسی J2 این حلقه در خصوص وضعیت حافظه داخلی دستگاه نیز هشدارهایی را نمایش دهد. در زمان عکاسی سلفی با دوربین پشتی نیز بخش‌هایی از این حلقه روشن می‌شود تا کاربر را در جهت کادربندی درست یاری کند. البته این حلقه می‌تواند اطلاعاتی در خصوص آب و هوا و سلامتی نیز ارائه کند. SamMobile معقتد است که عملکرد تشخیص ضربان قلب نیز با کمک فلش و دوربین دستگاه انجام می‌شود. البته فعلا به طور دقیق مشخص نیست که چه اطلاعاتی را می‌توان از طریق حلقه مذکور مطلع شد.
به نظر می‌رسد که در گلکسی S8 و برخی از دستگاه‌های تایزنی سری Z شاهد این ویژگی خواهیم بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید