هر روز!
هر روز!

گل آرائی برای سوگواری، گل آرائی برای مجالس سوگواری گل

گل آرائی برای سوگواری، گل آرائی برای مجالس سوگواری گل

گل آرائی برای سوگواری، گل آرائی برای مجالس سوگواری
گل آرائی برای سوگواری، گل آرائی برای مجالس سوگواری
گل آرایی
معمولاً گل هایی که برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می گیرند به رنگ سفید هستند. گلایل، داودی، شیپوری، زنبق و میخک سفید همگی مناسب می باشند. گل های سفید نشانه ی آرامش و صلح هستند و وقتی که انسان غمی دارد نیاز به آرامش دارد، لذا از چنین گل هایی برای مراسم سوگواری استفاده می کنند. از شمع سفید یا سیاه و روبان سیاه برای کامل کردن کار گل آرایی نیز استفاده می شود.
در مراسم سوگواری می توانیم از گل های شاخه ای به عنوان دسته استفاده کنیم. مثلاً 4 شاخه گل شیپوری را روبان سیاه بسته به صورت یک دسته گل تزیین می کنیم. البته اگر مراسم در جایی باشد که گلدان یا وسیله ی دیگری در اختیار نباشد، بهتر است این شاخه ها را در سبدهای کوچک یا به صورت تاج گل تهیه کرد.
: همچنین پایه ای که جا شمعی دارد برای گل آرایی آماده می کنیم. این گل آرایی را به شکل بادبزنی درست می کنیم. برای شروع کار از گل های داودی در وسط کار به کار می بریم و حالت بادبزن بودن گل آرایی را درست می کنیم. گل های ایستاده را در وسط و گل های کنار را با زاویه ی 45درجه بکار می بریم. باید طوری گل آرایی کنیم که کشیدگی کار مشخص باشد. فاصله ی بین گل ها را با گل های کوتاهتر و نیز برگ های شمشاد و بامبو پر می کنیم.
می توان جا شمعی های کوچک درست کنیم و روی میزهای کوچکی که در منزل یا جاهایی که مراسم سوگواری برگزار است قرار دهیم.
در این گل آرایی می توان فقط از گل های گلایول استفاده کرد. البته گل های مریم و شب بو را می توان استفاده کرد. گل آرایی های بزرگ برای در ورودی مساجد و یا تالارهایی که مراسم سوگواری در آنجا برگزار می شود مناسب هستند. به خاطر داشته باشید که همیشه بعد از انجام گل آرایی اسفنج را کاملاً آب دهید، زیرا در این مرحله گل ها نیاز زیادی به آب دارند.
توجه داشته باشید که در این گل آرایی از شمع های دودزا یا آتش گیر استفاده نکنید. بلکه شمع های بدون اشک و خوب به کار برید. همچنین در این گل آرایی از شمع سفید و روبان سیاه در قسمت مرکزی کار استفاده کنید.
لینک مقالات گذشته : 
قسمت اول( آشنایی با ابزار و وسایل گل آرایی)
قسمت دوم (گل آرایی با یخ،جعبه،شمع)
قسمت سوم (گل آرایی شرقی)
قسمت چهارم(گل آرایی ژاپنی)
قسمت پنجم (گل آرایی به طرح S وباد بزنی)
قسمت ششم(گل آرایی هلالی)
گردآوری: بخش خانه داری

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید