هر روز!
هر روز!

گوشی موبایلی مخصوص خلافکاران !+ عکس : گوشی موبایلی مخصوص

گوشی موبایلی مخصوص خلافکاران !+ عکس : گوشی موبایلی مخصوص

گوشی موبایلی مخصوص خلافکاران !+ عکس
: گوشی موبایلی مخصوص خلافکاران !+ عکس
: دیجی کالا :  بر اساس گزارشی که توسط وبسایت Vice تهیه شده، قاچاقچی های مواد مخدر در بریتانیا به قصد جلوگیری از ردیابی های پلیس به گوشی های قدیمی متوسل شده اند.
 
به گزارش : مواد فروش های انگلیسی علاقه بسیاری به گوشی های قدیمی نشان می دهند، اما حدس زدن دلیل این علاقه چندان دشوار نیست: این گوشی ها تقریبا غیرقابل ردیابی هستند!
از قرار معلوم گوشی مورد علاقه این قاچاقچی ها نوکیا 8210 است. نوکیا 8210 وای فای و بلوتوث ندارد و بنابراین به دست آوردن اطلاعات از آن بسیار دشوار است. همچنین جی پی اس نیز ندارد و به همین قابل ردگیری نیست.
این گوشی از اپلیکیشن ها نیز پشتیبانی نمی کند، بنابراین باتری آن تا زمانی طولانی پایدار باقی می ماند. از سوی دیگر نوکیا 8210 یک قابلیت ارتباطی فروسرخ دارد که برای مواقع اضطراری و انتقال اطلاعات بسیار کارگشاست.
یکی از قاچاقچیان انگلیسی به نام Mr K2 اینگونه از محسنات آن برای Vice گفته است:
“من سه گوشی نوکیا 8210 خریده ام و به من گفته اند که بر خلاف آیفون ها و گوشی های امروزی، قابل اعتماد هستند. پلیس ها می توانند به آسانی از گوشی های نوین برای ردگیری ما استفاده کنند. آن ها همچنین از وای فای و بلوتوث نیز می توانند اطلاعات لازم را به دست بیاورند و به نظر بسیار آسان تر از گذشته به صحبت های شما گوش می کنند. همه قاچاقچی هایی که می شناسم از تلفن های قدیمی استفاده می کنند و نوکیا 8210 از گوشی هایی است که طرفداران بسیاری دارد. چون کوچک است و باتری آن نیز عمری طولانی دارد. و زمانی که منتشر شد، بهترین نوع در زمان خود بود.”
یکی از مغازه داران خیابان سوهو بیرمنگام نیز به Vice می گوید که مشتریان بسیاری برای خرید نوکیا 8210 به مغازه اش می آیند. اما این گوشی در سال 1999 تولید شده و یافتن آن بسیار دشوار است، ولی به محض موجود شدن آن در مغازه، سریعا به فروش می رسد.
معتادان هم از این گوشی برای خرید مواد استفاده می کنند. یک معتاد 32 ساله به نام تونی به Vice می گوید که اخیرا از یک نوکیا 8210 به جای سامسونگ گلکسی شکسته اش استفاده می کرده و دو موادفروش خواهان خرید آن بوده اند. اما وی در نهایت آن را با موادفروش دیگری به ازای مواد مخدر کراک به ارزش 50 دلار معاوضه کرده است.
 

 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید