هر روز!
هر روز!

گیاهان دارویی برای لاغری : گیاهان دارویی برای لاغری

گیاهان دارویی برای لاغری : گیاهان دارویی برای لاغری

گیاهان دارویی برای لاغری
: گیاهان دارویی برای لاغری
: گیاهان دارویی برای لاغری با افزایش تعریق و سوخت و ساز، می توانند چربی های اضافه را از بدن دفع کنند. برخی از این گیاهان باید برای مدت زمان طولانی استفاده شوند تا تاثیرات آنها مشخص شود. افرادی که قصد دارند با استفاده از گیاهان دارویی برای لاغری وزن خود را کمتر کنند، باید در کنار این گیاهان، از سایر روش های لاغری از جمله ورزش و رژیم غذایی نیز استفاده کنند.
به گزارش : چاقی یکی از معضلات زندگی مدرن است که به دغدغه اصلی بسیاری از افراد تبدیل شده است. روی آوردن به ورزش‌های مختلف، رژیمهای غذایی، مصرف داروهای گوناگون و ... راههایی است که افراد برای کاهش وزن از آنها استفاده می کنند. در این میان استفاده از گیاهان دارویی برای لاغری روشی بسیار آسان، کم هزینه و بدون عواض برای لاغری می باشد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از گیاهان دارویی برای لاغری علاوه بر کاهش وزن، برای درمان بیماریهای دیگری همچون فشار خون، بیماری‌های قلبی، دیابت، کلسترول خون، تنگی نفس و ... نیز بسیار مفید است. اگر گیاهان دارویی برای لاغری با ورزش و تمرینات بدنی همراه باشد، تاثیر بیشتری برای سلامتی بدن دارد.
گیاهان دارویی برای لاغری با کاهش اشتها، افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی، افزایش حرارت بدن، تنظیم قند خون، کمک به هضم غذا تاثیر خود را بر روی وزن می‌گذارند.
گیاهان دارویی برای لاغری به دو شکل استفاده می شوند  که در زیر به هر یک از آنها می پردازیم:
گیاهان دارویی برای لاغری که به صورت خشک استفاده می شوند عبارتند از:
فلفل قرمز یکی از گیاهان دارویی برای لاغری می باشد که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود و به راحتی چربی های اضافه بدن را کاهش می دهد. البته ذکر این نکته ضروری است که مصرف فلفل قرمز باعث تشدید بیماری های گوارشی و عصبی می شود، لذا مصرف این دارو برای افرادی که به اختلالات عصبی و مشکلات گوارشی مبتلا هستند، توصیه نمی‌شود.

شوید
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری می‌توان به شوید اشاره کرد. اگر عرق شوید با مقدار زیادی آب مصرف شود، به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند و در عین حال، متابولیسم بدن را نیز افزایش می دهد. شوید برای افرادی که به کلسترول خون مبتلا هستند، یک داروی گیاهی مفید است. شوید با خارج کردن چربی های اضافه، علاوه بر کاهش وزن، موجب سلامتی جسمی نیز می شود.
زیره
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری زیره است. عرق زیره باید  همراه با آب مصرف شود. این داروی گیاهی نیز همچون شوید موجب افزایش سوخت و ساز بدن و خروجی چربی های اضافه می شود.
گزنه از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که علاوه بر کاهش وزن، مصرف آن موجب آرامش روحی نیز می شود. لذا به همراه رژیم های غذایی که برای لاغری انجام می شوند، استفاده از چای گزنه نیز توصیه می‌شود. گیاه گزنه اعصاب را آرامتر می کند. افرادی که برای کاهش وزن مجبورند غذای کمتری مصرف کنند، ممکن است سیستم عصبی آنها مختل شود و در طی روز عصبی شوند. بنابراین می توانند از دمنوش گزنه استفاده کنند.
یکی دیگر از گیاهان دارویی برای لاغری مخلوط هویج و جعفری است که به شکسته شدن سلول‌های چربی در بدن کمک می‌کند. منتها این مخلوط باید به طور مرتب و در زمان های مشخص مصرف شود تا تاثیر خود را بر جای بگذارد.
از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری و کاهش وزن، زنجبیل است که مصرف آن دو تا سه بار در طول هفته به کاهش چربی های اضافه بدن کمک می کند و در نتیجه روند کاهش وزن را سرعت می بخشد. این گیاه دارویی را می توان در چای یا هر دمنوش دیگری حل کرد.

هل یکی از گیاهان دارویی برای لاغری  است که اغلب در چای استفاده می شود. اگر این گیاه را به صورت مداوم و به صورت دمنوش مصرف شود، تا حد زیادی در کاهش وزن تاثیرگذار خواهد بود. هل با حذف چربی های اضافی بدن، به فرآیند لاغری کمک می کند. برای مصرف این گیاه دارویی می توان آن را به صورت دمنوش و یا همراه با چای مصرف کرد.
جنسنیگ از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که علاوه بر کاهش اشتها و تاثیر در وزن، موجب خواب راحت نیز می شود. در واقع گیاه جنسنیگ تاثیر زیادی در آرامش روحی دارد. اگر در زمان کاهش وزن، فرد عصبی شود، با مصرف دمنوش جنسنیگ براحتی می تواند بر عصبانیت خود غلبه کند.
از جمله گیاهان دارویی برای لاغری می‌توان به رازیانه اشاره کرد. از آنجا که رازیانه یک گیاه گرم است، باید به همراه عسل و سکنجبین مصرف شود تا حرارت آن کاهش پیدا کند. رازیانه می تواند به صورت عرق مصرف شود. تخم رازیانه نیز تاثیر زیادی در هضم غذا دارد.
ادویه‌جات را می‌توان در گروه گیاهان دارویی برای لاغری قرار داد. به خصوص ادویه‌ایی همچون زردچوبه که تاثیر زیادی در هضم غذاهای پرچرب دارند. مصرف روزانه رزدچوبه در غذاها به مرور زمان موجب تناسب اندام می شود.
وانیل نیز از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری است که با کاهش اشتها به مرور زمان موجب کاهش وزن و لاغری می شود.
چوب میخک به عنوانی یکی از گیاهان دارویی برای لاغری است که علاوه بر چربی سوزی، اشتها را تا حد زیادی کاهش می دهد. می‌توان چوب میخک را همراه با دارچین و هل، به چای و یا سایر دمنوشها اضافه کرد و بعد از غذا میل نمود. همچنین می‌توان چوب آن را جوید. این کار تاثیر زیادی در کاهش اشتها دارد.
بابا آدم از جمله گیاهان دارویی برای لاغری است که ترشح صفرا را تشدید می‌کند. از آنجا که ترشحات صفرا حاوی مقدار زیادی چربی و قند خون است، به مرور زمان قند و چربی های اضافه بدن از بدن خارج می شود. در نتیجه وزن تا حد زیادی کاهش می یابد.

از دیگر گیاهان دارویی برای لاغری می توان به دارچین اشاره کرد. این گیاه باعث کاهش اشتها می ش

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید