هر روز!
هر روز!

دانستنیهایی برای مبتلایان به دیسک : دانستنیهایی برای مبتلایان به

دانستنیهایی برای مبتلایان به دیسک : دانستنیهایی برای مبتلایان به

دانستنیهایی برای مبتلایان به دیسک
: دانستنیهایی برای مبتلایان به دیسک
دانستنیهای پزشکی 1 دیدگاه 525 بازدید
به گزارش : ۱- فوراً در بستری که دارای تشک سفت است به پشت بخوابید و پاهایتان را جمع کنید. سعی کنید بیشتر از ۲۰ روز (هر چند احساس بهبود کنید) در رختخواب استراحت کنید.
۲- از توالت ایرانی استفاده نکنید، بلکه از توالت فرنگی استفاده کنید. اگر در خانه شما توالت فرنگی نیست، باید وسیله ای آنچنانی تهیه کنید.
۳- غذاهای سبک و رقیق میل کنید.
۴- از خوردن غذاهای سرد پرهیز کنید. در عوض خوراکیهای گرم بخورید.
۵- بعد از برخاستن از بستر و بکار بردن نسخه های گفته شده سعی کنید چیز سنگین تر از ۳ کیلو را حمل نکنید. کشتی نگیرید. تنه به کسی نزنید.. تنه نخورید. از جوی نپرید. روی مبل نرم ننشینید. سر پا نایستید. کمرتان را گرم نگهدارید. در هنگام عمل مقاربت بالا نگیرید. زیاد عمل مقاربت انجام ندهید. عصبانی نشوید. از خوراکیهایی که دارای ویتامین (آ-ب-ای)است استفاده کنید.جوانۀ گندم، شکر سرخ، ملاس سیاه، سیب، هویج بخورید. هر روز چای نعنا، آویشن و یا مرزه دم کرده بخورید.
۶- اگر بیمار مبتلا به دیسک چاق است، حتماً روزه بگیرد تا از وزنش کاسته گردد. چون وزن زیاد خود برای دیسک ضرر زیاد دارد.
۷- بیمار بهبود یافته از دیسک همانند ظرف چینی مرمت شده است. نباید خود را سالم تصور کند و از دستورات شماره ۵ تا پایان عمر سر باز زند.
۸- اگر کسی از شما تقاضا کرد که اتومبیل او را هل بدهید، نخست به خود فکر کنید و بگوئید ببخشید، نمی توانم. مبتلا به دیسک هستم و بگذرید.
۹- با آب سرد استحمام نکنید. و کفش پاشنه بلند نپوشید.
۱۰- شنا در استخر و دریا برای بیمار مبتلا به دیسک مفید است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید