هر روز!
هر روز!

آنفولانزایی ها بخوانند آنفولانزایی ها بخوانند : آنفولانزایی ها بخوانند

آنفولانزایی ها بخوانند آنفولانزایی ها بخوانند : آنفولانزایی ها بخوانند

آنفولانزایی ها بخوانند
آنفولانزایی ها بخوانند : آنفولانزایی ها بخوانند
: آنفولانزایی ها بخوانند
اگر دچار سرماخوردگی شدید یا آنفلوانزا شده اید و می خواهید از روش های درمانی تغذیه ای در این زمینه بهره بگیرید توصیه می کنیم از رژیم غذایی مخصوص این بیماران بهره بگیرید تا دچار مشکل نشوید

به گزارش در هنگام بروز آنفلوانزا بدن شما به کالری بیشتری نیاز دارد چون هر چه درجه حرارت بدن بالاتر می رود، سوخت و ساز بدن نیز افزایش می یابد.
داشتن برنامه غذایی نامناسب در طول دوره این بیماری استعداد ابتلا به آنفلوآنزا را تشدید می کند و طول مدت بیماری را نیز طولانی می نماید. بهترین راه برای جلوگیری از این روند، ترکیب یک رژیم غذایی مناسب است.
سوپ و غذاهای آبکی دیگر بخصوص زمانی که با مرغ طبخ می شود، به مرطوب نگه داشتن بینین، جلوگیری از کم آبی بدن، و مبارزه با التهاب گلو کمک می کند. چای داغ نیز درد گلو را تسکین داده و از گرفتگی بینی جلوگیری می کند.
میوه های خانواده مرکبات حاوی ویتامین سی هستند و اگرچه از انفلوآنزا جلوگیری نمی کنند، اما می توانند طول دوره آن را کاهش دهند. همچنین ویتامین سی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. غذاهای تند ضد احتقان هستند. خوردن فلفل تند و یا ترب کوهی به تسکین علائم بیماری کمک می کند. موز سرشار از پتاسیم است و از عرق کردن، تهوع، استفراغ، و یا اسهال جلوگیری می کند. زنجبیل نیز از تهوع جلوگیری می کند و تسکین دهنده سایر بیماری های معده است.
در مقابل خوردن غذاهای تند و اسیدی، شیرینی، غذاهای چرب، فراوده های لبنی، به هیچ وجه در طول دوره آنفلوآنزا توصیه نمی شود.
msn،
منبع : دکتر سلام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید